Operacje i leczenie przepuklin Białystok

Synonimy: przepuklina leczenie, operacja przepukliny

Filtruj wyniki

Operacje i leczenie przepuklin Białystok - informacje

Sala operacyjna w Humana Medica Omeda Sala operacyjna w Humana Medica Omeda

Przepukliny powstają na skutek osłabienia powłok brzusznych. Można je wyleczyć chirurgicznie. Operacje i leczenie przepuklin wykonuje się w znieczuleniu ogólnym. Metody chirurgiczne zależne są od rodzaju przepukliny, wielkości i od umiejętności chirurga. Lekarze coraz częściej decydują się na laparoskopowe usuwanie przepuklin, co doskonale sprawdza się przy przepuklinach pachwinowych. Przepuklina może powstać również po operacji, tzw. przepuklina pooperacyjna, niektóre z nich mają charakter nawrotowy. Po operacji przepukliny nie można przez dłuższy czas dźwigać. O przygotowaniu do zabiegu informuje lekarz. Po leczeniu chirurgicznym przepukliny należy stosować się do zaleceń chirurga.

Operacje i leczenie przepuklin w białostockich klinikach

Centrum Zdrowia Medycyna w Białymstoku oferuje operacje przepukliny udowej u kobiet. Pracuje tu chirurg dr hab. n. med. Piotr Myśliwiec, który specjalizuje się w operacjach techniką laparoskopową. Lekarz współpracuje z chirurgiem ogólnym dr n. med. Piotrem Lisowskim. Lekarze wykonują takie zabiegi jak operacja przepukliny metodą PHS z wszczepieniem siatki prolenowej i leczenie chirurgiczne przepuklin nawrotowych. Zabiegi operacyjne przepuklin najczęściej są przeprowadzane w ramach chirurgii jednego dnia.

Dr Piotr Myśliwiec pracuje również w  w centrum medycznym Medicover w Białymstoku. Lekarz odbywał staż z chirurgii brzusznej w Angers we Francji. Jego współpracownikiem w Medicover jest chirurg ogólny dr Piotr Wojskowicz, który kwalifikuje pacjentów do operacji i leczenia przepuklin pępkowych i pachwinowych.

Chirurgicznym leczeniem przepuklin w Białymstoku zajmuje się też chirurg dr n. med. Hady Razak Hady. Lekarz specjalizuje się w usuwaniu przepuklin pachwinowych metodą laparoskopową. Pacjenci, którzy zmagają się z dającą przykre dolegliwości gastryczne przepukliną rozworu przełykowego, mogą umówić się na usunięcie jej u dr Hady'ego Razaka. Lekarz pracuje w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Białymstoku, przyjmuje pacjentów także w chirurgicznej poradni przyszpitalnej.

Operacje i leczenie przepuklin pachwinowych u dzieci są dostępne w prywatnym szpitalu NZOZ Panaceum. Konsultantem do spraw chirurgii dziecięcej jest tu dr n. med. Jacek Jurkowski oraz chirurg dr Dorota Miller-Famulska. Lekarze przeprowadzają takie zabiegi jak usunięcie przepukliny pępkowej u dziecka i diagnozują bóle brzucha.

Szczególnym zagadnieniem są przepukliny dyskowe, w których przypadku interwencja chirurgiczna może być podjęta jedynie przez neurochirurga. W Białymstoku można umówić się do neurochirurga dr Tomasza Łysonia, który konsultuje pacjentów w gabinecie prywatnym. Lekarz kwalifikuje pacjentów do endoskopowych operacji przepuklin dysków kręgosłupa metodą Destandau.

Ośrodkiem, specjalizującym się między innymi w operacjach i leczeniu przepuklin, jest klinika chirurgii plastycznej Humana Medica Omeda w Białymstoku. Pracuje tu chirurg plastyczny dr n. med. Dorota Żukowska, która operuje przepukliny kresy białej, umiejscowione na przedniej powierzchni brzucha. Lekarz poprawia również wygląd brzucha podczas zabiegu abdominoplastyki czyli korekcji powłok brzusznych.

Chirurg dr n. med. Janusz Kuźmiuk ze Szpitala SP ZOZ MSW (Ministerstwa Spraw Wewnętrznych) w Białymstoku wykonuje operacje przepuklin brzusznych i pachwinowych w znieczuleniu ogólnym. Lekarz pełni funkcję ordynatora oddziału chirurgicznego. Szpital dysponuje pracownią endoskopową do badań diagnostycznych. Chirurdzy stosują tu techniki laparoskopowe w leczeniu chirurgicznym przepuklin u dorosłych.

Chirurgiczne leczenie przepuklin - ceny w Polsce i w Wielkiej Brytanii

Gabinet proktologiczny w Humana Medica Omeda Gabinet proktologiczny w Humana Medica Omeda

Ceny operacji przepuklin na świecie są zróżnicowane. Pacjenci z Wielkiej Brytanii, którzy decydują się na prywatny zabieg i opiekę pooperacyjną, mogą zapłacić nawet 2185 funtów, jak podaje cennik angielskiej kliniki Holly House Buckhurst Hill. W przeliczeniu na złotówki koszt operacji przepukliny wynosi 12 367 pln. Tak wysokie ceny sprzyjają turystyce medycznej, ponieważ w Polsce usługi medyczne są o wiele tańsze.

Pacjenci z Wielkiej Brytanii coraz częściej przyjeżdżają do naszych klinik, ponieważ wiąże się to z dużą oszczędnością pieniędzy, szczególnie jeśli chodzi o zabiegi chirurgiczne. Wyjazd na operację można połączyć z odpoczynkiem i rekonwalescencją w Białymstoku. Podlasie to spokojny region Polski, który słynie z Puszczy Białowieskiej. Zdrowe powietrze i zielone otoczenie sprzyjają szybkiemu powrotowi do zdrowia, a przede wszystkim do aktywności sprzed operacji przepukliny.

 

Operacje i leczenie przepuklin - ceny w Białymstoku na tle innych miast

 • Białystok od 4 300 zł
 • Wrocław od 2 700 zł do 7 200 zł
 • Łódź od 2 000 zł do 6 800 zł
 • Warszawa od 2 800 zł do 6 600 zł
 • Szczecin od 3 000 zł do 12 000 zł
 • Poznań od 2 900 zł do 5 000 zł
 • Katowice od 2 600 zł do 10 100 zł
 • Częstochowa od 2 000 zł do 4 500 zł
 • Kraków od 3 000 zł do 6 300 zł
 • Tychy od 200 zł do 5 000 zł
 • Gdańsk od 3 490 zł do 6 830 zł
 • Bydgoszcz od 2 700 zł do 8 500 zł
Pokaż więcej »

Dodaj komentarz

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska