Leczenie jaskry Tychy i okolice

leczenie jaskry, chirurgiczne leczenie jaskry, leczenie glaukomy, jaskra leczenie operacyjne

Bezpośrednio w Tychach nie dysponujemy placówką wykonującą operacje i leczenie jaskry, natomiast możemy zaproponować wynonanie zabiegu w jednej z 6 innych klinik z okolicy Tychów. Operacje i leczenie jaskry można przeprowadzić m.in. w Szpital Specjalistyczny Centrum Medycznego MAVIT w Katowicach (16 km od Tychów) w cenie 3300 zł lub w Centrum Okulistyczne Weiss Klinik w Chorzowie (20 km od Tychów) gdzie cena za operacje i leczenie jaskry wynosi 360 zł. Poniżej prezentujemy wszystkie alternatywne placówki, do których można umówić się na wizytę przez Tourmedica.

Jaskra - leczenie w Tychach - informacje

Gabinet zabiegowy w OPTOMED Centrum Okulistyki dla Dzieci i Dorosłych Gabinet zabiegowy w OPTOMED Centrum Okulistyki dla Dzieci i Dorosłych

Jaskra to choroba narządu wzroku, która wiąże się z zaburzeniem odprowadzania cieczy wodnistej, odżywającej soczewkę i rogówkę oka oraz odprowadzającej z niego wszelkie szkodliwe produkty, powstające w wyniku przemiany materii. Jeśli dolegliwość ta nie jest odpowiednio leczona, może dojść do wzrostu ciśnienia w gałce ocznej oraz uszkodzenia nerwu wzrokowego, co w konsekwencji prawdopodobnie doprowadzi do utraty widzenia. Rodzaj interwencji lekarza zależy od rozwoju schorzenia oraz jego postaci. W początkowych stadiach choroby zwykle stosuje się terapię farmakologiczną. Jeśli jednak jaskra jest już mocno zaawansowana, pacjent powinien się poddać leczeniu operacyjnemu. Najpopularniejszą metodą chirurgiczną jest trabekulektomia, mająca na celu obniżenie ciśnienia wewnątrzgałkowego, co ma wpłynąć na zatrzymanie rozwoju schorzenia. Jaskrę można także zwalczać za pomocą trabekuloplastyki laserowej.

Gdzie w Tychach można się udać na leczenie jaskry?

Leczenie jaskry może zaoferować swoim pacjentom okulista dr n. med. Jacek Szendzielorz, który uzyskał specjalizację II stopnia w dziedzinie okulistyki, należy także do Polskiego Towarzystwa Okulistycznego. W swojej praktyce zawodowej zajmuje się leczeniem zaćmy oraz jaskry. Wykonuje on operacje jaskry w różnym stopniu zaawansowania choroby, w tym łączoną procedurę chirurgiczną jaskry z zaćmą, a także zaćmy z witrektomią. Dr Szendzielorz dokonuje operacji zaćmy ze wszczepieniem sztucznej soczewki wewnątrzgałkowej.

Operacje i leczenie jaskry znajdują się także w ofercie LENS-MED Okulistyka Zabiegowa i Diagnostyka. W ośrodku przeprowadzane są kompleksowe badania diagnostyczne, w tym pakiet jaskrowy, w którym znajdują się tonometria aplanacyjna, OCT, pomiar parametrów tarczy nerwu wzrokowego oraz badanie ogólne wzroku. Specjaliści przeprowadzają tam Selektywną Laserową Trabekuloplastykę (SLT). W przypadku mniej zaawansowanych postaci choroby, okuliści z placówki mogą zastosować leczenie farmakologiczne.

Osobom, chorującym na jaskrę, pomóc może również dr n. med. Rafał Leszczyński, który przyjmuje w oddalonych od Tych o niecałe 20 kilometrów Katowicach. W 1995 roku uzyskał on drugi stopień specjalizacji z okulistyki. Sześć lat później obronił pracę doktorską na temat „Zastosowanie lasera diodowego w leczeniu jaskry wtórnej”. Dr Leszczyński jest członkiem Polskiego Towarzystwa Okulistycznego oraz Sekcji Wszczepów Wewnątrzgałkowych i Chirurgii Refrakcyjnej. W swoim gabinecie przeprowadza farmakologiczne leczenie jaskry. Ponadto wykonuje zabiegi przeciwjaskrowe: trabekulektomię oraz nieprzenikającą sklerektomię głęboką.

Ceny chirurgicznego leczenia jaskry w Polsce i Turcji

Gabinet zabiegowy w INTER-MED Gabinet zabiegowy w INTER-MED

W Dunyagoz Instanbul za trabekulektomię pacjenci muszą zapłacić 11 990 lir (niemal 15 800 zł). W placówkach, znajdujących się w okolicy Tych, ceny za taką samą procedurę wahają się w granicach 3 500 zł.

Operacje i leczenie jaskry - ceny w Tychach na tle innych miast

  • Warszawa od 290 zł do 3850 zł
  • Kraków od 380 zł
  • Zielona Góra od 3000 zł
  • Szczecin od 350 zł do 400 zł
  • Katowice od 3300 zł
  • Chorzów od 360 zł do 4300 zł
  • Sopot od 300 zł
  • Jelenia Góra od 300 zł
  • Siedlce od 3500 zł do 4300 zł
Operacje i leczenie jaskry cena »

Usługa operacje i leczenie jaskry w Tychach jest najczęściej wykonywana przez okulisty.