Operacje i leczenie przepuklin Częstochowa

Synonimy: przepuklina leczenie, operacja przepukliny

Filtruj wyniki
Częstochowaul. Kilińskiego 166

Centrum Medyczne Alfamedica Silesia North

ocena 4.5 / 5 (2 opinie) - zobacz opinie »zobacz »
 • Operacja przepukliny nawrotowej jamy brzusznej I stopnia od 2 300 zł
 • Operacja przepukliny pooperacyjnej jamy brzusznej od 2 500 zł
 • Operacja przepukliny nawrotowej jamy brzusznej II stopnia od 2 300 zł
 • Operacja przepukliny nawrotowej jamy brzusznej III stopnia od 2 300 zł
 • Konsultacja chirurgiczna (przedzabiegowa)  120 zł

Operacje i leczenie przepuklin Częstochowa - informacje

Pokój opatrunkowy Centrum Medyczne Suliga Pokój opatrunkowy Centrum Medyczne Suliga

Przepuklina to nieprawidłowa zmiana położenia narządów, najczęściej przesunięcie poza jamę ciała w jakiej są fizjologicznie zlokalizowane, wskutek pęknięcia lub patologicznego osłabienia struktur mięśniowo – powięziowych ścian jamy brzusznej. Nie jest to defekt kosmetyczny lecz stan, który z racji groźnych powikłań, najczęściej wymaga interwencji chirurga. W naszym kraju wykonuje się ponad 40 tys. operacji przepuklin rocznie, a problem dotyczy głównie mężczyzn (ok. 4%).

Chirurgia przepuklin

Pionierem diagnostyki było założone w 1994 r. przez specjalistę ginekologii i położnictwa, lek. med. Jana Bińczyka, Prywatne Centrum Medyczne Medyk Centrum, oferujące usługi medyczne w ramach umowy z NFZ oraz świadczeń komercyjnych. Od 2010 r. Centrum ma nową siedzibę – przy Alei Wolności 34 – gdzie poza Poradniami, uruchomiony został nowoczesny szpital przyjęć planowych i krótkoterminowych, z izbą przyjęć oraz oddziałem intensywnego nadzoru pooperacyjnego. Operacje przepuklin realizowane są na Chirurgii z użyciem siatki (przepukliny mosznowej oraz pachwinowej jedno- i dwustronnej) lub bez (m.in. przepukliny nowotworowe, w bliźnie pooperacyjnej, w kresie białej).

W ramach Medyk Centrum, jak również Poradni medycyny ogólnej Prywatnego Zakładu Usług Medycznych Lekarz Domowy, działalność leczniczą oraz ambulatoryjną świadczy w zakresie m.in. operacyjnego leczenia przepuklin, specjalista chirurgii ogólnej – lek. med. Wiesław Pawełczak. Jako pierwszy w województwie częstochowskim wprowadził nowoczesne zabiegi małoinwazyjne z zakresu laparoskopii (laparoskopowe usunięcie pęcherzyka żółciowego i nowe metody mikrochirurgiczne operacji żylaków kończyn dolnych). Specjalistyczne  leczenie ambulatoryjne w zakresie chirurgii ogólnej oraz chorób wewnętrznych realizuje na ul. Sobieskiego 84.

Przepukliny pachwinowe i pępkowe w zakresie chirurgii jednego dnia leczone są na Oddziale Chirurgii i Traumatologii Dziecięcej oraz – w przypadku osób dorosłych – na Chirurgii Ogólnej i Naczyń Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego NMP przy ul. Bialskiej 104. Jest to jedna z największych placówek medycznych nie tylko na Śląsku, ale również w kraju, w skład której wchodzą trzy obiekty, a szpital przy ul. Bialskiej jest jednym z nich. Tutaj, oprócz chirurgii, znajdują się ponadto takie Oddziały, jak: Nefrologii z Pododdziałem Dializ Otrzewnowych - Stacja Dializ, Gastroenterologii i Chorób Wewnętrznych oraz Anesteziologii i Intensywnej Terapii.

Prywatny Gabinet Chirurgiczny dr n. med. Piotra Grazdy, oprócz specjalistycznej terapii i profilaktyki obrzęków kończyn dolnych oraz kompleksowej diagnostyki przepływów naczyniowych w układzie żylnym i tętniczym, realizuje również leczenie  przepuklin pachwinowych oraz brzusznych, jakie poprzedzają konsultacje chirurgiczne, a  po zabiegach operacyjnych – opieka. Dr Gazda poza Częstochową, gdzie przyjmuje w Gabinecie przy Al. NMP 52, współpracuje także z Oddziałem Chirurgii Szpitala MSWiA w Katowicach.

Ponad dwadzieścia poradni specjalistycznych, diagnostykę oraz chirurgię jednego dnia, posiada w swojej ofercie Centrum Medyczne Klara, które ponadto świadczy całodobową opiekę lekarsko – pielęgniarską w ramach oddziałów szpitalnych oraz bloku operacyjnego, wyposażonego w trzy nowoczesne sale operacyjne. Wykonywane tu zabiegi z zakresu chirurgii ogólnej – metodą klasyczną i laparoskopową – obejmują również operacje przepuklin, m.in. przepukliny mosznowej i kresy białej oraz przepukliny w bliźnie po zabiegu operacyjnym. Cennikiem objęte są również przepukliny nawrotowe z użyciem siatki.

Operacyjne leczenie przepuklin w Centrum Medycznym Suliga, w zakresie Chirurgii Ogólnej, przeprowadzają specjaliści chirurgii ogólnej – lek. med. Krzysztof Zawadzki oraz członek m.in. Towarzystwa Chirurgów Polskich i Polskiego Towarzystwa Chirurgii Naczyniowej, lek. med. Jarosław Miszczuk. Plastyka przepuklin brzusznych obejmuje tu chirurgię pachwin, pępka oraz kresy białej. Centrum zlokalizowane na obiekcie o powierzchni 500 m², oferuje ponadto obserwacje medyczne i opiekę  pooperacyjną w komfortowych warunkach socjalnego zaplecza. 

Cena operacji przepukliny w Częstochowie i w Wielkiej Brytanii

Sprzęt medyczny w Centrum Medyczne Alfamedica Silesia North Sprzęt medyczny w Centrum Medyczne Alfamedica Silesia North

Operacje przepuklin w The Royal Surrey County Hospital w Guildford można wykonywać w ramach NHS (National Health Service) i wówczas są w cenie od 1500 £ / przepuklina pachwinowa do około 1700 £ / przepuklina pępkowa (7800-8840 zł). W systemie prywatnym koszty operacji rosną i wynoszą 3000-4000 £ (15600-20800 zł). 

 

Operacje i leczenie przepuklin - ceny w Częstochowie na tle innych miast

 • Częstochowa od 2 000 zł do 4 500 zł
 • Wrocław od 2 500 zł do 15 000 zł
 • Łódź od 2 000 zł do 6 800 zł
 • Warszawa od 2 800 zł do 9 900 zł
 • Poznań od 2 900 zł do 5 000 zł
 • Szczecin od 3 000 zł do 12 000 zł
 • Kraków od 2 500 zł do 5 800 zł
 • Katowice od 2 600 zł do 10 100 zł
 • Tychy od 200 zł do 5 000 zł
 • Gdańsk od 3 490 zł do 6 830 zł
 • Lublin od 4 000 zł
 • Lubin od 2 600 zł do 5 300 zł
Pokaż więcej »

Usługa operacje i leczenie przepuklin w Częstochowie jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego.

Pacjenci szukali zabiegu operacje i leczenie przepuklin w pobliżu Częstochowy, w miejscowościach: Lubliniec oraz Radomsko.

Autor:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska