Operacje i leczenie migdałków

Synonimy: wycięcie migdałków, usunięcie migdałków podniebiennych, operacja usunięcia migdałka gardłowego więcej »

Filtruj wyniki
Filtruj:
Lubinul. Leśna 8

CDT MEDICUS

ocena 4.4 / 5 (36 opinii) - zobacz opinie »zobacz »
"Bardzo miłe Panie pielęgniarki oraz lekarz, który przeprowadzał operację." 
Gdańskul. Wileńska 44

Swissmed Centrum Zdrowia S.A.

ocena 4.6 / 5 (77 opinii) - zobacz opinie »zobacz »
"Miły, troskliwy personel. Pani i Pan anestezjolog bardzo mili i kompetentni, wszystko szczegółowo wyjaśnione zarówno przed, jak i po zabiegu. Pan doktor Mikaszewski to po prostu mistrz świata...świetne podejście do dzieci, stały kontakt (cierpliwie odpowiadał na maile nawet, kiedy był na urlopie :)). Bardzo się cieszymy z tego, że trafiliśmy do Swissmed oraz, że naszym synem zajmował się tak troskliwy personel." 
Wczytaj więcej wyników

Operacje i leczenie migdałków - informacje

Gabinet zabiegowy w Lifemedica Gabinet zabiegowy w Lifemedica

Migdałki powiększają się u dzieci przeważnie pomiędzy 3. a 7. rokiem życia, natomiast zmniejszają się po 10. urodzinach. Całkowicie zanikają w okresie dojrzewania. Zdarza się jednak, że nie zanikają, a przyczyniają się do rozwoju chorób gardła czy angin. W takim przypadku najlepiej je usunąć.

Operacyjne sposoby na migdałki

W Gabinecie Laryngologia - Chirurgia Głowy i Szyi ORL w Komorowie (koło Pruszkowa) specjalista wykonuje zabiegi operacyjne migdałka gardłowego (tzw. trzeciego) oraz migdałków podniebiennych. W tym celu wykorzystuje trzy metody zabiegowe: adenotomię (usunięcie migdałka gardłowego), tonsillektomię (usunięcie lub zmniejszenie migdałków podniebiennych) oraz kriochirurgię (i kriostymulację migdałków podniebiennych). Lekarzem tym jest dr Rafał Chmielewski, specjalista otorynolaryngologii (od 2013 roku) oraz chirurg głowy i szyi. Doświadczenie z tej pierwszej dziedziny zdobywał, pracując w Klinice Otolaryngologii Wojskowego Instytutu Medycyny Lotniczej w Warszawie.

W Szpitalu Specjalistycznym im. F. Ceynowy w Wejherowie z zakresu otolaryngologii wykonywane są operacje usunięcia migdałka gardłowego lub migdałków podniebiennych. Zabieg adenotomii lekarze wykonują tutaj głównie u dzieci z przerośniętym migdałkiem gardłowym, natomiast zabieg tonsillektomii (wyłuszczenie migdałków podniebiennych) u dzieci i dorosłych. Pacjentów operuje m.in. dr n. med. Andrzej Betlejewski, specjalista otorynolaryngologii, z której to dziedziny tytuł I stopnia uzyskał w 1989 roku, natomiast specjalizację II stopnia zrobił w roku 1993. Doktorem nauk medycznych został w 1995 roku. 

W Dolnośląskim Centrum Laryngologii Medicus we Wrocławiu w ramach operacji i zabiegów operacyjnych laryngologicznych wykonywana jest m.in. tonsillektomia, czyli częściowe usunięcie migdałków podniebiennych za pomocą nowoczesnej metody chirurgii – koblacji (odparowywanie części tkanki). Natomiast w likwidacji migdałków gardłowych stosuje się tutaj adenotomię. Ponadto wykonywane są również zabiegi chirurgii mikroskopowej krtani. Jednym z lekarzy specjalistów jest dr n. med. Ewa Przerwa-Tetmajer, specjalista otorynolaryngologii II stopnia. Doświadczenie w leczeniu zachowawczym i operacyjnym laryngologicznym zdobywała m.in. w Klinice Otolaryngologii przy Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym nr 1 we Wrocławiu (w latach 1985-2007).

Specjalistyczne Centrum Medyczne w Polanicy-Zdroju z zakresu Chirurgii Jednego Dnia oferuje z zabiegów laryngologicznych różne metody usunięcia migdałków. Wśród tych metod można wymienić: usunięcie migdałka gardłowego metodą endoskopową i klasyczną, usunięcie migdałków podniebiennych (tonsillektomia) a także usunięcie migdałka gardłowego i podcięcie  migdałów podniebiennych (adenotonsillotomia) z drenażem błon bębenkowych metodą klasyczną oraz usunięcie migdałka gardłowego i podcięcie migdałów podniebiennych (adenotonsiletomia) metodą klasyczną. Operacjami zajmuje się m.in. dr n. med. Wojciech Czak, specjalista otorynolaryngologii (I stopnia od 1994 roku oraz II stopnia od 1997 roku), który tytuł doktora nauk medycznych uzyskał w 2002 roku.

Centrum Medyczne LiMED w Tarnowskich Górach oferuje leczenie operacyjne z dziedziny laryngologii, w zakres którego wchodzi usuwanie migdałków bocznych i gardłowych zarówno u dzieci, jak i u dorosłych. Przerost migdałka gardłowego specjalista leczy tutaj za pomocą adenotomii. Specjalistą wykonującym takie i inne zabiegi jest dr hab. n. med. Grażyna Lisowska, otorynolaryngolog oraz chirurg głowy i szyi, która swoje doświadczenie zdobywała, pracując w Katedrze i Klinice Laryngologii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

Centrum Medyczne Angelius Provita w Katowicach na Oddziale Laryngologii Małoinwazyjnej zajmuje się m.in. wyłuszczeniem migdałków podniebiennych metodą koblacji a także metodą tradycyjną. Ponadto wykonywane jest tutaj także endoskopowe udrażnianie dróg łzowych oraz mikrochirurgia krtani (usunięcie torbieli i polipów fałdów głosowych). Jednym z laryngologów jest dr n. med. Tomasz Grzegorzek, specjalista otorynolaryngologii od 2003 roku, zajmujący się szczególnie chirurgią małoinwazyjną w laryngologii, który doświadczenie zdobywał w III Klinice Laryngologii w Katowicach – Ochojcu.

Cena operacji migdałków w Polsce i za granicą

Kadra w KCM Clinic Kadra w KCM Clinic

Za usunięcie migdałków w Polskich placówkach trzeba zapłacić kwotę od 2,3 tys. zł do 3,5 tys.zł (np. w SCM w Polanicy-Zdroju), natomiast w Turcji w mieście Antalya na taką operację pacjent wyda od 2320 zł do 2900 zł w klinice MEDİFACE Surgical Medical Center.

Operacje i leczenie migdałków - ceny w różnych miastach

 • Warszawa od 150 zł do 7 800 zł
 • Kraków od 60 zł
 • Wrocław od 150 zł do 4 500 zł
 • Szczecin od 80 zł do 4 200 zł
 • Bydgoszcz od 2 000 zł do 3 890 zł
 • Częstochowa od 2 000 zł do 3 500 zł
 • Białystok od 100 zł do 4 000 zł
 • Gdańsk od 300 zł do 4 700 zł
 • Lublin od 80 zł
 • Katowice od 1 800 zł do 2 800 zł
 • Zielona Góra od 2 300 zł
 • Toruń od 2 500 zł do 4 200 zł
Pokaż więcej »

Usługa operacje i leczenie migdałków jest najczęściej wykonywana przez otolaryngologa i laryngologa.

Dodaj komentarz

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska