Operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem soczewki torycznej

Synonimy: fakoemulsyfikacja z wszczepieniem soczewki torycznej, usunięcie zaćmy z wszczepieniem soczewki torycznej, operacja zaćmy z wszczepieniem soczewki Acrysof Toric więcej »

Filtruj wyniki
Warszawaul. Podleśna 61

Centrum Medyczne MAVIT

ocena 4.6 / 5 (10 opinii) - zobacz opinie »zobacz »
"Co mi się podobało? Powiem w wielkim skrócie tak. Po dwóch operacjach mogłem wreszcie zobaczyć na własne oczy jak powinna wyglądać opieka nad chorymi potrzebującymi pomocy. CM MAVIT może i powinno służyć za wzór do naśladowania przez tego typu placówki i inne również, pod skrzydłami Ministerstwa Zdrowia i NFZ." 
Warszawaul. Gimnazjalna 1

Retina Szpital Okulistyczny

ocena 4.6 / 5 (22 opinie) - zobacz opinie »zobacz »
"Podejście pracowników do pacjentów, sprawna obsługa administracyjno-pilęgniarska, kompetencja dr Pawła Tesli. Innych lekarzy nie znam, ale podejrzewam, że Szpital Retina ma dobrą kadrę medyczną" 

Operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem soczewki torycznej - informacje

Sala operacyjna w Swissmed Centrum Zdrowia S.A. Sala operacyjna w Swissmed Centrum Zdrowia S.A.

Istotą zabiegu usunięcia zaćmy jest pozbycie się zmętniałej soczewki oka i zastąpienie jej nową- sztuczną. Aby zmniejszyć długość niezbędnego cięcia stosuje się metodę fakoemulsyfikacji, czyli rozbijanie soczewki przy pomocy ultradźwięków i następnie jej usunięcie przy pomocy specjalnego ssaka. Do wyboru jest wiele rodzajów wszczepianych soczewek. Dla osób z astygmatyzmem doskonałą opcją są soczewki toryczne, które korygują zarówno astygmatyzm jak i wadę refrakcji.

Zaćma przesłania Ci świat? Znajdź klinikę, dzięki której zobaczysz wyraźnie.

W Centrum Okulistycznym św. Jerzego w Poznaniu zabiegi usuwania zaćmy przeprowadza lek. med. Filip Kopczyński. Jest on specjalistą chorób oczu, w Centrum pełni funkcję Ordynatora Oddziału Okulistyki Jednego Dnia. Oprócz usuwania katarakty wykonuje badania z zakresu diagnostyki obrazowej chorób oczu, takie jak USG i tomografia optyczna OCT. Uczestnik organizowanego przez Unię Europejską projektu naukowego „Micro Incision Research In Ophtalmology”. Uczestniczy w międzynarodowych szkoleniach, gdzie podnosi swoje kwalifikacje.

W Chorzowie pozbyć się zaćmy można w Prywatnym Szpitalu Weiss Klinik. Zabiegi wszczepiania soczewek torycznych przeprowadza ordynator Oddziału Okulistyki, dr n. med. Wojciech Myga. Specjalista chorób oczu, zajmuje się głównie leczeniem zaćmy, jasry, laseroterapią i operacjami witreo- retinalnymi. Szkolił się i pracował w Klinice Okulistyki w Katowicach. Jest autorem lub współautorem wielu prac naukowych, jego rozprawa doktorska nosiła tytuł „Ocena skuteczności Selektywnej Laserowej Trabekuloplastyki w leczeniu różnych postaci jaskry otwartego kąta”. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Okulistycznego, European VitreoRetinal Society oraz European Society of Retina Specialists.

Odzyskać wzrok dzięki zabiegowi usunięcia zaćmy można w Katowicach, w Centrum Medycznym Angelius. W tym miejscu o narząd wzroku dba dr n. med. Iwona Rokita- Wala. Posiada tytuł specjalisty w zakresie okulistyki, tytuł doktora nauk medycznych obroniła dzięki pracy „Ocena stanu klinicznego i rokowania po przeszczepie drążący rogówek przy zastosowaniu skaningowej mikroskopii konfokalnej”. Doświadczenie zawodowe zdobywała między innymi pracując w Katedrze i Klinice Okulistyki Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach, gdzie pełniła funkcję asystenta, a następnie adiunkta. Specjalizuje się w leczeniu zaćmy, laserowej korekcji wzroku, diagnostyce obrazowej oraz w diagnostyce i leczeniu chorób rogówki. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Okulistycznego, European Society of Cataract and Refractive Surgeons oraz European Contact Lens Society of Ophthalmologists.

Prywatna Klinika Okulistyczna Oftalmika w Bydgoszczy to miejsce, w którym można skorzystać z wiedzy i umiejętności specjalisty okulistyki, dr hab. n. med. Bartłomieja Kałużnego. Swoje doświadczenie zdobywał w Klinice Chorób Oczu Collegium Medicum w Bydgoszczy, pracując jako asystent i adiunkt. Kształcił się podczas zagranicznych staży w Hospital Clinico San Carlos, Ophthalmology Department w Madrycie w 1998r, w Moorfields Eye Hospital w Londynie w 2007r i w Moorfields Eye Hospital w Dubaju w 2009r. Jest autorem lub współautorem ponad 60 publikacji, które pojawiają się w polskim i zagranicznym piśmiennictwie. W grudniu 2008r wykonał pierwszy od 40 lat przeszczep rogówki w województwie kujawsko- pomorskim.

Będąc w Warszawie można poprawić jakość wzroku w Centrum Mikrochirurgii Oka Laser, którego założycielem jak i głównym zabiegowcem jest prof. dr hab. n. med. Jerzy Szaflik. Pracował w Katedrze i Klinice Okulistyki Śląskiej Akademii Medycznej, a w 1991r wygrał ogólnopolski konkurs na Kierownika Kliniki Okulistyki II Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Warszawie. Jako jeden z pierwszych chirurgów w Polsce wprowadził zabieg fakoemulsyfikacji, a od niedawna usuwa zaćmę przy użyciu lasera femtosekundowego. Został uhonorowany Złotym Medalem im. Alberta Schweitzera, który jest przyznawany przez Światową Akademię Medyczną. Otrzymał również Krzyż Oficerski Odrodzenia Polski za wybitne zasługi w pracy naukowej.

Jak wybrać miejsce operacji zaćmy?

Gabinet zabiegowy w Lens Clinic Gabinet zabiegowy w Lens Clinic

Operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji, podczas której wszczepiona zostaje soczewka toryczna w Weiss Klinik w Chorzowie kosztuje 4395zł. Taki sam zabieg w Eye Clinic London w Londynie to wydatek 4600- 6320₤ (25000- 37000). Decydując się na naprawę wzroku w Polsce, za zaoszczędzone pieniądze można przy okazji pozwiedzać. Miłym doświadczeniem będzie przetestowanie „nowego” oka na Gubałówce, z której widać całą okolicę. Zwolennicy wypoczynku nad wodą, będą zachwyceni widokiem krystalicznie czystych jezior podczas wizyty na Mazurach. Krajobraz Polski jest bardzo zróżnicowany i z pewnością każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.

Operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem soczewki torycznej - ceny w różnych miastach

 • Warszawa od 4 800 zł do 5 400 zł
 • Kraków od 3 900 zł do 6 200 zł
 • Łódź od 8 000 zł do 9 000 zł
 • Gdańsk od 4 800 zł
 • Katowice od 4 800 zł
 • Olsztyn od 4 300 zł
 • Szczecin od 5 090 zł do 6 000 zł
 • Kielce od 3 950 zł do 7 700 zł
 • Rzeszów od 3 900 zł do 6 200 zł
 • Zielona Góra od 2 800 zł
 • Chorzów od 3 900 zł do 4 500 zł
Pokaż więcej »

Usługa operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem soczewki torycznej jest najczęściej wykonywana przez okulisty.

Dodaj komentarz

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska