Operacje i leczenie przepuklin

Synonimy: przepuklina leczenie, operacja przepukliny

Filtruj wyniki
Gdańskul. Wileńska 44

Swissmed Centrum Zdrowia S.A.

ocena 4.6 / 5 (77 opinii) - zobacz opinie »zobacz »
"Wszystko dobrze zorganizowane od przyjęcia do szpitala przez przygotowanie do zabiegu. Personel medyczny miły, uprzejmy i pomocny wszystko wyjaśnia, kadra lekarska też wspaniała, jako pacjentka zostałam o wszystkim poinformowana przez co czułam się spokojnie i w pełni mogłam zaufać lekarzom oraz bez obaw powierzyć im swoje zdrowie. Po zabiegu świetna opieka, super warunki w sali szpitalnej. Jestem w 100% zadowolona i wdzięczna lekarzom jak i całemu personelowi swissmed." 
Wczytaj więcej wyników

Operacje i leczenie przepuklin - informacje

Sala operacyjna w Centrum Medyczne Rajska Sala operacyjna w Centrum Medyczne Rajska

Przepuklina jest to stosunkowo częsta przypadłość, z którą zmagają się ludzie w różnym wieku. Występuje u osób, u których z wielu powodów są osłabione powłoki brzuszne. Większość przepuklin na początku można odprowadzić, jednak aby pozbyć się problemu na stałe, należy ją zoperować.

Dobry lekarz pomoże Ci pozbyć się przepukliny!

We Wrocławskim Centrum Zdrowia Ars Medica operacje przepukliny pachwinowej wykonuje specjalista chirurgii ogólnej, lek. med. Bogumił Bednorz. Zabieg przeprowadzany jest z użyciem siatki polipropylenowej. Dr Bednorz doświadczenie zdobywał pracując w Oddziale Chirurgii Ogólnej, Naczyniowej i Onkologicznej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Ośrodka Badawczo - Rozwojowego ul. Kamieńskiego we Wrocławiu oraz w Oddziale Chirurgii Onkologicznej Dolnośląskiego Centrum Onkologii.

W Łodzi można pozbyć się przepukliny w Centrum Chirurgicznym Fragmat- Med. Zabiegi wykonuje lek. med. Paweł Mrozowski, który jest specjalistą chirurgii ogólnej. Praktykę zdobył w szpitalu im. Biegańskiego. W 1993r w Hanowerze ukończył kurs chirurgii laparoskopowej, a w 2006r w Norymberdze uczestniczył w szkoleniu, które dotyczyło stosowania wewnątrznaczyniowych technik laserowych. Przepuklina pachwinowa i udowa w Centrum Fragmat- Med są operowane metodą Trabucco, czyli bezszwowo i beznapięciowo, z użyciem siatki. Drugą ze stosowanych metod jest metoda Lichtensteina.

W Centrum Zdrowia i Urody Orchid w Sopocie operacje przepuklin wykonuje dr hab. n. med. Maciej Śmietański. Jest on specjalistą chirurgii ogólnej, autorem lub współautorem ponad 30 prac naukowych dotyczących tematyki przepuklin. Jest kierownikiem finansowanego przez Unię Europejską programu HAL 2010, który ma za zadanie poprawę jakości leczenia przepuklin brzusznych metodą laparoskopową. Jego praca doktorancka dotyczyła użycia implantów syntetycznych w chirurgicznym leczeniu przepuklin. Dr Śmietański w zależności od konkretnego przypadku operuje metodą laparoskopową lub klasyczną i indywidualnie dostosowuje technikę zabiegu.

Bydgoskie Centrum Przepuklin to miejsce, które specjalizuje się właśnie w leczeniu przepuklin. Operuje specjalista chirurgii ogólnej, lek. med. Stanisław Pierściński. Jest on w trakcie przewodu doktorskiego, który dotyczy przepuklin pooperacyjnych oraz prawidłowego zamykania powłoki jamy brzusznej bo zabiegu operacyjnym. Pracował w Klinice Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej oraz w Klinice Chirurgii Ogólnej i Transplantologii Collegium Medicum w Bydgoszczy i w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 Oddziale Chirurgicznym Szpitala MSWIA w Bydgoszczy. Uczestniczy w kursach i konferencjach dotyczących problemu przepuklin, m.in. w Berlinie i Nowym Jorku.

W Poznaniu istnieje Centrum Leczenia Przepuklin EuroHernia, które jest miejscem dedykowanym tylko zabiegom usunięcia przepukliny. Właścicielem i zabiegowcem, jest tutaj dr n. med. Andrzej Ratajczak. Absolwent Poznańskiego Uniwersytetu Medycznego, tytuł doktora nauk medycznych obronił dzięki pracy pt. „Ocena wyników leczenia przepuklin pachwinowych metodą beznapięciową”. Jest członkiem Rady Naukowej Polskiego Klubu Przepuklinowego, a w latach 2010- 2012 był jego dyrektorem. Rodzaj zabiegu i technika jego wykonywania jest ustalana indywidualnie z pacjentem, w zależności od złożoności problemu, z którym pacjent się zgłasza.

Jaka cena za prywatną operację przepukliny ?

Gabinet zabiegowy w Szpital Świętego Łukasza Gabinet zabiegowy w Szpital Świętego Łukasza

Operacja przepukliny pachwinowej metodą otwartą w Centrum Chirurgicznym Fragmat- Med w Łodzi kosztuje 2600- 3000 zł, w zależności od stopnia zaawansowania i wielkości przepukliny. Cena tego samego zabiegu w Spire Liverpool Hospital to 2650₤ (około 15000zł). Płacąc za wykonanie zabiegu w Liverpoolu wydaje się większą kwotę, niż za zabieg w Polsce, przelot i dwutygodniowe wakacje dla całej rodziny. Rekonwalescencja po zabiegu może być przyjemna, gdy pacjent zdecyduje się na wypoczynek w sąsiedztwie zamku w Malborku, lub w Zamku Czocha. Stare, lecz świetnie zachowane mury pobudzą wyobraźnię każdego i pozwolą poczuć się jak w dawnych czasach.

Operacje i leczenie przepuklin - ceny w różnych miastach

 • Wrocław od 300 zł do 7 200 zł
 • Warszawa od 2 800 zł do 9 900 zł
 • Łódź od 2 000 zł do 6 800 zł
 • Poznań od 2 900 zł do 5 000 zł
 • Szczecin od 3 000 zł do 12 000 zł
 • Kraków od 2 500 zł do 5 800 zł
 • Częstochowa od 2 000 zł do 4 500 zł
 • Tychy od 200 zł do 5 000 zł
 • Katowice od 2 600 zł do 10 100 zł
 • Bydgoszcz od 2 700 zł do 8 500 zł
 • Gdańsk od 3 490 zł do 6 830 zł
 • Lublin od 4 000 zł
Pokaż więcej »

Usługa operacje i leczenie przepuklin jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego i proktologa.

Dodaj komentarz

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska