Operacje i leczenie przepuklin Lublin

Synonimy: przepuklina leczenie, operacja przepukliny

Filtruj wyniki

Operacje i leczenie przepuklin Lublin - informacje

Sprzęt medyczny w Żagiel Med Szpital Sprzęt medyczny w Żagiel Med Szpital

Współczesna medycyna nie jest w stanie określić jak tak naprawdę tworzą się przepukliny. Wymienia się kilka przyczyn, które mogą te twory w organizmie ludzkim powodować, jest to m.in. niedożywienie ale także otyłość, nowotwory i cukrzyca. Również stosowanie używek tj. palenie tytoniu lub przyjmowanie sterydów jest przyczyną wzrostu ryzyka zachorowań. Wreszcie przepuklina może powstać, po przebytej wcześniej operacji o innym charakterze, na skutek błędu technicznego lekarza, jest to np. przepuklina pooperacyjna jamy brzusznej.

Do Lublina na operacje i leczenie przepukliny

 W II Katedrze i Klinice Chirurgii Ogólnej, Gastroenterologicznej i Nowotworów Układu Pokarmowego samodzielnego Publicznego Szpitala Szpitala Klinicznego nr 1 UM w Lublinie chirurdzy przeprowadzają operacje metodami tradycyjnymi a także minimalnie inwazyjnymi. Są tu operowani pacjenci m.in. z wykrytymi przepuklinami różnego typu, np. zasłonowej, kulszowej, pooperacyjnej jamy brzusznej. Wśród kadry medycznej wymienić można kierownika kliniki prof. dr hab. n. med. Grzegorza Wallnera, specjalistę chirurgii ogólnej II stopnia od 1985 roku, który habilitację uzyskał w 1997 roku. 

 W Centrum Medycznym Sanitas, wielospecjalistycznej placówce, pacjent może zostać zakwalifikowany do szpitala działającego w Sanitas na zabiegi operacyjne w zakresie przepuklin i zdecydować się operację z wszczepieniem lub bez siatki z tworzywa sztucznego. Operacje te wykonuje tutaj dr Jan Kęsik, specjalista chirurgii ogólnej, który to tytuł uzyskał w 2012 roku, a od 2007 roku jest doktorem nauk medycznych. Kolejnym lekarzem operującym przepukliny jest dr Witold Żywicki, specjalista chirurgii ogólnej II stopnia od 1988 roku oraz doktor nauk medycznych od roku 1994.

 W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Wyszyńskiego działa od 1992 roku Oddział Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej, gdzie wykonywane są operacje techniką tradycyjną oraz laparoskopową. Wśród kadry specjalistów wymienić tu można dr. Andrzeja Chrościckiego, specjalistę chirurgii ogólnej I stopnia od 1980 roku oraz II stopnia od roku 1984. Innym lekarzem jest dr Janusz Hołysz, specjalista chirurgii ogólnej, którą to specjalizację I stopnia posiada od 1979 roku, a II od 1986. W szpitalu pacjent może poddać się operacji przepuklin różnego typu, np. pachwinowej, udowej czy kresy białej.

 Prywatny Gabinet Chirurgiczny Kobusiewicz Wojciech to miejsce, gdzie wykryta przepuklina może zostać zoperowana metodą tradycyjną a także małoinwazyjną za pomocą laparoskopu. Mogą to być przepukliny tj. pępkowa, pachwinowa czy udowa. Przyjmujący tutaj dr Wojciech Kobusiewicz, specjalista chirurgii ogólnej, posiada z tej dziedziny medycyny tytuł I stopnia od 1977 roku, a II od roku 1985. Rok wcześniej (1984) został mianowany doktorem nauk medycznych.

 Dr Piotr Niedziela, specjalista chirurgii ogólnej przyjmuje w swoim prywatnym Gabinecie Chirurgicznym w Śródmieściu Lublina. Po odpowiedniej diagnozie pacjent może zostać poddany konkretnej operacji z zakresu chirurgii ogólnej m.in. przepukliny nabytej jak i urazowej. Pan doktor zdał egzamin specjalizacji z chirurgii ogólnej I stopnia w 1989 roku, następnie został specjalistą stopnia II w tej samej dziedzinie w roku 1994.

Indywidualna Praktyka Lekarska Piotr Bóbski oferuje swoim pacjentom szereg operacji z zakresu chirurgii ogólnej. Do jednych z nich należą operacje naprawcze zdiagnozowanych przepuklin brzusznych, łonowych lub kresy białej. Takie i inne przepukliny zoperuje w tym gabinecie dr Piotr Bóbski, specjalista chirurgii ogólnej, który jest nim od roku 1991 (I stopień specjalizacji).

Lubelskie i zagraniczne ceny operacji przepuklin

Gabinet zabiegowy w Żagiel Med Szpital Gabinet zabiegowy w Żagiel Med Szpital

Przykładowo za operację przepukliny brzusznej (z siatką) w Lublinie zapłacić trzeba 2 100 tys.zł, natomiast przepukliny udowej dwustronnej (z siatką) 4 100 zl (w CM Sanitas). Cena bez założenia siatki to 1 600 zł w przypadku tej pierwszej operacji. Za granicą przykładowy koszt operacji np. przepukliny pachwinowej to £2883 w Sevenoaks Medical Center w Anglii.

Operacje i leczenie przepuklin - ceny w Lublinie na tle innych miast

 • Lublin od 4 000 zł
 • Wrocław od 2 700 zł do 7 200 zł
 • Łódź od 2 000 zł do 6 800 zł
 • Warszawa od 2 800 zł do 6 600 zł
 • Poznań od 2 900 zł do 5 000 zł
 • Szczecin od 3 000 zł do 12 000 zł
 • Kraków od 2 500 zł do 5 800 zł
 • Częstochowa od 2 000 zł do 4 500 zł
 • Tychy od 200 zł do 5 000 zł
 • Katowice od 2 600 zł do 10 100 zł
 • Gdańsk od 3 490 zł do 6 830 zł
 • Bydgoszcz od 2 700 zł do 8 500 zł
Pokaż więcej »

Usługa operacje i leczenie przepuklin w Lublinie jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego.

Pacjenci szukali zabiegu operacje i leczenie przepuklin w pobliżu Lublina, w miejscowościach: Nałęczów oraz Puławy.

Dodaj komentarz

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska