Operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem soczewki multifokalnej Lublin i okolice

fakoemulsyfikacja z wszczepieniem soczewki pseudoakomodacyjnej, usunięcie zaćmy z wszczepieniem soczewki wieloogniskowej, usunięcie katarakty z wszczepieniem soczewki wewnątrzgałkowej multifokalnej więcej »

Bezpośrednio w Lublinie nie dysponujemy placówką wykonującą operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem soczewki multifokalnej, natomiast możemy zaproponować wynonanie zabiegu w jednej z 1 innych klinik z okolicy Lublina. Operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem soczewki multifokalnej można przeprowadzić m.in. w Ośrodek Chirurgii Oka Prof. Zagórskiego Nałęczów w Nałęczowie (25 km od Lublina) w cenie 4600 zł. Poniżej prezentujemy wszystkie alternatywne placówki, do których można umówić się na wizytę przez Tourmedica.

Operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem soczewki multifokalnej Lublin - informacje

Prof. dr hab. n. med. Zbigniew Zagórski Prof. dr hab. n. med. Zbigniew Zagórski

Operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji  z wszczepieniem soczewki multifokalnej to zabieg dedykowany pacjentom, którzy nie tylko chcą wyleczyć u siebie kataraktę, ale także po operacji chcą widzieć bez żadnych utrudnień z bliska i daleka. Fakoemulsyfikacja to najpowszechniejsza metoda chirurgicznego usuwania zaćmy i można ją stosować na każdym etapie rozwoju tej choroby oczu. Polega na rozbiciu mętnej soczewki oka poprzez ultradźwięki i usunięciu jej fragmentów. Zabieg rozpoczyna się od znieczulenia oka kroplami, następnie okulista na powierzchni oka wykonuje trzymilimetrowe nacięcie, przez które wprowadza głowicę fakoemulsyfikatora. Po rozbiciu zmętniałej soczewki jej części odsysane są z oka za pomocą końcówek aparatu. Ostatnim etapem jest implantacja sztucznej soczewki multifokalnej, której parametry dobierane są odpowiednio do każdego pacjenta. Operacja trwa około godziny.

Na fakoemulsyfikację zaćmy z wszczepieniem soczewki multifokalnej do lubelskich okulistów

Fakoemulsyfikacja z wszczepieniem soczewki multifokalnej to zabieg okulistyczny, oferowany przez Nowoczesne Centrum Medyczne Okoklinik - Oddział w Lublinie. Z wszczepianych tutaj soczewek, oprócz multifokalnej, można wybrać także soczewkę sferyczną oraz toryczną. Ponadto lekarze przeprowadzają tutaj także zabiegi witrektomii. Przed operacjami oczu każdy pacjent jest poddany w tym centrum pełnej diagnostyce z zakresu angiografii fluorescinowej, biometrii, perymetii a także badaniu dna oka oraz ciśnienia wewnątrzgałkowego. Dodatkowo przeprowadzane są tutaj również badania OCT, GDX, HRT czy USG.

Operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem soczewki multifokalnej proponowana jest także na terenie Lublina przez Katedrę i Klinikę Okulistyki Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Za pomocą tej metody operowane są tutaj wszystkie rodzaje zaćmy, czyli zaćma pourazowa, wrodzona, młodzieńcza oraz powstała w wyniku schorzeń okulistycznych i ogólnych. Pacjent może poddać się tutaj również operacji łączonej z zakresu usunięcia zaćmy i operacji przeciwjaskrowej, usunięcia zaćmy i przeszczepu rogówki oraz witrektomii i zaćmy z przeszczepem rogówki.

Lubelskim lekarzem, wykonującym zabiegi usunięcia zaćmy z wszczepieniem soczewki wieloogniskowej, jest dr hab. n. med. Tomasz Żarnowski, okulista (specjalizacja I stopnia w 1995 i II stopnia w 1998 roku), który doświadczenia z przeprowadzania takich operacji nabywał w Klinice Okulistyki Ogólnej Szpitala Klinicznego nr 1 w Lublinie. Głównym kierunkiem jego zainteresowań zawodowych są nie tylko operacje zaćmy, ale także zabiegi leczące jaskrę.

Ile kosztuje operacja usunięcia katarakty z wszczepieniem soczewki wewnątrzgałkowej multifokalnej  w Lublinie, a ile za granicą?

Sprzęt medyczny w Ośrodek Chirurgii Oka Prof. Zagórskiego Sprzęt medyczny w Ośrodek Chirurgii Oka Prof. Zagórskiego

Za zabieg leczący zaćmę za pomocą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem soczewki multifokalnej u lubelskich okulistów trzeba zapłacić 6 100 zł, natomiast w London Vision Clinic (Wielka Brytania) jest to suma 3 400 funtów (19 000 zł).

Operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem soczewki multifokalnej - ceny w Lublinie na tle innych miast

 • Warszawa od 4600 zł do 7600 zł
 • Łódź od 8000 zł do 8900 zł
 • Kraków od 4600 zł do 5950 zł
 • Gdynia od 6000 zł
 • Katowice od 4950 zł do 6200 zł
 • Szczecin od 4690 zł do 5990 zł
 • Rzeszów od 4600 zł do 5900 zł
 • Gdańsk od 6500 zł
 • Zielona Góra od 2800 zł
 • Olsztyn od 5500 zł
 • Sopot od 7000 zł do 7800 zł
 • Chorzów od 4300 zł do 6000 zł
Operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem soczewki multifokalnej cena »

Usługa operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem soczewki multifokalnej w Lublinie jest najczęściej wykonywana przez okulisty.