Operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem soczewki multifokalnej Szczecin

Synonimy: fakoemulsyfikacja z wszczepieniem soczewki pseudoakomodacyjnej, usunięcie zaćmy z wszczepieniem soczewki wieloogniskowej, usunięcie katarakty z wszczepieniem soczewki wewnątrzgałkowej multifokalnej więcej »

Filtruj wyniki

Operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem soczewki multifokalnej Szczecin - informacje

Sala operacyjna w Dom Lekarski Centrum Medyczne Sala operacyjna w Dom Lekarski Centrum Medyczne

Zaćma (łac. cataracta) to zmętnienie soczewki, które objawia się stopniowym pogarszaniem się ostrości widzenia. W chwili obecnej najpopularniejszą procedurę operacyjną w jej leczeniu stanowi metoda fakoemulsyfikacji, która polega na rozbiciu zmętniałej soczewki za pomocą ultradźwięków i jej odessaniu. W jej miejsce wszczepia się soczewkę multifokalną (umożliwiającą dobre widzenie bez konieczności stosowania okularów).

Operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem soczewki multifokalnej w Szczecinie

Fakoemulsyfikację z wszczepieniem soczewki wieloogniskowej wykonać może lek. med. Tomasz Miszczuk, okulista, który jest członkiem Polskiego Towarzystwa Okulistycznego. Miesięcznie przeprowadza około 100 operacji zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepem sztucznej soczewki wewnątrzgałkowej. W trakcie zabiegów wykorzystuje zarówno soczewki wieloogniskowe, jak i stałoogniskowe. Specjalizuje się także w zabiegach przeciwjaskrowych ECP oraz zabiegach plastycznych w zakresie aparatu ochronnego oka.

W Szczecinie operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem soczewki multifokalnej jest możliwa także do przeprowadzenia w Domu Lekarskim, gdzie w czasie zabiegów usunięcia zaćmy, oprócz soczewek wieloogniskowych (soczewka Zeiss Ari.Lisa, Soczewka AcrySof ® ReSTOR, soczewka Acriva Reviol, Oculentis Comfort, Oculentis Plus), wszczepia się również soczewki stałoogniskowe (soczewka Bausch&Lomb - Adapt-A0, soczewka AcrySof ® IQ asferyczną jednoczęściowa z żółtym barwnikiem, soczewka Zeiss CT SPHERIS 204, soczewka Zeiss CT SPHERIS 404). Do placówki udać się można także na korekcję wad refrakcji po zabiegu usunięcia zaćmy. Jej oferta obejmuje również leczenie m.in. jaskry oraz zwyrodnieniowego zapalenia plamki żółtej.

Zabieg usunięcia zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem soczewki multifokalnej ma w swojej ofercie również dr n. med. Monika Drobek-Słowik, okulista. Specjalizuje się m.in. w chirurgii zaćmy metodą fakoemulsyfikacji. W czasie usuwania zaćmy wszczepia soczewki wieloogniskowe (np. soczewki AcrySof ® ReSTOR) oraz stałoogniskowe (np. soczewki AcrySof ® IQ asferyczne jednoczęściowe z żółtym barwnikiem). Przeprowadza także zewnątrztwardówkowe zabiegi w przypadku odwarstwienia siatkówki (wpuklenia, opasania) oraz zabiegi w obrębie aparatu ochronnego oka (np. zabiegi naprawcze w przypadku zmian inwolucyjnych powiek).

Cena operacji zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem soczewki wieloogniskowej w Szczecinie i w Barcelonie

Sprzęt medyczny w Dom Lekarski Centrum Medyczne Sprzęt medyczny w Dom Lekarski Centrum Medyczne

W Szczecinie za usunięcie zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem soczewki wewnątrzgałkowej multifokalnej zapłacić trzeba około 5 000 złotych, natomiast w Clínica Sagrada Familia w Barcelonie za taką samą usługę należy zapłacić 1 600 euro, czyli około 7 000 złotych.

Operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem soczewki multifokalnej - ceny w Szczecinie na tle innych miast

 • Szczecin od 4 690 zł do 5 990 zł
 • Warszawa od 4 600 zł do 7 200 zł
 • Kraków od 4 600 zł do 5 950 zł
 • Łódź od 8 000 zł do 8 900 zł
 • Katowice od 4 950 zł do 6 800 zł
 • Wrocław od 4 500 zł
 • Olsztyn od 5 500 zł
 • Kielce od 6 200 zł
 • Rzeszów od 4 600 zł do 5 900 zł
 • Zielona Góra od 2 800 zł
 • Gdańsk od 6 500 zł
Pokaż więcej »
Pacjenci szukali zabiegu operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem soczewki multifokalnej także w miastach pobliżu Szczecina, takich jak: Goleniów lub Stargard Szczeciński.

Dodaj komentarz

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2019 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2019 Tourmedica.pl Sp. z o.o.