Operacje i leczenie przepuklin Gliwice i okolice

Synonimy: przepuklina leczenie, operacja przepukliny

Bezpośrednio w Gliwicach nie dysponujemy placówką wykonującą operacje i leczenie przepuklin, natomiast możemy zaproponować wynonanie zabiegu w jednej z 13 innych klinik z okolicy Gliwic. Operacje i leczenie przepuklin można przeprowadzić m.in. w Klinika Chirurgii Mazan - Centrum Chirurgii Plastycznej w Katowicach (25 km od Gliwic) w cenie 5 500 zł lub w Medicus Estetic w Tychach (31 km od Gliwic). Wiecej informacji na temat zabiegu można przeczytać tutaj. Poniżej prezentujemy wszystkie alternatywne placówki, do których można umówić się na wizytę przez Tourmedica.

Filtruj wyniki

Oferujesz operacje i leczenie przepuklin w Gliwicach?

Operacje i leczenie przepuklin Gliwice - informacje

Gabinet zabiegowy w INTER-MED Gabinet zabiegowy w INTER-MED

Uwypuklenie narządów jamy brzusznej, spowodowane nieprawidłowym przemieszczaniem narządów wewnętrznych, zwane przepukliną, wiąże się nie tylko z dyskomfortem czy nawet bólem, ale przede wszystkim z ryzykiem uwięźnięcia zawartości w worku przepuklinowym. Stan ten może prowadzić do martwicy jelit i zapalenia otrzewnej. Najbardziej podatne na występowanie przepuklin są okolice pachwin, pępka oraz blizn pooperacyjnych. W leczeniu przepuklin stosuje się zwykle nowoczesne metody beznapięciowe  (Lichtensteina, Robinsa i Rutkowa, Trabucco) z użyciem siatki, która uzupełnia ubytek powięzi, eliminując napięcie i ryzyko nawrotów.

Chirurgia przepuklin w Gliwicach

Szeroki zakres diagnostyki i terapii operacyjnej z chirurgii ogólnej, szczególnie z uwzględnieniem chirurgii przewodu pokarmowego, świadczy Oddział Chirurgii Ogólnej Gliwickiego Centrum Medycznego. Medyczna działalność jednostki obejmuje m.in. operacje przepuklin brzusznych nowoczesnymi metodami beznapięciowymi i z użyciem syntetycznych siatek. Usługi kompleksowo uzupełnia chirurgia plastyczna i zabiegi m.in.  plastyki powłok brzucha. Oddział świadczy całodobowe konsultacje chirurgiczne.

Przepukliny jamy brzusznej, kamica pęcherzyka żółciowego czy refluks żołądkowo-przełykowy to zakres małoinwazyjnego leczenia, jakie realizuje Oddział Kliniczny Chirurgii Ogólnej, Bariatrycznej i Medycyny Ratunkowej Szpitala Specjalistycznego w Zabrzu. Oprócz chirurgii przewodu pokarmowego, w ramach jednostki wykonuje się szereg procedur bariatrycznych, a w rankingu Newsweek Polska 2006 Klinika została zakwalifikowana jako najlepszy Oddział chirurgicznego leczenia otyłości w Polsce. Placówka prowadzi również działalnością szkoleniowo-dydaktyczną w zakresie chirurgii laparoskopowej dla lekarzy, specjalizujących się w chirurgii.

Również w Zabrzu, zabiegi z zakresu chirurgii ogólnej wykonuje lek. med. Andrzej Jureczko, chirurg, założyciel i właściciel Kliniki Jumed Medycyna Estetyczna. W swojej praktyce wykonuje operacje przepukliny pachwinowej jednostronnej oraz operacje przepukliny pępkowej, a ponadto w ramach chirurgii plastycznej, w jakiej się specjalizuje, przeprowadza w Klinice zabiegi liposukcji oraz plastyki brzucha. Członek Sekcji Medycyny Estetycznej i Przeciwstarzeniowej obecnie Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging przy Polskim Towarzystwie Lekarskim, w 2005 r. otrzymał tytuł lekarza medycyny estetycznej.

Operacje przepuklin – cena zabiegu w Gliwicach i w Somerset (Wielka Brytania)

Sala operacyjna w Klinice Doktora Mazana Sala operacyjna w Klinice Doktora Mazana

Cena operacji przepukliny w Gliwicach, w zależności od placówki i rodzaju schorzenia, zaczyna się od 1 000 zł. W Wielkiej Brytanii dla porównania, najniższy koszt procedury – 1 800 £ (10 080 zł) – oferuje BMI Bath Clinic.

Operacje i leczenie przepuklin - ceny w Gliwicach na tle innych miast

 • Wrocław od 2 300 zł do 7 200 zł
 • Łódź od 2 000 zł do 6 800 zł
 • Warszawa od 2 800 zł do 6 600 zł
 • Szczecin od 3 000 zł do 12 000 zł
 • Poznań od 2 900 zł do 5 000 zł
 • Kraków od 3 000 zł do 6 300 zł
 • Katowice od 2 600 zł do 10 100 zł
 • Częstochowa od 2 000 zł do 4 500 zł
 • Tychy od 200 zł do 5 000 zł
 • Gdańsk od 3 490 zł do 6 830 zł
 • Bydgoszcz od 2 700 zł do 8 500 zł
 • Lublin od 4 000 zł
Pokaż więcej »

Usługa operacje i leczenie przepuklin w Gliwicach jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego i proktologa.

Dodaj komentarz

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska