Operacje i leczenie przepuklin Bydgoszcz

Synonimy: przepuklina leczenie, operacja przepukliny

Filtruj wyniki

Inne kliniki, które mogą być dla Ciebie interesujące

Operacje i leczenie przepuklin Bydgoszcz - informacje

Sala operacyjna w Szpital Świętego Łukasza Sala operacyjna w Szpital Świętego Łukasza

Oprócz przepukliny pachwinowej, stosunkowo często występują także przepukliny brzuszne: pępkowa i kresy białej. Objawem jest najczęściej miękki guz w miejscu występowania przepukliny, uczucie nieokreślonego dyskomfortu w okolicy pachwiny np. po wysiłku fizycznym, uwypuklenie w obrębie przedniej ściany powłok brzusznych, bądź nietypowy ból, często identyfikowany z choroba wrzodową. Przepukliny leczy się operacyjnie. Leczenie zachowawcze może łagodzić dolegliwości, ale nie likwiduje schorzenia.

Operacje naprawcze przepuklin

Kompleksową opiekę od momentu rozpoznania do pełnego wyleczenia, chorym z przepukliną pachwinową i brzuszną oferuje Centrum Leczenia Przepuklin Stadmedica. Placówka istnieje od 2012 r. i w trybie chirurgii jednego dnia realizuje leczenie przepuklin z użyciem materiałów syntetycznych zarówno metodą otwartą, jak i laparoskopowo (metodą Lichtensteina, TAP, IPOM). Wykonywane są tu również  nowoczesne operacje bez materiałów syntetycznych (metodą Desardy). Zespół specjalistów chirurgów tworzą lek.med. Stanisław Pierściński oraz dr n.med. Jacek Szopiński.

Metodę napięciową bez wszczepu oraz metodę beznapięciową z wszyciem siatki, w tym złoty standard w leczeniu przepuklin pachwinowych – metodę Lichtensteina, stosuje Szpital Eskulap w Osielsku. Alternatywą dla tej techniki jest operacja przepukliny metodą beznapięciową z wszczepm Parietene ProGrip. Cennikiem objęte są kwalifikacje do zabiegu jakie odbywają się  w Poradni Chirurgii Ogólnej na podstawie skierowania. Zabiegi są refundowane z tytułu umowy z NFZ.

Przepuklinę pachwinową, pępkową oraz brzuszne/pooperacyjne leczy chirurg, prof. dr hab. n. med. Stanisław Dąbrowiecki, z zastosowaniem siatki płaskiej i przestrzennej (3D), metod laparoskopowych (przepuklina pępkowa oraz brzuszne) oraz m.in. metody PHS (Prolene Hernia System, firmy Ethicon) i techniki Rutkowa z implantem (przepukliny pachwinowe). Konsultacje i kwalifikacje do zabiegów przeprowadza w Spółce Lekarzy Intercor lub w Gabinecie prywatnym. Wszystkie zabiegi we współpracy z chirurgiem, lek. med. Stanisławem Pierścińskim, odbywają się w Szpitalu MSW w Bydgoszczy.

Przepukliny wrodzone, nabyte i pourazowe to również zakres praktyki lekarskiej chirurga, dr n. med. Włodzimierza Matuszczaka, który specjalizuje się w chirurgii naczyniowej i zabiegach proktologicznych. Oprócz operacyjnego leczenia hemoroidów, przeprowadza także operacje naprawcze każdego typu przepuklin. Zabiegi wykonywane są laparoskopowo, co skutkuje mniejszymi nacięciami, a tym samym zapewnia mniejsze blizny pooperacyjne. Metoda skraca również czas rekonwalescencji i zmniejsza ryzyko powikłań pooperacyjnych. Dr Matuszczak przyjmuje na ul. Dworcowej 63.

Operacje przepuklin pachwinowych (skośne, proste, mosznowe) i udowych m.in. sposobem Schouldicea czy sposobem PHS, wykonuje w zakresie świadczeń NFZ oraz prywatnie, we współpracy z Oddziałem Chirurgicznym Centrum Medycznego Gizińscy, specjalista chirurgii ogólnej i naczyniowej, lek. Piotr Sokala. Operacyjne leczenie z użyciem siatki dotyczy także przepuklin pępkowych i okołopępkowych oraz przepuklin brzusznych np. w kresie białej. Konsultacje chirurgiczne przeprowadza w Prywatnym Gabinecie Lekarskim na ul. ul. Markwarta 8/2.

Zdaniem specjalistów Centrum Medycznego Bieńkowski, o ile nie istnieją internistyczne przeciwwskazania do operacji lub znieczulenia, w zasadzie wszystkie przepukliny powinny być leczone chirurgicznie. W zakresie Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej operacje naprawcze przepuklin dotyczą tu przepukliny brzusznej, udowej i pachwinowej, a zabieg wykonywany jest z użyciem siatki syntetycznej lub laparoskopowo. Centrum jest prywatnym ośrodkiem opieki medycznej i w zakresie oferty posiada możliwość finansowania zabiegów w systemie Santander.

Jaki jest koszt leczenia przepuklin w Bydgoszczy i w Newport Beach (USA)?

Gabinet zabiegowy w Szpital Świętego Łukasza Gabinet zabiegowy w Szpital Świętego Łukasza

Biorąc pod uwagę koszt zabiegu laparoskopowego, różnica cen nie jest aż tak duża. Koszty leczenia dowolną techniką, od zastosowania siatki po operacje laparoskopowe, w California Hernia Specialists wynoszą dla pacjentów nieubezpieczonych około 3500 $ (12600 zł), z czego 1500 $ (6300 zł) to opłata chirurga, 2000 $ (8400 zł) – koszt materiałów, badań i samego zabiegu.  

Operacje i leczenie przepuklin - ceny w Bydgoszczy na tle innych miast

 • Bydgoszcz od 2 700 zł do 8 500 zł
 • Wrocław od 300 zł do 7 200 zł
 • Warszawa od 2 800 zł do 9 900 zł
 • Łódź od 2 000 zł do 6 800 zł
 • Poznań od 2 900 zł do 5 000 zł
 • Szczecin od 3 000 zł do 12 000 zł
 • Kraków od 2 500 zł do 5 800 zł
 • Katowice od 2 600 zł do 10 100 zł
 • Częstochowa od 2 000 zł do 4 500 zł
 • Tychy od 200 zł do 5 000 zł
 • Gdańsk od 3 490 zł do 6 830 zł
 • Białystok od 4 300 zł
Pokaż więcej »

Usługa operacje i leczenie przepuklin w Bydgoszczy jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego i proktologa.

Pacjenci szukali zabiegu operacje i leczenie przepuklin w pobliżu Bydgoszczy, w miejscowościach: Inowrocław.

Dodaj komentarz

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska