Operacje i leczenie jaskry Warszawa

Synonimy: leczenie jaskry, chirurgiczne leczenie jaskry, leczenie glaukomy, jaskra leczenie operacyjne

Filtruj wyniki

Inne kliniki, które mogą być dla Ciebie interesujące

Operacje i leczenie jaskry Warszawa - informacje

Kadra w Retina  Szpital Okulistyczny Kadra w Retina Szpital Okulistyczny

Jaskra to jedna z najpoważniejszych chorób narządu wzroku. Jest szczególnie groźna, bo może rozwijać się w ukryciu nawet przez kilkanaście lat. Leczenie jaskry opiera się przede wszystkim na farmakoterapii i zabiegach laserowych, takich jak trabekuloplastyka (przecięcie tęczówki) oraz irydotomia (wycięcie w obwodowej części tęczówki niewielkiego otworu, ułatwiającego odpływ cieczy). W bardziej zaawansowanych postaciach jaskry stosuje się leczenie chirurgiczne: trabekulektomię – udrożnienie kąta przesączania przez wytworzenie przetoki, oraz głęboką sklerektomię, która ułatwia odpływ płynu bez otwierania przedniej komory oka.

Jaskra - najlepsze warszawskie kliniki okulistyczne

Instytut Oka jest najnowocześniej wyposażonym prywatnym ośrodkiem diagnostyki jaskry w kraju. Posiada między innymi najnowocześniejszy aktualnie na świecie tomograf OCT – Spectralis do diagnostyki i oceny progresji jaskry i chorób siatkówki oraz jedyny w Polsce tomograf AS-OCT Casia2, uznawany za najprecyzyjniejszy aparat do badania kąta przesączania w jaskrze. Diagnostykę i zabiegi przeciwjaskrowe przeprowadza grupa doświadczonych specjalistów w zakresie leczenia jaskry, w tym dr n. med. Barbara Trelak-Borys, dr n. med. Izabela Skórska, dr Barbara Potyra, a stałą konsultantką Instytutu Oka i jego Dyrektorem medycznym jest prof. zw. Dr hab. n. med. Krystyna Czechowicz-Janicka – Prezes Polskiego Towarzystwa Profilaktyki Jaskry.

 

Kolejną doskonałą placówką, oferującą kompleksowe leczenie jaskry jest Centrum Mikrochirurgii Oka Laser, gdzie zabiegi przeprowadzają prof. dr hab. n. med. Jerzy Szaflik, prof. dr hab. n. med. Jacek P. Szaflik, dr n. med. Anna Kamińska oraz dr hab. n. med. Iwona Grabska-Liberek. Placówka ma w swojej ofercie zabiegi leczenia jaskry metodą trabekulektomii, w klinice można także poddać się jednoczesnemu zabiegowi usuwania jaskry i zaćmy. Placówka wyposażona jest w najnowocześniejszy sprzęt medyczny i diagnostyczny, w tym jeden z dwóch w stolicy i niewielu w Polsce aparat badający funkcje przeżyciowe rogówki Confoscan.

Operacje przeciwjaskrowe w Warszawie

Pacjenci z problemem jaskry mogą udać się także do Centrum Medycznego Mavit, które w swojej ofercie ma wiele różnorodnych operacji przeciwjaskrowych, w tym trabekulektomię, sklerektomię głęboką oraz zabiegi z zastosowaniem implantów. Operacje przeciwjaskrowe mogą być wykonywane równocześnie z zabiegami usuwania zaćmy, a zabiegi przeprowadza prof. nadzw. dr hab. n. med. Marek Rękas.

Zabiegi przeciwjaskrowe ma w swojej ofercie też Szpital Okulistyczny Retina, gdzie tego typu operacje przeprowadzają dr n. med. Piotr Fryczkowski, dr n. med. Agnieszka Siennicka oraz lek. med. Radosław Kaźmierczak. Placówka, wyposażona w nowoczesny sprzęt diagnostyczny i zabiegowy (m.in. wysokiej jakości aparat ultrasonograficzny, tomograf OCT i biomikroskop) funkcjonuje na rynku usług okulistycznych od 2004 roku.

Warto polecić również Centrum Medyczne Enel-Med, które przeprowadza kompleksowe zabiegi w zakresie diagnostyki i leczenia jaskry. W ofercie placówki znajdują się laserowe zabiegi przeciwjaskrowe, wykonywane nowoczesną metodą SLT, a także irydotomia laserowa oraz zabiegi chirurgiczne. Zabiegi przeprowadzają dr n. med. Maciej Gawęcki i lek. med. Maciej Koszałkowski.

Także Centrum Medyczne MML leczy pacjentów z problemem jaskry. Zabiegi wykonywane są osobno lub w połączeniu z chirurgią zaćmy, a wykonuje je dr n. med. Jarosław Kuliński i lek. med. Krzysztof Olszowiec. Placówka wyposażona jest w nowoczesny sprzęt, znacznie ułatwiający diagnostykę oraz podnoszący jakość zabiegów, w tym biomikroskop z możliwością wizualizacji.

Szeroki zakres operacji przeciwjaskrowych ma w swojej ofercie także Klinika Okulistyki Wojskowego Instytutu Medycznego. Pacjenci placówki mogą poddać się zabiegowi sklerektomii głębokiej i operacjom przetokowym, takim jak trebekulektomia czy wklęszczanie tęczówki obwodowej, w ofercie kliniki znajdują się także operacje setonowe z użyciem zastawek Ahmeda i zabiegi chirurgii minimalnej. Wśród pracujących tam specjalistów warto wymienić kierownika kliniki prof. nadzw. dr hab. n. med. Marka Rękasa i prof. zw. dr hab. n. med. Andrzeja Stankiewicza.

Na tani zabieg leczenie jaskry do Polski

Prof. George Spaeth z dr Małgorzatą Krajewską i dr Jaromirem Wasylukiem Prof. George Spaeth z dr Małgorzatą Krajewską i dr Jaromirem Wasylukiem

Zarówno laserowe, jak i chirurgiczne metody leczenia jaskry są w Polsce znacznie tańsze niż w innych krajach europejskich. Zabiegi laserowe w warszawskich klinikach kosztują zwykle kilkaset złotych, podczas gdy w Wielkiej Brytanii koszt zabiegu rozpoczyna się od 500£ (w przeliczeniu ponad 2000zł). Równie wyraźna jest różnica w cenach zabiegów chirurgicznych: w Centrum Mikrochirurgii Oka Laser zabieg trabekulektomii kosztuje 3500zł, a w brytyjskich szpitalach Optegra za ten sam zabieg trzeba zapłacić 2300£, co w przeliczeniu daje kwotę około 10 350zł. Ponieważ jaskra to jedno z najczęstszych schorzeń wzroku, zagraniczni pacjenci coraz chętniej wyjeżdżają na operacje za granicę, w tym do warszawskich placówek okulistycznych.

Operacje i leczenie jaskry - ceny w Warszawie na tle innych miast

  • Warszawa od 210 zł do 3 000 zł
  • Kraków od 380 zł
  • Zielona Góra od 3 000 zł
  • Katowice od 3 300 zł
  • Wrocław od 300 zł
  • Kielce od 200 zł do 300 zł
  • Szczecin od 350 zł do 400 zł
  • Jelenia Góra od 300 zł
  • Nowy Targ od 3 500 zł
Pokaż więcej »
Pacjenci szukali zabiegu operacje i leczenie jaskry w pobliżu Warszawy, w miejscowościach: Zielonka, Piaseczno, Józefów, Otwock, Grodzisk Mazowiecki oraz Mińsk Mazowiecki.

Dodaj komentarz

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska