Operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem soczewki sferycznej standardowej

Synonimy: fakoemulsyfikacja z wszczepieniem soczewki standardowej, usunięcie zaćmy z wszczepieniem soczewki standardowej, leczenie zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wykorzystaniem soczewki sferycznej więcej »

Filtruj wyniki
Warszawaul. Podleśna 61

Centrum Medyczne MAVIT

ocena 4.6 / 5 (10 opinii) - zobacz opinie »zobacz »
"Co mi się podobało? Powiem w wielkim skrócie tak. Po dwóch operacjach mogłem wreszcie zobaczyć na własne oczy jak powinna wyglądać opieka nad chorymi potrzebującymi pomocy. CM MAVIT może i powinno służyć za wzór do naśladowania przez tego typu placówki i inne również, pod skrzydłami Ministerstwa Zdrowia i NFZ." 
Warszawaul. Gimnazjalna 1

Retina Szpital Okulistyczny

ocena 4.6 / 5 (22 opinie) - zobacz opinie »zobacz »
"Podejście pracowników do pacjentów, sprawna obsługa administracyjno-pilęgniarska, kompetencja dr Pawła Tesli. Innych lekarzy nie znam, ale podejrzewam, że Szpital Retina ma dobrą kadrę medyczną" 
Warszawaul. Słomińskiego 19 lok. 503

Centrum Operacji Zaćmy dr Jerzy Brzozowski

ocena 4.6 / 5 (17 opinii) - zobacz opinie »zobacz »
"Kontakt z klientem i organizacja przygotowania do zabiegu," 

Operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem soczewki sferycznej standardowej - informacje

Sala operacyjna w Ośrodek Chirurgii Oka Prof. Zagórskiego Sala operacyjna w Ośrodek Chirurgii Oka Prof. Zagórskiego

Zaćmę leczy się operacyjnie, rozbijając zmętniałą soczewkę przy pomocy ultradźwięków (fakoemulsyfikacja) i wszczepiając sztuczny implant wewnątrzgałkowy, a metoda zastąpiła popularną do niedawna technikę zewnątrztorebkowego jej usunięcia. Podstawową zaletą fakoemulsyfikacji jest możliwość wykonania zabiegu przez małe cięcie o szerokości ok. 3 mm w znieczuleniu kropelkowym, przez które wprowadzana jest końcówka głowicy fakoemulsyfikatora, a następnie odpowiednio dobrana soczewka.

Nowoczesne leczenie zaćmy

Centrum Medyczne Dom Lekarski w Szczecinie to jedyny prywatny ośrodek na Pomorzu Zachodnim, jaki realizuje kompleksową ofertę leczenia wad i chorób oczu, zarówno w ramach ubezpieczenia w NFZ, jak i komercyjnie. Zespół medyczny tworzą: dr n. med. Andrzej Lipiński oraz dr n. med. Andrzej Palacz, którzy jako pierwsi w regionie wprowadzili dla wszystkich operowanych pacjentów usunięcie zaćmy metodą fakoemulsyfikacji. Placówka korzysta z soczewek m. in. firm: Carl Zaiss, Alcon oraz Bausch w zakresie standardowym oraz specjalistycznym.

Operacje usunięcia zaćmy, które przeprowadzane są fakomulsyfikatorem InfinitiTM amerykańskiej firmy Alcon metodą fakoemulsyfikacji, od 2006 r. wykonują na Oddziale Okulistyki lekarze Szpitala Specjalistycznego Matopat w Toruniu. Do zabiegów wykorzystywana jest pełna gama implantów (soczewki zwijalne) zastępujących naturalną soczewkę, jakie obejmują ponadto soczewki sferyczne oraz soczewki z asferyczną powierzchnią tylną. Zabiegi wykonywane w ramach umowy z NFZ przeprowadza m. in.  lek. med. Anna Wybudowska, specjalista chorób oczu.

Zmętnienie soczewki w środku oka (cataracta) objawia się stopniowymi zaburzeniami widzenia w postaci upośledzonej ostrości widzenia, postrzegania kontrastu czy jednoocznym podwójnym widzeniu. Operacyjne leczenie zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z możliwością zastąpienia naturalnej soczewki pacjenta sferyczną, toryczną oraz progresywną Restor oferuje NZOZ MW-med w Krakowie, będący prywatną praktyką dr n. med. Włodzimierza Miniewicza, specjalisty II stopnia z okulistyki. Koszt operacji uwzględnia wszczep oraz znieczulenie kroplowe, a oferta obejmuje również implantację sztucznej soczewki z jednoczesną operacją przeciwjaskrową.

Zlokalizowane w krakowskiej dzielnicy Ruczaj Centrum Medyczne Intermed jest kolejną placówką w kraju, gdzie w ciągu kilkunastu minut, przy użyciu ultradźwięków zmętniała soczewka zostaje rozbita na drobne fragmenty, a następnie odessana przez fakoemulsyfikator. Należące do struktury nowoczesne Centrum Leczenia Zaćmy zapewnia pacjentom kompleksową diagnostykę i leczenie zaćmy w trybie ambulatoryjnym, a do ceny zabiegu należy doliczyć koszt wszczepienia m. in. implantów sferycznych. W zespole specjalistów, zabiegi wykonuje m. in. dr n. med. Tadeusz Januszewski, specjalista chorób oczu.

Chirurgia zaćmy należy również do oferty Kliniki Okulus w Bielsku Białej, która jako pierwsza w Polsce, w 2005 r. wprowadziła Program Personalizacji Doboru Soczewki (PPDS). W Klinice stosowane są soczewki wewnątrzgałkowe firm: Alcon, Zeiss oraz Rayner i stanowią je w większości soczewki jednoczęściowe, zwijalne oraz akrylowe, m. in. hydrofilne, do grupy których należą soczewki sferyczne zapewniające  komfort widzenia po zabiegu usunięcia zaćmy. Wszystkie implanty wszczepiane są przy pomocy jednorazowych injectorów.

Operacje okulistyczne w zakresie zaćmy wykonują także specjaliści NZOZ Ośrodek Okulistyczny Tęczówka w Białymstoku, a cennik zabiegów obejmuje m. in. usunięcie zaćmy metodą fakoemulsyfikacji wraz ze wszczepem soczewki sferycznej Ocuflex model RYCF (cena dotyczy jednego oka). Wykonane z akrylatu hydrofilnego, są najbardziej biokompatybilne, a dzięki zastosowaniu technologii Square Edge, soczewka RYCF spełnia wszystkie wymagania stawiane najnowocześniejszym implantom wewnątrzgałkowym. Dyrektorem Ośrodka jest lek. med. Iwona Witecka-Nalewajek, specjalista chorób.

Koszt implantu podczas operacji zaćmy w USA 

Gabinet zabiegowy w Lecznice Citomed Gabinet zabiegowy w Lecznice Citomed

Zazwyczaj koszt soczewki (IOLs – ang. intraocular lenses) wynosi 1,500-3000 $ (5,500-11,000 zł) za jedno oko, a jego ostateczna cena zależy od typu soczewki, rodzaju operacji oraz lokalizacji – podaje DocShop.

Operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem soczewki sferycznej standardowej - ceny w różnych miastach

  • Kraków od 2 500 zł do 3 500 zł
  • Warszawa od 1 790 zł do 3 600 zł
  • Łódź od 2 400 zł do 2 600 zł
  • Katowice od 3 100 zł
  • Rzeszów od 2 500 zł
  • Zielona Góra od 2 800 zł
  • Szczecin od 2 990 zł do 3 690 zł
  • Toruń od 2 900 zł
Pokaż więcej »

Usługa operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem soczewki sferycznej standardowej jest najczęściej wykonywana przez okulisty.

Dodaj komentarz

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska