Operacje i leczenie migdałków Częstochowa

wycięcie migdałków, usunięcie migdałków podniebiennych, operacja usunięcia migdałka gardłowego więcej »

Częstochowaul. Wały Generała Józefa Dwernickiego 43/45

Klara Centrum Medyczne

4,4 / 5  (1892 opinii)  rozwiń
 • Usunięcie migdałków podniebiennych chirurgicznie 2 500 zł
 • Zmniejszenie migdałków podniebiennych 2 500 zł
 • Usunięcie trzeciego migdałka (gardłowego) chirurgicznie 2 000 zł
 • Usunięcie migdałka gardłowego z wycięciem migdałków podniebi... 2 500 zł
 • Konsultacja laryngologiczna (przedzabiegowa) zadzwoń

Operacje i leczenie migdałków Częstochowa - informacje

Sala operacyjna w Centrum Medyczne Suliga Sala operacyjna w Centrum Medyczne Suliga

Na wycięcie migdałków pacjent może zostać skierowany z powodu kilku przyczyn. Do czynników decydujących należą przewlekłe zapalenia migdałków, często powtarzające się anginy i nawracające ropnie okołomigdałkowe, a także choroby odogniskowe, podejrzenie guza migdałka czy chrapanie. Operacja może być przeprowadzona w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym, a w jej trakcie lekarz wycina migdałki podniebienne wraz z torebką. Ponadto, oprócz operacji techniką tradycyjną, specjalista może zastosować również małoinwazyjne metody, np. wykorzystanie fal radiowych o wysokiej częstotliwości.

Lczenie migdałków u częstochowskich laryngologów

Zoperować chore migdałki podniebienne oraz migdałek gardłowy można na Oddziale Otolaryngologii Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Najświętszej Maryi Panny w Częstochowie. Oddział ten oferuje także inne operacje leczące choroby gardła, krtani, przełyku oraz nosa i zatok przynosowych czy uszu. Wyposażony jest w nowoczesną aparaturę do zabiegów laryngologicznych, np. w zestaw endoskopowy do operacji zatok obocznych nosa czy do operacji mikrochirurgicznych ucha i krtani.

Lekarzem, do którego może udać się pacjent cierpiący na schorzenia migdałków, jest  prof. dr hab. n. med. Krzysztof Morawski, otolaryngolog (specjalizacja II stopnia w 1996 roku), audiolog (specjalizacja II stopnia w 2004 roku) oraz specjalista audiologii i foniatrii (od 2012 roku), którego jednym z głównych kierunków zainteresowań zawodowych są operacje usunięcia migdałków bocznych oraz migdałka gardłowego. Swoje doświadczenie z przeprowadzania zabiegów z zakresu laryngologii zdobywał na Oddziale Otologii i Audiologii w Katedrze i Klinice Otolaryngologii Samodzielnego Publicznego Centralnego Szpitala Klinicznego w Warszawie oraz w centrach medycznych na terenie Warszawy i Częstochowy. Wykonuje on oddzielne zabiegi adenotomii i tonsilektomii, połączone także z drenażem uszu.

Operacje i leczenie migdałków oferowane jest także przez dr n. med. Elżbietę Drewienkiewicz-Suligę, specjalistę otolaryngologii (I stopnia od 1995 i II stopnia od 1998 roku), która doszkalała się z zakresu zabiegów laryngologicznych podczas szkoleń i konferencji krajowych i zagranicznych, m.in. w "International course in microsurgery in otology and otoneurology Georges Portmann Institute" w Bordeuax we Francji. Oprócz operacyjnego leczenia migdałków podniebiennych i migdałka gardłowego przeprowadza także operacje w zespole chrapania i bezdechów sennych czy mikrochirurgię krtani.

Ile kosztuje operacja usunięcia migdałka gardłowego w Częstochowie, a ile w Horley?

Pokój opatrunkowy Centrum Medyczne Suliga Pokój opatrunkowy Centrum Medyczne Suliga

Za chirurgiczny zabieg wycięcia migdałka gardłowego trzeba w częstochowskich placówkach medycznych zapłacić 1 800 zł, natomiast w Wielkiej Brytanii jest to suma 1 400 funtów (7 900 zł) w Spire Gatwick Park Hospital, mieszczącym się w Horley.

Operacje i leczenie migdałków - ceny w Częstochowie na tle innych miast

 • Częstochowa od 2 000 zł do 3 500 zł
 • Warszawa od 150 zł do 7 800 zł
 • Wrocław od 150 zł do 4 500 zł
 • Kraków od 100 zł do 3 500 zł
 • Szczecin od 80 zł do 4 200 zł
 • Gdańsk od 150 zł do 4 700 zł
 • Białystok od 100 zł do 4 000 zł
 • Zielona Góra od 2 300 zł
 • Toruń od 3 000 zł do 4 200 zł
 • Lubin od 2 000 zł do 3 100 zł
 • Katowice od 1 800 zł do 3 200 zł
 • Łódź od 4 000 zł do 5 000 zł
Operacje i leczenie migdałków cena »

Usługa operacje i leczenie migdałków w Częstochowie jest najczęściej wykonywana przez laryngologa i otolaryngologa.

Pacjenci szukali zabiegu operacje i leczenie migdałków w pobliżu Częstochowy, w miejscowościach: Lubliniec oraz Radomsko.

Autor: