Operacje i leczenie jaskry Katowice

Synonimy: leczenie jaskry, chirurgiczne leczenie jaskry, leczenie glaukomy, jaskra leczenie operacyjne

Filtruj wyniki

Inne kliniki, które mogą być dla Ciebie interesujące

Operacje i leczenie jaskry Katowice - informacje

Sprzęt medyczny w OPTOMED Centrum Okulistyki dla Dzieci i Dorosłych Sprzęt medyczny w OPTOMED Centrum Okulistyki dla Dzieci i Dorosłych

Jaskra (łac. glaucoma) jest chorobą oczu, która uszkadza nerw wzrokowy i siatkówkę. Nieleczona, prowadzi do utraty wzroku, dlatego warto jak najszybciej udać się do lekarza okulisty, który, w zależności od stopnia zaawansowania choroby, dobierze odpowiednią metodę leczniczą. Formą leczenia zachowawczego jaskry są leki stosowane miejscowo w postaci kropli do oczu. Schorzenie to można także wyleczyć za pomocą zabiegów laserowych -  trabekuloplastyki laserowej lub irydotomii laserowej. Gdy metody te nie pomagają, konieczny jest zabieg operacyjny - trabekulektomia, polegająca na wytworzeniu przetoki, która poprawia odpływ cieczy wodnistej z oka.

Katowickie zabiegi i operacje eliminujące jaskrę

Zabiegi leczące jaskrę na terenie Katowic dostępne są w Uniwersyteckim Centrum Okulistyki i Onkologii Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach - Szpital Kliniczny Ceglana. Leczenie jaskry odbywa się tutaj za pomocą laserowej chirurgii z wykorzystaniem lasera Nd: YAG: zabiegu SLT (selektywna trabekuloplastyka laserowa) a także zabiegu IRT (laserowa irydotomia obwodowa). Działa tutaj Poradnia Jaskrowa, gdzie pacjent może skorzystać z szerokej diagnostyki jaskry, w ramach której wykonywane jest m.in. badanie AS-OCT (optycznej koherentnej tomografii przedniego odcinka oka) czy ocena ciśnienia wewnątrzgałkowego nowoczesną metodą - dynamicznym konturowym tonometrem Pascala. 

Operacje i  leczenie jaskry to także oferta medyczna Śląskiego Ośrodka Leczenia Chorób Oczu, mieszczącego się w Żorach (36 km od Katowic). Lekarze przeprowadzają tutaj nie tylko leczenie farmakologiczne z zastosowaniem kropli do oczu, ale także poddają pacjenta terapii laserowej z wykorzystaniem lasera diodowego - zabieg koagulacji TSCPC, oraz metodzie chirurgicznej ECP endoskopowej cyklofotokoagulacji. Palcówka oferuje także leczenie operacyjne innych chorób oka, tj. zaćmy za pomocą fakoemulsyfikacji, czy leczenia schorzeń ciała szklistego oka za pomocą zabiegu witrektomii.

W Katowicach jaskrę wyleczyć może także dr n. med. Halina Wykrota, okulista (specjalizacja II stopnia  w 1994 roku), która swoje doświadczenie okulistyczne (również w zakresie zabiegów i leczenia choroby jaskrowej) zdobywała przez wiele lat w Szpitalu Okulistycznym w Katowicach (1989-2009). W praktyce lekarskiej z zakresu operacyjnego leczenia jaskry przeprowadza cyklofotokoagulację, laserową trabekuloplastykę oraz laserową irydotomię. Zajmuje się także niezabiegowym leczeniem jaskry za pomocą leków przeciwjaskrowych.

Jaka jest cena operacji jaskry w Katowicach, a jaka w Londynie?

Sprzęt medyczny w OPTOMED Centrum Okulistyki dla Dzieci i Dorosłych Sprzęt medyczny w OPTOMED Centrum Okulistyki dla Dzieci i Dorosłych

Za zabieg chirurgiczny leczący jaskrę metodą trabekulektomii w katowickich placówkach medycznych trzeba zapłacić 3 300 zł, natomiast w Wielkiej Brytanii jest to kwota 2 450 funtów (14 700 zł) w London OC - The London Ophthalmology Centre.

Operacje i leczenie jaskry - ceny w Katowicach na tle innych miast

  • Katowice od 3 300 zł
  • Warszawa od 210 zł do 3 000 zł
  • Kraków od 380 zł
  • Wrocław od 300 zł
  • Szczecin od 350 zł do 400 zł
  • Zielona Góra od 3 000 zł
  • Kielce od 200 zł do 300 zł
  • Siedlce od 3 500 zł do 4 300 zł
  • Nowy Targ od 3 500 zł
Pokaż więcej »
Pacjenci szukali zabiegu operacje i leczenie jaskry także w miastach pobliżu Katowic, takich jak: Sosnowiec, Ruda Śląska, Bytom, Dąbrowa Górnicza, Tychy, Zabrze, Jaworzno, Gliwice, Rybnik, Jastrzębie-Zdrój lub Bielsko-Biała.

Komentarze (3)

mieszkam w Londynie 2 lata temu

Prosze nie pisac o cenach w Londynie bo te 2400 funtow to mam mozliwosc zarobic w ciagu miesiaca i w dwa miesiace odloze na operacje a w Polsce jest to niemozliwe Odpowiedz

Ala do mieszkam w Londynie rok temu

Oczywiscie, ze porównanie jest bez sensu. Lepiej porównać np. Rzeszów z Warszawą Odpowiedz

Add rok temu

Chory kraj, chora służba zdrowia, chore ceny - a lekarze okuliści- to znieczulica pospolita- rzadko spotykana wśród innych profesji Odpowiedz

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2019 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2019 Tourmedica.pl Sp. z o.o.