Operacje i leczenie przepuklin Częstochowa

Musisz poddać się operacji przepukliny? Jesteś w dobrym miejscu! Poniżej znajdziesz listę 3 klinik w Częstochowie, które oferują swoim pacjentom zabiegi chirurgiczne, mające na celu pozbycie się przepukliny. Porównaj cenniki i zapoznaj się z profilami lekarzy, aby wybrać najlepszą dla siebie placówkę. Nie zwlekaj i jeszcze dziś zapisz się na wizytę!

Częstochowaul. Kilińskiego 166

Centrum Medyczne Alfamedica Silesia North

4,6 / 5  (1180 opinii)  rozwiń
 • Operacja przepukliny nawrotowej jamy brzusznej I stopnia od 2 300 zł
 • Operacja przepukliny pooperacyjnej jamy brzusznej od 2 500 zł
 • Operacja przepukliny nawrotowej jamy brzusznej II stopnia od 2 300 zł
 • Operacja przepukliny nawrotowej jamy brzusznej III stopnia od 2 300 zł
 • Konsultacja chirurgiczna (przedzabiegowa)  120 zł

Operacje i leczenie przepuklin Częstochowa - informacje

Przepuklina to nieprawidłowa zmiana położenia narządów (najczęściej ich przesunięcie poza jamę ciała, w jakiej są zlokalizowane) wskutek pęknięcia lub patologicznego osłabienia struktur mięśniowo-powięziowych ścian jamy brzusznej. Nie jest to defekt kosmetyczny lecz stan, który z racji groźnych powikłań, najczęściej wymaga interwencji chirurga. W Polsce wykonuje się ponad 40 tys. operacji przepuklin rocznie, a problem ten dotyczy głównie mężczyzn.

Sprzęt medyczny w Centrum Medyczne Alfamedica Silesia North Sprzęt medyczny w Centrum Medyczne Alfamedica Silesia North

Gdzie na operację przepukliny w Częstochowie?

W Centrum Medycznym Suliga operacje przepukliny przeprowadza właściciel kliniki, lek. med. Ryszard Suliga - specjalista chirurgii ogólnej i plastycznej. Swoim pacjentom może on zaproponować wiele wariantów zabiegu, m.in.:

 • operację przepukliny pachwinowej obustronnej z użyciem siatki
 • operację przepukliny brzusznej z użyciem siatki
 • klasyczną operację przepukliny kresy białej

Osoby, które zmagają się z przepukliną nawrotową mogą wybrać się do Centrum Medycznego Alfamedica Silesia North. Operację przepukliny nawrotowej jamy brzusznej I stopnia może przeprowadzić także lek. Dariusz Pawełczak.

Leczenie przepukliny na Śląsku

W ramach Medyk Centrum, jak również Prywatnego Zakładu Usług Medycznych Lekarz Domowy, działalność leczniczą oraz ambulatoryjną świadczy w zakresie m.in. operacyjnego leczenia przepuklin, specjalista chirurgii ogólnej – lek. med. Wiesław Pawełczak. Jako pierwszy w Częstochowie wprowadził on nowoczesne zabiegi małoinwazyjne z zakresu laparoskopii (laparoskopowe usunięcie pęcherzyka żółciowego i nowe metody mikrochirurgiczne operacji żylaków kończyn dolnych).

Przepukliny pachwinowe i pępkowe w zakresie chirurgii jednego dnia leczone są na Oddziale Chirurgii i Traumatologii Dziecięcej oraz – w przypadku osób dorosłych – na Chirurgii Ogólnej i Naczyń Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego NMP przy ul. Bialskiej 104. Jest to jedna z największych placówek medycznych nie tylko na Śląsku, ale również w kraju, w skład której wchodzą trzy obiekty, a szpital przy ul. Bialskiej jest jednym z nich.

Pozostałe częstochowskie placówki

Pokój opatrunkowy Centrum Medyczne Suliga Pokój opatrunkowy Centrum Medyczne Suliga

Prywatny Gabinet Chirurgiczny dr n. med. Piotra Grazdy, oprócz specjalistycznej terapii i profilaktyki obrzęków kończyn dolnych oraz kompleksowej diagnostyki przepływów naczyniowych w układzie żylnym i tętniczym, realizuje również leczenie  przepuklin pachwinowych oraz brzusznych, jakie poprzedzają konsultacje chirurgiczne, a  po zabiegach operacyjnych – opieka.

Ponad dwadzieścia poradni specjalistycznych, diagnostykę oraz chirurgię jednego dnia, posiada w swojej ofercie Centrum Medyczne Klara, które świadczy całodobową opiekę lekarsko-pielęgniarską w ramach oddziałów szpitalnych oraz bloku operacyjnego, wyposażonego w trzy nowoczesne sale operacyjne. Wykonywane tu zabiegi z zakresu chirurgii ogólnej – metodą klasyczną i laparoskopową – obejmują również operacje przepuklin, m.in. przepukliny mosznowej i kresy białej oraz przepukliny w bliźnie po zabiegu operacyjnym. Cennikiem objęte są również operacje przepuklin nawrotowych z użyciem siatki.

Ile kosztuje operacja przepukliny?

W Częstochowie za operację przepukliny zapłacimy od 2000 do 4500 zł. Cena zabiegu jest uzależniona m.in. od obszaru ciała, który został dotknięty przepukliną oraz jej wielkości.

Operacje i leczenie przepuklin - ceny w Częstochowie na tle innych miast

 • Częstochowa od 2 000 zł do 4 500 zł
 • Wrocław od 2 500 zł do 15 000 zł
 • Warszawa od 2 900 zł do 6 600 zł
 • Łódź od 2 000 zł do 6 800 zł
 • Kraków od 2 500 zł do 5 800 zł
 • Szczecin od 3 000 zł do 12 000 zł
 • Katowice od 3 150 zł do 10 100 zł
 • Tychy od 2 000 zł do 2 500 zł
 • Poznań od 2 900 zł do 5 000 zł
 • Gdańsk od 3 490 zł do 6 830 zł
 • Białystok od 2 800 zł do 6 800 zł
Operacje i leczenie przepuklin cena »

Usługa operacje i leczenie przepuklin w Częstochowie jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego.

Pacjenci szukali zabiegu operacje i leczenie przepuklin w pobliżu Częstochowy, w miejscowościach: Lubliniec oraz Radomsko.

Autor:
Opublikowano: