Operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem soczewki sferycznej standardowej Zielona Góra

Synonimy: fakoemulsyfikacja z wszczepieniem soczewki standardowej, usunięcie zaćmy z wszczepieniem soczewki standardowej, leczenie zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wykorzystaniem soczewki sferycznej więcej »

Filtruj wyniki

Operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem soczewki sferycznej standardowej Zielona Góra - informacje

Gabinet zabiegowy w Aldemed Centrum Medyczne Gabinet zabiegowy w Aldemed Centrum Medyczne

Zabieg fakoemulsyfikacji leczący zaćmę to operacja w ramach chirurgii jednego dnia, wykonywana w leczeniu tego schorzenia na całym świecie. Wykonuje się ją w miejscowym znieczuleniu kropelkowym, a po godzinie od zabiegu pacjent może udać się do domu. W jej trakcie okulista zastępuje zmętniałą soczewkę oka soczewką sztuczną. Fakoemulsyfikacja wykorzystuje do rozbicia soczewki ultradźwięki, a następnie w miejsce fizjologicznej soczewki umieszczona zostaje sztuczna o parametrach dobranych zgodnie z potrzebami i wymaganiami pacjenta. 

Leczenie zaćmy za pomocą fakoemulsyfikacji w zielonogórskich ośrodkach okulistycznych

Na zabieg usunięcia zaćmy z wszczepieniem soczewki standardowej można udać się do Centrum Medycznego Alde Med, mieszczącego się w Zielonej Górze. Wśród dostępnych tutaj soczewek oferowane są m.in. soczewki monofokalne (jednoogniskowe), soczewki toryczne, soczewki multifokane orazi multifokalne toryczne. Ponadto przeprowadza się tutaj także inne operacje okulistyczne, w tym operacje jaskry (metodą trabekulektomii lub metody setonowej), operacje witrektomii, laseroterapię siatkówki czy iniekcje doszklistkowe (leczące AMD lub CME).

Operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem soczewki sferycznej standardowej oferowana jest także przez Kliniczny Oddział Okulistyki w Wojewódzkim Szpitalu Klinicznym im. Karola Marcinkowskiego w Zielonej Górze. Oprócz terapii zaćmy można poddać się tutaj również operacjom korygującym jaskrę i zeza, laseroterapii przedniego i tylnego odcinka oka, leczeniu nowotworów narządu wzroku czy zabiegom naprawczym po urazach przenikających gałki ocznej i aparatu ochronnego oka.

Lekarzem, zajmującym się likwidacją zaćmy z wszczepieniem sztucznej soczewki, jest dr n. med. Edyta Wojtyczka, okulista (specjalizacja w 2006 roku), przyjmująca pacjentów na terenie Zielonej Góry. Obroniła rozprawę doktorską dotyczącą zaćmy w 2003 roku - praca "Rozwój poglądów na etiologię, diagnostykę oraz metody leczenia zaćmy starczej w polskiej okulistyce XIX i XX wieku". Posiada także wieloletnie doświadczenie z wykonywania operacji zaćmy i innych zabiegów okulistycznych, zdobyte na Oddziale Okulistycznym Szpitala Wojewódzkiego w Zielonej Górze (lata 2003-2006) oraz na Oddziale Okulistycznym Kliniki Okulistyki Akademii Medycznej w Poznaniu (lata 1996-1998). Leczy nie tylko zaćmę, ale także koryguje laserowo wady wzroku, leczy jaskrę i zwyrodnienie plamki żółtej.

Ile kosztuje operacja zaćmy z implantacją sztucznej soczewki standardowej w Zielonej Górze, a ile w Manchezterze?

Sala operacyjna w Aldemed Centrum Medyczne Sala operacyjna w Aldemed Centrum Medyczne

2 800 zł trzeba zapłacić za zabieg fakoemulsyfikacji z wszczepieniem do oka soczewki sferycznej standardowej w zielonogórskich ośrodkach okulistycznych, natomiast w Wielkiej Brytanii jest to suma 2 300 funtów (11 500 zł) w The Eye & Cosmetic Surgery Clinic w Manchesterze.

Operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem soczewki sferycznej standardowej - ceny w Zielonej Górze na tle innych miast

  • Zielona Góra od 2 800 zł
  • Warszawa od 1 790 zł do 3 600 zł
  • Kraków od 2 500 zł do 3 500 zł
  • Łódź od 2 400 zł do 2 600 zł
  • Rzeszów od 2 500 zł
  • Szczecin od 2 990 zł do 3 690 zł
  • Toruń od 2 900 zł
  • Gdańsk od 3 250 zł
  • Częstochowa od 3 000 zł
  • Kielce od 2 400 zł do 2 700 zł
Pokaż więcej »

Pacjenci szukali zabiegu operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem soczewki sferycznej standardowej w pobliżu Zielonej Góry, w miejscowościach: Głogów.

Autor:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska