Operacje i leczenie jaskry

leczenie jaskry, chirurgiczne leczenie jaskry, leczenie glaukomy, jaskra leczenie operacyjne

Operacje i leczenie jaskry - informacje

Gabinet zabiegowy w KCM Clinic Gabinet zabiegowy w KCM Clinic

Jaskra to choroba oczu, która prowadzi do postępującego i nieodwracalnego uszkodzenia nerwu wzrokowego. Jej główną przyczyną jest wzrost ciśnienia śródgałkowego, jednak wśród najważniejszych czynników ryzyka znajduje się także długotrwałe niedokrwienie nerwu wzrokowego, spowodowane m.in. podwyższonym poziomem cholesterolu. W operacyjnym leczeniu jaskry najczęściej stosuje się dwie metody: laserową i chirurgiczną. Ta pierwsza polega na przecięciu tęczówki oka, co pomaga obniżyć ciśnienie w gałce ocznej. Zabieg chirurgiczny (trabektulektomia) wykonuje się, gdy leczenie laserowe nie przyniosło pożądanych rezultatów – polega on na wytworzeniu przetoki, przez którą ciecz wodnista może wydostawać się z komory przedniej oka.

Najlepsze polskie kliniki okulistyczne

W Polsce systematycznie rośnie liczba doskonałych klinik okulistycznych, które w swojej ofercie mają zabiegi leczenia jaskry. Jedną z nich jest Centrum Medyczne Mavit w Warszawie, w skład którego wchodzi szpital specjalistyczny z zakresu okulistyki oraz okulistyczny ośrodek diagnostyczny. Kadrę medyczną placówki stanowią doświadczeni lekarze, specjaliści chorób oczu, posiadający II stopień specjalizacji okulistycznej, a zabiegi operacyjnego leczenia jaskry wykonuje prof. nadzw. dr hab. n. med. Marek Rękas. Warto dodać, że specjaliści, zajmujący się zabiegami laserowej korekcji wad wzroku przeszkoleni zostali między innymi w Instytucie Mikrochirurgii Oka im. Prof. S. Fiodorowa w Moskwie.

Kolejną doskonałą placówką, która w swojej ofercie ma zabiegi operacyjnego leczenia jaskry jest Wrocławskie Centrum Okulistyczne, które ratowaniem wzroku pacjentów zajmuje się już od 2000 roku. Placówka specjalizuje się w zabiegach laserowej korekcji nadwzroczności, krótkowzroczności oraz astygmatyzmu. Właścicielka kliniki, dr n. med. Jolanta Markuszewska-Żelbromska jako pierwsza we Wrocławiu i jedna z pierwszych w Polsce zaczęła wykonywać ambulatoryjne zabiegi mikrochirurgiczne, w tym usuwanie zaćmy metodą fakoemulsyfikacji czy zabiegi przeciwjaskrowe. Operacyjnym usuwaniem jaskry zajmuje się także dr Dorota Hadryś.

Leczenie jaskry w Polsce

Operacyjne leczenie jaskry ma w swojej ofercie również Prywatny Szpital Weiss Klinik w Chorzowie. W skład kadry lekarskiej ośrodka wchodzą doświadczeni, cenieni w Polsce oraz poza jej granicami specjaliści w dziedzinie okulistyki i chorób oczu, a zabiegami leczenia jaskry zajmują się dr n. med. Wojciech Myga oraz dr n. med. Marek Rzendkowski.

Godną polecenia kliniką, która w swojej ofercie ma zabiegi leczenia jaskry jest Centrum Okulistyczne Lexum w Warszawie. Placówka specjalizuje się w laserowej korekcji wad wzroku, leczeniu zaćmy, jaskry i starczowzroczności, a także w diagnostyce i leczeniu chorób siatkówki. Wśród lekarzy, pracujących w klinice warto wymienić dr n. med. Joannę Oficjalską, prof. Zbigniewa Zagórskiego oraz dr Anetę Paćkowską.

Pacjenci z problemem jaskry mogą udać się także do Centrum Mikrochirurgii Oka Laser w Warszawie. Placówka ma w swojej ofercie kompleksowe zabiegi leczenia wad wzroku, w tym zaćmy, jaskry, chorób rogówki oraz zeza. Operacyjnym leczeniem jaskry zajmuje się prof. dr hab. n. med. Jerzy Szaflik, prof. dr hab. n. med. Jacek Szaflik, dr n. med. Anna Kamińska oraz dr hab. n. med. Iwona Grabska-Liberek.

Zabiegi operacyjnego leczenia jaskry przeprowadza również Instytut Jaskry i Chorób Oka w Warszawie. W skład zespołu lekarskiego placówki wchodzi grupa doświadczonych specjalistów w zakresie diagnostyki oraz leczenia jaskry i chorób siatkówki, którzy systematycznie prowadzą szkolenia dla lekarzy okulistów z całego kraju. Konsultacje i zabiegi przeprowadzają m.in. prof. zw. dr hab. n. med. Krystyna Czechowicz-Janicka oraz dr n. med. Barbara Terelak-Borys. O jakości wykonywanych w Instytucie zabiegów świadczy fakt, że placówka wyróżniona została nagrodą Srebrna Perła Eskulapa w ogólnopolskim konkursie Perły Medycyny.

Warto polecić również Klinikę Okulus w Bielsku-Białej, gdzie operacyjnym leczeniem jaskry zajmuje się dr n. med. Iwona Filipecka. Rocznie klinika przyjmuje 17 000 pacjentów, którzy są leczeni w ramach Poradni Okulistycznej, Pracowni Laseroterapii i Tomografii Ocznej, Pracowni Angiografii Fluoresceinowej i na Oddziale Okulistycznym Chirurgii Jednego Dnia. Najwyższe standardy leczenia potwierdza Certyfikat ISO 9001:2008, który placówka posiada od 2007 roku.

Na operacje jaskry do polskich klinik

Kadra w Centrum Medyczne MAVIT Kadra w Centrum Medyczne MAVIT

Polskie kliniki okulistyczne to doskonale wyposażone placówki, a pracujący w nich lekarze są znanymi i szanowanymi specjalistami. Dodatkowym atutem, który przyciąga zagranicznych pacjentów są stosunkowo niskie ceny – niższe, niż w klinikach brytyjskich, niemieckich czy duńskich, gdzie koszt zabiegu jest średnio 60-70% wyższy - np w szpitalach brytyjskiej grupy Optegra ceny w przeliczeniu osiągają 10 000zł. Wszystko to sprawia, że polskie kliniki okulistyczne coraz częściej odwiedzają pacjenci z Niemiec, Norwegii czy Szwecji. Zabiegi okulistyczne to tak że dla nich okazja, by zwiedzić Wrocław, Warszawę czy inne polskie miasta.

Operacje i leczenie jaskry - ceny w różnych miastach

  • Warszawa od 210 zł do 3 000 zł
  • Kraków od 380 zł
  • Katowice od 3 300 zł
  • Zielona Góra od 3 000 zł
  • Szczecin od 350 zł do 400 zł
  • Chorzów od 360 zł do 4 300 zł
  • Siedlce od 3 500 zł do 4 300 zł
  • Rybnik od 6 000 zł
Operacje i leczenie jaskry cena »

Usługa operacje i leczenie jaskry jest najczęściej wykonywana przez okulisty.