Operacje i leczenie przepuklin Gdańsk

Synonimy: przepuklina leczenie, operacja przepukliny

Filtruj wyniki
Gdańskul. Wileńska 44

Swissmed Centrum Zdrowia S.A.

ocena 4.6 / 5 (77 opinii) - zobacz opinie »zobacz »
"Wszystko dobrze zorganizowane od przyjęcia do szpitala przez przygotowanie do zabiegu. Personel medyczny miły, uprzejmy i pomocny wszystko wyjaśnia, kadra lekarska też wspaniała, jako pacjentka zostałam o wszystkim poinformowana przez co czułam się spokojnie i w pełni mogłam zaufać lekarzom oraz bez obaw powierzyć im swoje zdrowie. Po zabiegu świetna opieka, super warunki w sali szpitalnej. Jestem w 100% zadowolona i wdzięczna lekarzom jak i całemu personelowi swissmed." 

Operacje i leczenie przepuklin Gdańsk - informacje

Sala operacyjna w Swissmed Centrum Zdrowia S.A. Sala operacyjna w Swissmed Centrum Zdrowia S.A.

O przepuklinie mówi się wówczas, gdy dochodzi do przemieszczenia się zawartości jamy ciała (zazwyczaj przepukliny dotyczą jamy brzusznej) poza miejsce, w którym powinna się ona znajdować. W zależności od lokalizacji tej zmiany wyróżnia się przepuklinę m.in. brzuszną, pępowinową czy przeponową. Przepuklina może wystąpić zarówno u dzieci, jak i dorosłych. Choroba rozwija się powoli, czasem pacjent nie zauważa jej do momentu, w którym pojawia się ból. W zależności od umiejscowienia przepukliny leczy się ją bezoperacyjnie lub operacyjnie.

Gdzie w Gdańsku można się poddać leczeniu i operacji przepuklin?

W Gdańsku operacje przepuklin przeprowadza chirurg dr hab. n. med. Maciej Śmietański, specjalizujący się w operacjach w obrębie jamy brzusznej ze szczególnym uwzględnieniem przepuklin. W latach 2000–2009 był koordynatorem Zespołu Leczenia Przepuklin Chirurgii Ogólnej, Endokrynologicznej i Transplantacyjnej Akademii Medycznej w Gdańsku, pracował też jako współbadacz przepuklin m.in. w programie LAPSIS, objętym patronatem Europejskiego Towarzystwa Przepuklinowego. Dr Śmietański kieruje zespołem HAL 2010, którego głównym celem jest praca nad laparoskopową metodą leczenia przepuklin.

Leczeniem przepuklin zajmuje się również chirurg lek. med. Elżbieta Bednarczyk. Studia medyczne ukończyła na Akademii Medycznej w Gdańsku, a doświadczenie zawodowe z zakresu operacyjnego leczenia przepuklin zdobywała m.in. w Szpitalu im. Floriana Ceynowy w Wejherowie. Dr Bednarczyk zajmuje się leczeniem przepuklin pachwinowych, mosznowych i udowych, a także przepukliny kresy białej i pępkowej. Operacje przepuklin przeprowadza metodą beznapięciową (w trakcie zabiegu wszczepiany jest specjalny materiał – siatka wykonana z polipropylenu).

Operacje i leczenie przepuklin w Gdańsku oferuje również chirurg lek. med. Alina Kierznikowicz. Ukończyła ona Akademię Medyczną w Gdańsku, wzięła udział m.in. w Polsko-Ukraińskiej Konferencji Naukowo-Szkoleniowej oraz VI Spotkaniu Polskiego Klubu Przepuklinowego „Nowe techniki chirurgii przepuklin – szycie powłoki jamy brzusznej”. W ofercie dr Kierznikowicz znajduje się leczenie przepukliny pachwinowej, udowej, pępkowej i okołopępkowej, a także przepukliny kresy białej i przepukliny mosznowej. Operacje przepuklin dr Kierznikowicz wykonuje metodą Lichtensteina.

Porównanie cen leczenia i operacji przepuklin w Polsce i Stanach Zjednoczonych

Sala operacyjna w Swissmed Centrum Zdrowia S.A. Sala operacyjna w Swissmed Centrum Zdrowia S.A.

W klinice Affordable Hernia Surgery, działającej w Stanach Zjednoczonych, za operację przepukliny trzeba zapłacić 1 900 dolarów (ok. 7 600 zł). Jeżeli konieczne jest przeprowadzenie dwóch operacji, to cena wzrasta do kwoty 3 200 dolarów (ok. 12 800 zł). W gdańskich klinikach koszt tego samego zabiegu wynosi od 4 000 do 5 000 zł.

Operacje i leczenie przepuklin - ceny w Gdańsku na tle innych miast

 • Gdańsk od 3 490 zł do 6 830 zł
 • Wrocław od 300 zł do 7 200 zł
 • Warszawa od 2 800 zł do 9 900 zł
 • Łódź od 2 000 zł do 6 800 zł
 • Poznań od 2 900 zł do 5 000 zł
 • Szczecin od 3 000 zł do 12 000 zł
 • Kraków od 2 500 zł do 5 800 zł
 • Częstochowa od 2 000 zł do 4 500 zł
 • Tychy od 200 zł do 5 000 zł
 • Katowice od 2 600 zł do 10 100 zł
 • Bydgoszcz od 2 700 zł do 8 500 zł
 • Lublin od 4 000 zł
Pokaż więcej »

Usługa operacje i leczenie przepuklin w Gdańsku jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego.

Pacjenci szukali zabiegu operacje i leczenie przepuklin w pobliżu Gdańska, w miejscowościach: Sopot, Gdynia, Wejherowo oraz Starogard Gdański.

Dodaj komentarz

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska