Operacje i leczenie przepuklin Gdynia i okolice

Synonimy: przepuklina leczenie, operacja przepukliny

Bezpośrednio w Gdyni nie dysponujemy placówką wykonującą operacje i leczenie przepuklin, natomiast możemy zaproponować wynonanie zabiegu w jednej z 1 innych klinik z okolicy Gdyni. Operacje i leczenie przepuklin można przeprowadzić m.in. w Swissmed Centrum Zdrowia S.A. w Gdańsku (20 km od Gdyni) w cenie 4 900 zł. Wiecej informacji na temat zabiegu można przeczytać tutaj. Poniżej prezentujemy wszystkie alternatywne placówki, do których można umówić się na wizytę przez Tourmedica.

Filtruj wyniki

Operacje i leczenie przepuklin Gdynia - informacje

Sala operacyjna w Swissmed Centrum Zdrowia S.A. Sala operacyjna w Swissmed Centrum Zdrowia S.A.

Przepuklina powstaje w miejscach osłabienia struktury mięśniowo-powięziowej, doprowadzając pod wpływem napierającego ciśnienia do wytworzenia  worka przepuklinowego, do którego z kolei mogą przedostawać się pętla jelita lub inny narząd jamy brzusznej. Do najczęściej występujących przepuklin zalicza się przepukliny brzuszne, pępkowe, udowe czy mosznowe, występują jednak także przepukliny w obrębie rozworu przełykowego lub przepukliny w bliźnie pooperacyjnej. Schorzenie może być wrodzone lub nabyte, a w tym ostatnim przypadku jest wskazaniem do zabiegu operacyjnego. Standardem chirurgicznego leczenia przepuklin są obecnie operacje z użyciem syntetycznych siatek, co zmniejsza liczbę nawrotów przepukliny. Równolegle wykonuje się zabiegi bez ich zastosowania, tzw. operacje beznapięciowe.

Operacyjne leczenie przepuklin w Gdyni - kto ma je w swojej ofercie

Przepukliny ściany jamy brzusznej, przepukliny pachwinowe, pępkowe i w bliźnie pooperacyjnej operuje dr n. med. Wojciech Czarzasty, specjalista gastroenterolog, specjalista chirurgii ogólnej i proktolog. Absolwent Akademii Medycznej w Warszawie posiada kwalifikacje w zakresie w zakresie endoskopii przewodu pokarmowego oraz zaawansowanych technik laparoskopowych, w zakresie których ukończył specjalistyczny kurs. Umiejętności specjalisty potwierdzają ponadto liczne certyfikaty, m.in. certyfikat Członkostwa Polskiego Klubu Koloproktologii oraz Kongresu Towarzystwa Flebologicznego.

Operacje i leczenie przepuklin, w tym przepukliny pachwinowej, pępkowej i w kresie białej, posiada w swojej ofercie Laguna Medical. Metody naprawcze stosowane w placówce polegają na wzmocnieniu i rekonstrukcji słabszej  części  ściany brzucha z zastosowaniem metod beznapięciowych z wszyciem siatek z tworzywa sztucznego. Materiał po pewnym czasie zrasta się z otaczającymi tkankami, chroniąc przed nawrotem schorzenia. Siatkę przyszywa się do odpowiednich struktur tak, by zamknąć wrota przepukliny, przez które pod skórę uwypuklają się narządy jamy brzusznej.

Przepukliny brzuszne leczą również chirurdzy 1DayClinic w Gdańsku, a operacje przeprowadzają dwiema metodami. Jedną z nich jest zabieg z wykorzystaniem materiałów syntetycznych (np. siatek), trwale zamykając ubytek i zmniejszając powikłania pooperacyjne. Przy mniejszych przepuklinach (o średnicy nie większej jak 5 cm) stosowana jest tu druga metoda z wykorzystaniem tkanek pacjenta, zszywając brzegi ubytku. Placówka jest częścią Centrum Medycznego Eter-Med i dysponuje dwiema nowoczesnymi salami operacyjnymi z technologią nawiewu laminarnego oraz komfortowymi salami pooperacyjnymi.

Ile kosztuje operacja przepukliny w Gdyni i w Londynie (Wielka Brytania)?

Sala operacyjna w Swissmed Centrum Zdrowia S.A. Sala operacyjna w Swissmed Centrum Zdrowia S.A.

The Wellington  Hospital oferuje zabiegi operacyjnego leczenia przepuklin w cenie 4 350 £ (24 360 zł) - to znacznie więcej niż w Trójmieście, gdzie ceny plastyki przepuklin kształtują się w granicach 2 500 - 4 500 zł.  

Operacje i leczenie przepuklin - ceny w Gdyni na tle innych miast

 • Wrocław od 2 500 zł do 7 200 zł
 • Szczecin od 3 000 zł do 12 000 zł
 • Łódź od 2 000 zł do 7 000 zł
 • Poznań od 2 900 zł do 6 500 zł
 • Warszawa od 2 800 zł do 6 600 zł
 • Częstochowa od 300 zł do 6 000 zł
 • Katowice od 2 500 zł do 10 100 zł
 • Kraków od 3 000 zł do 5 500 zł
 • Gdańsk od 3 300 zł do 6 500 zł
 • Bydgoszcz od 2 700 zł do 8 000 zł
 • Tychy od 2 000 zł do 5 000 zł
Pokaż więcej »

Dodaj komentarz

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2018 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2018 Tourmedica.pl Sp. z o.o.