Leczenie jaskry Kraków

leczenie jaskry, chirurgiczne leczenie jaskry, leczenie glaukomy, jaskra leczenie operacyjne

Jaskra - leczenie w Krakowie - informacje

Sala operacyjna w Ośrodek Chirurgii Oka Prof. Zagórskiego Sala operacyjna w Ośrodek Chirurgii Oka Prof. Zagórskiego

Jaskra to choroba nieuleczalna. Aby zatrzymać postęp choroby, lekarze proponują pacjentom leczenie farmakologiczne, laserowe lub operacyjne. Leczenie farmakologiczne polega na przepisaniu kropli do oczu, których stosowanie np. ogranicza ilość produkowanej przez oko cieczy (niemożność jej odprowadzenia na zewnątrz to przyczyna rozwoju choroby). Korzystanie z kropli do oczu sprawdza się jedynie w początkowej fazie choroby. Gdy na takie leczenie jest za późno, rozwiązaniem może być leczenie laserowe lub operacyjne. Efektem leczenia laserowego jest ułatwienie odprowadzania cieczy z oka. Decyzję o przeprowadzeniu zabiegu chirurgicznego lekarze podejmują dopiero wówczas, gdy leczenie laserowe nie przyniosło oczekiwanego efektu.

Gdzie w Krakowie można się poddać operacji i leczeniu jaskry?

W Krakowie praktykuje okulista dr n. med. Katarzyna Sajak-Hydzik, która leczy i operuje jaskrę. Ukończyła ona Akademię Medyczną im. Mikołaja Kopernika w Krakowie, doświadczenie zdobywała w Klinice Okulistyki CM UJ i w szpitalu Quinze-Vingts w Paryżu na oddziale leczenia jaskry. Od 1998 r. specjalizuje się w diagnozowaniu i leczeniu jaskry: wykonuje zarówno klasyczne operacje przeciwjaskrowe, jak i zabiegi z wykorzystaniem stentu ExPRESS (miniaturowego implantu).

Operacje i leczenie jaskry prowadzi w Krakowie także okulista dr n. med. Dorota Opławska. Ukończyła ona Śląską Akademię Medyczną w Katowicach, a w 2005 r. obroniła pracę doktorską pod tytułem: „Porównawcza ocena zmian topograficznych tarczy nerwu wzrokowego w farmakologicznej monoterapii jaskry pierwotnej otwartego kąta”. W centrum jej zainteresowań znajduje się diagnostyka i leczenie jaskry, a przeprowadzania operacji oczu uczyła się m.in. od dr Dharmendra Natha. Dr Opławska wykonuje m.in. badanie HRT (Heidelberg Retina Tomography), którego wyniki pozwalają zdiagnozować jaskrę i określić szybkość jej postępowania.

Krakowska placówka OKOAKCENT Specjalistyczna Praktyka Chorób Oczu również oferuje operacje i leczenie jaskry. Klinika jest wyposażona w szereg urządzeń, pozwalających zdiagnozować chorobę i ustalić ścieżkę leczenia, w tym dioptromierz komputerowy CL-100, polomierz komputerowy Centerfield 2 OCULUS i tomograf komputerowy oka TOPCON 3D Maestro, na wyposażeniu placówki znajduje się też lampa szczelinowa typu Haag-Streit. Do rozpoznawania jaskry specjaliści zatrudnieni w placówce używają tomografu zgodnie z procedurą GDX i HRT.

Porównanie cen leczenia i operacji jaskry w Polsce i Wielkiej Brytanii

Sprzęt medyczny w Szpital św. Rafała Sprzęt medyczny w Szpital św. Rafała

Cena leczenia i operacji jaskry w Optegra Eye Hospital Hampshire wynosi ok. 2 500 funtów (ok. 15 000 zł). W krakowskich placówkach medycznych ceny operacji przeciwjaskrowych zaczynają się od 500 zł.

Operacje i leczenie jaskry - ceny w Krakowie na tle innych miast

  • Kraków od 380 zł
  • Warszawa od 210 zł do 3850 zł
  • Zielona Góra od 3000 zł
  • Szczecin od 350 zł do 400 zł
  • Katowice od 3300 zł
  • Chorzów od 360 zł do 4300 zł
  • Sopot od 300 zł
  • Rybnik od 6000 zł
  • Jelenia Góra od 300 zł
Operacje i leczenie jaskry cena »

Usługa operacje i leczenie jaskry w Krakowie jest najczęściej wykonywana przez okulisty.

Pacjenci szukali zabiegu operacje i leczenie jaskry w pobliżu Krakowa, w miejscowościach: Wieliczka.