Operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem soczewki sferycznej standardowej Częstochowa

fakoemulsyfikacja z wszczepieniem soczewki standardowej, usunięcie zaćmy z wszczepieniem soczewki standardowej, leczenie zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wykorzystaniem soczewki sferycznej więcej »

Operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem soczewki sferycznej standardowej Częstochowa - informacje

Kadra w Centrum Medyczne Alfamedica Silesia North Kadra w Centrum Medyczne Alfamedica Silesia North

Zaćma, zwana również kataraktą, to wrodzone lub nabyte schorzenie oczu, polegające na stopniowym mętnieniu soczewki. Najczęściej prowadzi ona do całkowitej ślepoty. By uratować wzrok, konieczne jest przeprowadzenie odpowiedniego zabiegu. Okulista może wykonać leczenie zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem soczewki, które uważa się obecnie za jeden z najskuteczniejszych i najczęściej stosowanych sposobów walki z chorobą. W trakcie procedury lekarz rozbija zmętniałą soczewkę przy użyciu ultradźwięków, a następnie likwiduje jej fragmenty. Na oku musi zostać wykonane malutkie nacięcie (mniej więcej 3 mm), przez które włożona jest głowica fakoemulsyfikatora, a później usuwana rozbita soczewka oraz wprowadzana soczewka zastępcza. Operacja trwa nie dłużej niż godzinę i wykonuje się ją w znieczuleniu ogólnym. Pacjent po około jednej, dwóch godzinach od zabiegu może zostać wypisany do domu.

Gdzie w Częstochowie można zoperować zaćmę metodą fakoemulsyfikacji?

Zabieg fakoemulsyfikacji, leczący kataraktę z zastosowaniem soczewki sferycznej może wykonać okulista dr n. med. Witold Korzekwa, który specjalizację uzyskał w 2008 roku. Dr Korzekwa ukończył Śląską Akademię Medyczną w Katowicach, a tematem jego pracy doktorskiej była „Ocena skuteczności laseroterapii klinicznie znamiennego obrzęku plamki w przebiegu nieproliferacyjnej retinopatii cukrzycowej”. Jego głównymi zainteresowaniami zawodowymi są chirurgia jaskry oraz zaćmy. Przeprowadza operacje likwidacji zaćmy metodą fakoemulsyfikacji w znieczuleniu kroplowym oraz witrektomię. Ponadto, zajmuje się laseroterapią przedniego odcinka gałki ocznej.

Operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem soczewki sferycznej standardowej znajduje się także w ofercie Centrum Medycznego EuroMedic w Częstochowie. Zabieg wykonuje się tam przy użyciu aparatu Centurion Vision System marki Alcon. Lekarze mają też możliwość wszczepienia asferycznej  soczewki wewnątrzgałkowej oraz asferycznej soczewki wewnątrzgałkowej z filtrem światła niebieskiego.

Osoby, cierpiące na zaćmę, mogą odwiedzić Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. NMP w Częstochowie, gdzie na Oddziale Okulistyki wykonywane są zabiegi mikrochirurgiczne, w tym operacja usunięcia zaćmy, połączona z wszczepem sztucznej soczewki. Lekarze wykonują tu także zabiegi operacyjne przeciwjaskrowe oraz zaopatrywanie chirurgiczne urazów gałkowych, a także witrektomię tylną.

Leczenie zaćmy metodą fakoemulsyfikacji w Częstochowie i Turcji - porównanie cen

Sprzęt medyczny w Centrum Medyczne Alfamedica Silesia North Sprzęt medyczny w Centrum Medyczne Alfamedica Silesia North

Cena operacji zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem soczewki sferycznej standardowej w częstochowskich placówkach medycznych wynosi 2 500 zł. W Dunyagoz Instanbul za tę samą procedurę pacjenci muszą zapłacić 26 000 lir (niemal 34 000 zł).

Operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem soczewki sferycznej standardowej - ceny w Częstochowie na tle innych miast

 • Częstochowa od 3 000 zł
 • Warszawa od 1 790 zł do 3 600 zł
 • Kraków od 2 500 zł do 3 500 zł
 • Łódź od 2 400 zł do 2 600 zł
 • Gdańsk od 3 250 zł
 • Toruń od 2 900 zł
 • Kielce od 2 400 zł do 2 700 zł
 • Katowice od 3 100 zł
 • Rzeszów od 2 500 zł
 • Zielona Góra od 2 800 zł
 • Szczecin od 2 990 zł do 3 690 zł
Operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem soczewki sferycznej standardowej cena »

Usługa operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem soczewki sferycznej standardowej w Częstochowie jest najczęściej wykonywana przez okulisty.

Pacjenci szukali zabiegu operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem soczewki sferycznej standardowej w pobliżu Częstochowy, w miejscowościach: Lubliniec oraz Radomsko.

Autor: