Operacja i leczenie migdałków Częstochowa

wycięcie migdałków, usunięcie migdałków podniebiennych, operacja usunięcia migdałka gardłowego więcej »

Migdałki - leczenie w Częstochowie - informacje

Sala operacyjna w Centrum Medyczne Suliga Sala operacyjna w Centrum Medyczne Suliga

Na wycięcie migdałków pacjent może zostać skierowany z powodu kilku przyczyn. Do czynników decydujących należą przewlekłe zapalenia migdałków, często powtarzające się anginy i nawracające ropnie okołomigdałkowe, a także choroby odogniskowe, podejrzenie guza migdałka czy chrapanie. Operacja może być przeprowadzona w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym, a w jej trakcie lekarz wycina migdałki podniebienne wraz z torebką. Ponadto, oprócz operacji techniką tradycyjną, specjalista może zastosować również małoinwazyjne metody, np. wykorzystanie fal radiowych o wysokiej częstotliwości.

Lczenie migdałków u częstochowskich laryngologów

Zoperować chore migdałki podniebienne oraz migdałek gardłowy można na Oddziale Otolaryngologii Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Najświętszej Maryi Panny w Częstochowie. Oddział ten oferuje także inne operacje leczące choroby gardła, krtani, przełyku oraz nosa i zatok przynosowych czy uszu. Wyposażony jest w nowoczesną aparaturę do zabiegów laryngologicznych, np. w zestaw endoskopowy do operacji zatok obocznych nosa czy do operacji mikrochirurgicznych ucha i krtani.

Lekarzem, do którego może udać się pacjent cierpiący na schorzenia migdałków, jest  prof. dr hab. n. med. Krzysztof Morawski, otolaryngolog (specjalizacja II stopnia w 1996 roku), audiolog (specjalizacja II stopnia w 2004 roku) oraz specjalista audiologii i foniatrii (od 2012 roku), którego jednym z głównych kierunków zainteresowań zawodowych są operacje usunięcia migdałków bocznych oraz migdałka gardłowego. Swoje doświadczenie z przeprowadzania zabiegów z zakresu laryngologii zdobywał na Oddziale Otologii i Audiologii w Katedrze i Klinice Otolaryngologii Samodzielnego Publicznego Centralnego Szpitala Klinicznego w Warszawie oraz w centrach medycznych na terenie Warszawy i Częstochowy. Wykonuje on oddzielne zabiegi adenotomii i tonsilektomii, połączone także z drenażem uszu.

Operacje i leczenie migdałków oferowane jest także przez dr n. med. Elżbietę Drewienkiewicz-Suligę, specjalistę otolaryngologii (I stopnia od 1995 i II stopnia od 1998 roku), która doszkalała się z zakresu zabiegów laryngologicznych podczas szkoleń i konferencji krajowych i zagranicznych, m.in. w "International course in microsurgery in otology and otoneurology Georges Portmann Institute" w Bordeuax we Francji. Oprócz operacyjnego leczenia migdałków podniebiennych i migdałka gardłowego przeprowadza także operacje w zespole chrapania i bezdechów sennych czy mikrochirurgię krtani.

Ile kosztuje operacja usunięcia migdałka gardłowego w Częstochowie, a ile w Horley?

Pokój opatrunkowy Centrum Medyczne Suliga Pokój opatrunkowy Centrum Medyczne Suliga

Za chirurgiczny zabieg wycięcia migdałka gardłowego trzeba w częstochowskich placówkach medycznych zapłacić 1 800 zł, natomiast w Wielkiej Brytanii jest to suma 1 400 funtów (7 900 zł) w Spire Gatwick Park Hospital, mieszczącym się w Horley.

Operacje i leczenie migdałków - ceny w Częstochowie na tle innych miast

 • Częstochowa od 250 zł do 3500 zł
 • Warszawa od 150 zł do 7800 zł
 • Wrocław od 150 zł do 4500 zł
 • Łódź od 800 zł do 5000 zł
 • Kraków od 300 zł do 3500 zł
 • Gdańsk od 150 zł do 4700 zł
 • Szczecin od 80 zł do 4200 zł
 • Lublin od 80 zł do 280 zł
 • Katowice od 2100 zł do 3200 zł
 • Zielona Góra od 2300 zł
 • Toruń od 3000 zł do 4200 zł
 • Lubin od 2000 zł do 3100 zł
 • Poznań od 2950 zł do 3450 zł
Operacje i leczenie migdałków cena »

Usługa operacje i leczenie migdałków w Częstochowie jest najczęściej wykonywana przez otolaryngologa i laryngologa.

Pacjenci szukali zabiegu operacje i leczenie migdałków w pobliżu Częstochowy, w miejscowościach: Lubliniec oraz Radomsko.