Operacje i leczenie przepuklin Katowice

Synonimy: przepuklina leczenie, operacja przepukliny

Filtruj wyniki

Inne kliniki, które mogą być dla Ciebie interesujące

Operacje i leczenie przepuklin Katowice - informacje

Gabinet zabiegowy w Medicus Estetic Gabinet zabiegowy w Medicus Estetic

Przepuklina jest tworem w organizmie człowieka, który nie leczy się samoistnie. Z czasem nawet się powiększa, powodując coraz większe dolegliwości bólowe i zagrażając życiu. Dlatego jej leczenie nie jest możliwe bez ingerencji chirurgicznej. 

Operacje i leczenie przepuklin w Katowicach

 W Klinice 2000, specjalizującej się m.in. w operacjach z chirurgii ogólnej, operacje przepukliny wykonuje dr Kazimierz Swoboda, specjalista chirurgii ogólnej i naczyniowej. Lekarz ten uzyskał specjalizację II stopnia w zakresie chirurgii ogólnej w 1990 roku. Doświadczenie zawodowe zdobywał, pracując w Klinice Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej w Katowicach Ochojcu, w Szpitalu Górniczym w Sosnowcu oraz jako ordynator oddziału Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej w Rudzie Śląskiej-Goduli. W Klinice 2000 pan doktor wykonuje operacje przepukliny pachwinowej, brzusznej i pępkowej po wcześniejszej konsultacji kwalifikacyjnej. 

 Przepukliny różnego typu, np. przepukliny pachwinowej wraz z założeniem siatki, wyleczą operacyjnie specjaliści z Centrum Medycznego Angelius. Pacjent po indywidualnej wizycie konsultacyjnej u chirurga ogólnego w Poradni Chirurgicznej zostanie zakwalifikowany do Szpitala Angelius. Tutaj zabiegi operacyjne wykonuje m.in. dr Marcin Leidgens, specjalista chirurgii ogólnej, I stopnia od 1998 roku oraz II stopnia od 2005 roku. Lekarz ten swoje doświadczenie zawodowe zdobywał, pracując w Szpitalu Miejskim w Siemianowicach Śląskich na oddziale Chirurgii Ogólnej.

 Oddział Chirurgii Ogólnej z Pododdziałem Chirurgii Metabolicznej i Bariatrycznej Okręgowego Szpitala Kolejowego w Katowicach specjalizuje się od roku 1992 w operacjach laparoskopowych. Tutaj przy użyciu laparoskopu - instrumentu chirurgicznego z kamerą - lekarze wykonują beznapięciowe operacje przepuklin. Przeprowadza je m.in. ordynator dr Grzegorz Kowalski, specjalista chirurgii ogólnej, który swoje doświadczenie zawodowe zdobywał w ośrodkach medycznych w Polsce (np. w Katedrze i Oddziale Klinicznym Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej Szpitala Specjalistycznego w Bytomiu) oraz za granicą (np. w European School of Laparoscopic Surgery - Saint-Pierre University Hospital w Brukseli). Pan doktor jest specjalistą w zabiegach laparoskopowych z dziedziny chirurgii ogólnej i leczy m.in. przepuklinę rozworu przełykowego. 

 W ZOZ Epione działa Centrum Chirurgii Krótkoterminowej, gdzie leczone są przepukliny pachwinowe, pępkowe i brzuszne. Operacje przebiegają ze znieczuleniem ogólnym lub miejscowym, a także z wszczepieniem lub bez siatki przepuklinowej. Wśród kadry chirurgów można tu wymienić dr. Jacka Gronkę, specjalistę chirurgii ogólnej II stopnia od 2003 roku. Lekarz ten w latach 2005-2009 zdobywał doświadczenie zawodowe, pracując w Wielkiej Brytanii. W Polsce pracował w Szpitalu Miejskim w Zabrzu.

 Katowicki Szpital Avimed wykorzystuje mało inwazyjne techniki operacyjne z wykorzystaniem sprzętu laparoskopowego, które pozwalają na zmniejszenie bólu operacyjnego oraz skrócenie pobytu w szpitalu. Operacje przepukliny są tutaj wykonywane za pomocą laparoskopu, ale także przeprowadzane techniką tradycyjną w salach operacyjnych z nawiewem laminarnym. Pracuje tutaj dr Jacek Bołądź, specjalista chirurgii ogólnej, którą to specjalizację II stopnia uzyskał w 1991 roku. Swoje doświadczenie z zakresu chirurgii zdobywał w Szpitalu Specjalistycznym nr 2 w Bytomiu na oddziale Chirurgii Małoinwazyjnej i Zabiegów Krótkoterminowych. 

 Atena Clinic to placówka medyczna położona ok. 15 minut drogi od Katowic (ponad 20 km) w Łaziskach Górnych. Z zabiegów chirurgicznych lekarze przeprowadzają tutaj operacje przepukliny pępkowej, udowej i pachwinowej. Można także wyleczyć operacyjne przepuklinę kresy białej oraz te powstałe po innych zabiegach operacyjnych. Możliwe jest wszczepienie siatki syntetycznej lub zamknięcie wrót przepukliny bez niej. Operację wykona dr Marek Klar, specjalista chirurgii ogólnej II stopnia (od 2001 roku), który dokształcał się na zagranicznych stażach m.in. w USA.

Ceny operacji i leczenia przepuklin w Katowicach i za granicą

Kadra w Centrum Medycyny Sportowej Kadra w Centrum Medycyny Sportowej

Ceny operacji przepukliny wahają się w zależności od jej rodzaju. Przykładowo za operację przepukliny pachwinowej w Polsce w CM Angelius pacjent zapłaci 3,5 tys. zł, w Wielkiej Brytanii to koszt £2883 w HCA Hospitals. 

Operacje i leczenie przepuklin - ceny w Katowicach na tle innych miast

 • Katowice od 2 600 zł do 10 100 zł
 • Wrocław od 300 zł do 7 200 zł
 • Łódź od 2 000 zł do 6 800 zł
 • Warszawa od 2 800 zł do 9 900 zł
 • Poznań od 2 900 zł do 5 000 zł
 • Szczecin od 3 000 zł do 12 000 zł
 • Kraków od 2 500 zł do 5 800 zł
 • Częstochowa od 2 000 zł do 4 500 zł
 • Tychy od 200 zł do 5 000 zł
 • Bydgoszcz od 2 700 zł do 8 500 zł
 • Gdańsk od 3 490 zł do 6 830 zł
Pokaż więcej »

Usługa operacje i leczenie przepuklin w Katowicach jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego i proktologa.

Pacjenci szukali zabiegu operacje i leczenie przepuklin w pobliżu Katowic, w miejscowościach: Sosnowiec, Ruda Śląska, Bytom, Dąbrowa Górnicza, Jaworzno, Gliwice, Rybnik oraz Jastrzębie-Zdrój.

Dodaj komentarz

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska