Operacje i leczenie biodra

Synonimy: endoprotezy stawu biodrowego, leczenie operacyjne biodra, zabiegi alloplastyki stawu biodrowego więcej »

Filtruj wyniki
Filtruj:
Wczytaj więcej wyników

Operacje i leczenie biodra - informacje

Gabinet zabiegowy w Alfa Centrum Ortopedii i Traumatologii Gabinet zabiegowy w Alfa Centrum Ortopedii i Traumatologii

Choroby stawu biodrowego (zwyrodnienia) pojawiają się najczęściej u osób w podeszłym i średnim wieku. Objawiają się w postaci dolegliwości bólowych w stopniu od dyskomfortu do silnego bólu i unieruchomienia stawu. Zachowawcze metody leczenia polegają na poprawie zakresu ruchomości stawu oraz złagodzeniu bólu, zaś w przypadku braku skuteczności tego typu terapii przeprowadza się wymianę (częściową bądź całkowitą) stawu biodrowego.

Jednym z zabiegów chirurgicznych przeprowadzanych w obrębie biodra jest tzw. endoprotezoplastyka stawu biodrowego, polegająca na usunięciu zniszczonego stawu i zastąpieniu go wewnętrzną protezą. Celem operacji jest przywrócenie prawidłowej funkcji ruchowej stawu oraz usunięcie dolegliwości bólowych. Zabieg umożliwia choremu samodzielne wykonywanie wielu czynności, które wcześniej były ograniczone z powodu bólu i braku mobilności.

Renomowane polskie kliniki wykonujące operacje biodra

Pacjenci ze schorzeniami biodra mogą wziąć pod uwagę leczenie w Krakowie. Tutejsza placówka, Centrum Chirurgii Artroskopowej i Traumatologii Sportowej Szpitala św. Rafała, rozszerzyła zakres wykonywanych operacji o minimalnie inwazyjne zabiegi protezoplastyki biodra (MIS). Zespół medyczny pod kierunkiem dr Stanisława Szymanika przygotowywał się do przeprowadzania tego typu procedur w ośrodku ortopedycznym prof. Michaela Noglera w Insbrucku. Innowacyjna technika zabiegowa wykorzystuje specjalną nawigację, dzięki której implant stawu jest umieszczany w kości bez konieczności poprowadzenia dużego nacięcia mięśni i skóry, jak ma to miejsce przy klasycznych operacjach. Zminimalizowanie inwazyjności zabiegu skraca okres rekonwalescencji oraz rehabilitacji pacjenta. Operacje biodra w placówce wykonuje się komercyjnie oraz w ramach kontraktu z NFZ.

Kolejna klinika to również mieszczące się w Krakowie centrum ortopedyczno-rehabilitacyjne Ortopedicum. Placówka specjalizuje się w kompleksowym leczeniu pacjentów ze schorzeniami narządów ruchu. Posiada szereg nowoczesnych urządzeń, w tym nawigację komputerową do implantacji endoprotez stawów. Zabiegi są przeprowadzane w świetnie wyposażonych salach operacyjnych z nawiewem laminarnym, a oddziały szpitalne posiadają klimatyzowane 1- i 2-osobowe sale. Wśród wykonywanych w obrębie biodra zabiegów chirurgicznych można wymienić operację biodra trzaskającego, a także wymianę elementów endoprotezy z użyciem implantów podporowych oraz przeszczepów kostnych. Do zespołu specjalistów oddziału ortopedii należy m.in. dr hab. med. Ryszard Czepko, dr med. Wojciech Radło oraz dr med. Jerzy Mirosław Jaworski.

W Szpitalu Eskulap w Osielsku pacjenci mogą poddać się endoprotezoplastyce stawu biodrowego. Wcześniej przechodzą badanie RTG stawów biodrowych i udają się na konsultację z ortopedą. Jeżeli u danej osoby występują również choroby innych narządów, przed ostateczną kwalifikacją do leczenia operacyjnego może zajść konieczność skonsultowania się z lekarzami innych specjalności. Kwalifikację do zabiegów i operację przeprowadza dr n. med. Dariusz Mątewski, specjalista ortopedii i traumatologii.

Oddział Ortopedii i Chirurgii Kręgosłupa Centrum Kompleksowej Rehabilitacji (Konstancin-Jeziorna) specjalizuje się w operacyjnym leczeniu zmian chorobowych układu kostno-stawowego, jakie powstały w efekcie urazów, wad wrodzonych lub przewlekłych schorzeń zapalnych. Pacjenci oddziału są poddawani zabiegom takim jak wszczepienie endoprotezy stawu biodrowego i artroskopia stawu biodrowego. Członkami zespołu medycznego są m.in.: dr n. med. Leszek Jung, ordynator oddziału będący specjalistą II stopnia w zakresie chirurgii urazowo-ortopedycznej, dr n. med. Paweł Lis, zastępca ordynatora i specjalista II stopnia w dziedzinie neurochirurgii, a także dr n. med. Leszek Krzyżosiak, specjalista II stopnia w zakresie chirurgii urazowo-ortopedycznej oraz rehabilitacji medycznej (II stopień).

Uznani specjaliści ortopedii i traumatologii

Kolejną placówką medyczną, w której wykonuje się endoprotezoplastykę stawu biodrowego, jest Klinika Chirurgii Endoskopowej w Żorach. Specjalistą ortopedii i traumatologii ośrodka jest dr n. med. Juliusz Dec, członek m.in. Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego i Traumatologicznego, Polskiego Towarzystwa Traumatologii Sportowej, a także Międzynarodowego Towarzystwa Artroskopii Kolana i Medycyny Sportowej. Doskonalił się w Polsce i za granicą, w tym w Kanadzie, Czechach, Słowenii, Hiszpanii i USA.

Chirurgią biodra zajmują się również specjaliści przyjmujący pacjentów w katowickiej Klinice Chirurgii Mazan. Sale dla pacjentów są wyposażone w system całodobowego monitoringu, a chorymi przez 24 h/dobę opiekują się wykwalifikowani lekarze i zespół pielęgniarek. Pacjenci są poddawani rehabilitacji już w pierwszej dobie po zabiegu, a do domu powracają zazwyczaj po tygodniu. Operacje wykonuje zespół wybitnych ortopedów, do którego należy dr n. med. Bogdan Wójcik, dr n. med. Sławomir Milka oraz dr Mateusz Hanslik.

Łódzki Szpital Medyceusz (Centra Medyczne Medyceusz) oferuje pacjentom leczenie na Oddziale Chirurgii i Ortopedii. Świadczy szeroki zakres usług w ramach chirurgii klasycznej, a także operacje laparoskopowe i artroskopie. Oddział posiada certyfikat jakości SAI GLOBAL ISO 9001, a zabiegi są wykonywane z użyciem najnowszego sprzętu marek takich jak Philips, Siemens, GE Healthcare oraz Stryker. W zakres procedur przeprowadzanych w obrębie biodra wchodzi operacja wszczepienia endoprotezy stawu biodrowego.

Operacje biodra w Polsce – ceny zabiegu

przychodnia przychodnia

Jak podaje The Washington Post, w Stanach operacje rekonstrukcyjne biodra wahają się w granicach 11-12,5 tys. dolarów, czyli w przeliczeniu ok. 33,7-38,3 tys. zł. Na Wyspach Brytyjskich koszt takich zabiegów oscyluje w okolicach 10 tys. funtów (ok. 52,1 tys. zł) – takie stawki podaje portal privatehealth.co.uk. Dla porównania, w krakowskim Ortopedicum artroskopia biodra kosztuje 8,9 tys. zł, a za zabieg korygujący problem trzaskającego biodra należy zapłacić 3,9 tys. zł. Stawki w zagranicznych ośrodkach są o wiele wyższe, co wiąże się z poszukiwaniem przez chorych tańszej alternatywy na równie wysokim poziomie obsługi. Stale rośnie popularność wyjazdów do innych krajów w celach leczniczych, w tym m.in. do Polski, którą odwiedzają nie tylko Brytyjczycy czy Amerykanie, ale i Szwedzi, Norwegowie czy Duńczycy. Nasze placówki oferują im opiekę profesjonalnego personelu, nowoczesne leczenie bez kolejek i w niższych cenach niż za granicą, a do tego turyści medyczni mogą połączyć wyjazd z wypoczynkiem – co chętnie robią.

 

Operacje i leczenie biodra - ceny w różnych miastach

 • Poznań od 6 000 zł do 40 000 zł
 • Kraków od 2 000 zł do 22 600 zł
 • Warszawa od 7 500 zł do 49 500 zł
 • Wrocław od 3 500 zł do 18 700 zł
 • Toruń od 5 980 zł do 25 900 zł
 • Częstochowa od 3 000 zł do 22 000 zł
 • Białystok od 15 000 zł
 • Lublin od 20 000 zł
 • Gdańsk od 17 300 zł do 24 500 zł
 • Katowice od 2 200 zł do 19 000 zł
 • Lubin od 3 000 zł
Pokaż więcej »

Usługa operacje i leczenie biodra jest najczęściej wykonywana przez ortopedy.

Dodaj komentarz

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska