Operacje i leczenie przepuklin Koszalin i okolice

Synonimy: przepuklina leczenie, operacja przepukliny

Filtruj wyniki

Operacje i leczenie przepuklin Koszalin - informacje

Przepuklina określa stan, kiedy narząd wskutek zmniejszenia wytrzymałości ścian jam ciała, uwypukla się i w całości lub częściowo przemieszcza się poza swoje anatomiczne położenie. Najczęściej, bo w 75–80% przypadków występują przepukliny pachwinowe, znacznie rzadziej – 8–10% – przepukliny pooperacyjne i brzuszne wewnętrzne oraz pozostałe: pępkowe, okołopępkowe, udowe, kresy białej i inne.

Hernia – metody leczenia

Operacje przepuklin brzusznych, okołopępkowych, pachwinowych oraz udowych wykonuje specjalista chirurg lek. med. Idres Abdulla w ramach oferty prywatnego gabinetu Bicom-Med. Placówka świadczy usługi od 1995 r. w zakresie konsultacji medycznych oraz leczenia chirurgicznego, onkologicznego i proktologii. Lek. med. Abdulla obecnie współpracuje z Oddzialem Chirurgii Ogólnej Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie i specjalizuje się w laparoskopii, chirurgii estetycznej oraz chirurgii laserowej, stosując leczenie zachowawcze w ramach prywatnej praktyki. Gabinet umożliwia finansowanie zabiegów w systemie Ratalnie.com.

Na ul. Morskiej 28 możemy  skorzystać z oferty Specjalistycznego Gabinetu Chirurgii Ogólnej i Endoskopii Diagnostyczno-Zabiegowej, gdzie specjalista chirurgii ogólnej, certyfikowany lekarz endoskopii zabiegowej, lek. med. Dariusz Jurgielaniec świadczy swoje usługi w ramach chirurgii małoinwazyjnej. Prywatna Praktyka Lekarska specjalizuje się ponadto w diagnostyce dolegliwości bólowych jamy brzusznej oraz laparoskopowego leczenia przepuklin pachwinowych, udowych, brzusznych i pooperacyjnych. Jest m.in. członkiem Polskiego Towarzystwa Chirurgów Polskich, a zespół współtworzy specjalista chorób wewnętrznych i gastroenterologii, lek. med. Mirosława Kierkosz.

Jak wyjaśniają specjaliści Prywatnej Lecznicy Chirurgicznej Praxis, naturalny rozwój przepukliny prowadzi do jej powiększania się. Zawartość worka przepuklinowego zazwyczaj daje się łatwo „odprowadzić” do brzucha, jednak czasem gdy ulegnie uwięźnięciu, co nasila ból, wymaga operacji w ciągu najbliższych kilku godzin. W Lecznicy, do tego celu stosuje się materiały sztuczne (siatki), które ograniczają nawroty przepukliny. Operacja w znieczuleniu przewodowym wymaga kilkugodzinnej hospitalizacji. Placówka istnieje od 1993 r. i dysponuje własnym Ambulatorium, Blokiem Operacyjnym oraz Oddziałem Szpitalnym. O jakości usług świadczy Certyfikat jakości ISO 9001:2008.

W Zespole Prywatnych Gabinetów Specjalistycznych, swoje usługi świadczy m.in. lek. med. Maciej Marszałek, specjalista chirurg prowadzący Oddział Chirurgii Jednego Dnia w Szpitalu MSWiA w Koszalinie i członek Europejskiego Towarzystwa Chirurgii Naczyniowej. Konsultacje z zakresu chirurgii ogólnej,  w tym diagnostykę oraz leczenie przepuklin pachwinowych, udowych, brzusznych i pooperacyjnych przeprowadza w ramach prywatnej praktyki, na ul. Zamenhofa 26. Lek. med. Maciej Marszałek jest ponadto certyfikowany w zakresie badań USG oraz samodzielnego wykonywania diagnostycznych i zabiegowych badań endoskopowych.  

Podobny zakres działalności – diagnostykę oraz operacyjne leczenie przepuklin (pachwinowych, udowych, brzusznych, pooperacyjnych) realizuje specjalista chirurgii ogólnej, specjalista chirurgii naczyniowej oraz certyfikowany lekarz medycyny estetycznej – lek. med. Zbigniew Gołofit. Specjalistyczny gabinet chirurgiczny, który prowadzi na ul. Partyzantów 19/1, świadczy kompleksowe usługi medyczne w dziedzinie chirurgii ogólnej, proktologii, chirurgii naczyniowej oraz chirurgii estetycznej, gdzie stosuje laseroterapię w zakresie zmian skórnych, a także ozonoterapię.

Ile zapłacimy za leczenie przepukliny w Koszalinie i w Sauerlach (Niemcy)?

Różnica cen jest dość spora. U chirurga, prof. dr Rene G. Holzheimera w Praxisklinik Sauerlach, który jest specjalistą medycyny sportowej, za ambulatoryjny zabieg chirurgicznego zaciskania przepukliny pępkowej szwami lub siecią chirurgiczną (włącznie ze znieczuleniem oraz kosztami materiałów) zapłacimy od 1881 € (7900 zł). W podobnej cenie jest operacja przepukliny pachwinowej wykonana tą samą techniką – 1814 € (7620 zł). Koszt badania przepukliny pachwinowej to 82,29 € (około 346 zł).

 

 

Operacje i leczenie przepuklin - ceny w Koszalinie na tle innych miast

 • Wrocław od 2 300 zł do 12 800 zł
 • Warszawa od 2 800 zł do 6 600 zł
 • Łódź od 2 000 zł do 6 800 zł
 • Poznań od 2 900 zł do 5 000 zł
 • Szczecin od 3 000 zł do 12 000 zł
 • Częstochowa od 2 000 zł do 4 500 zł
 • Kraków od 3 000 zł do 6 300 zł
 • Tychy od 200 zł do 5 000 zł
 • Katowice od 2 600 zł do 10 100 zł
 • Bydgoszcz od 2 700 zł do 8 500 zł
 • Gdańsk od 3 490 zł do 6 830 zł
Pokaż więcej »

Dodaj komentarz

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska