Operacje i leczenie przepuklin Poznań

Synonimy: przepuklina leczenie, operacja przepukliny

Filtruj wyniki

Inne kliniki, które mogą być dla Ciebie interesujące

Operacje i leczenie przepuklin Poznań - informacje

przychodnia przychodnia

Przepukliny mogą pojawiać się w różnych rejonach ciała. Najczęściej spotyka się przepukliny brzuszne (w tym pępkowe i kresy białej), pachwinowe i udowe. Dość często związane są z otyłością, przebytą operacją, a czasem pojawiają się po ciąży w postaci rozstępu mięśni prostych brzucha. Przy niektórych rodzajach przepuklin podczas zabiegu operacyjnego wszczepiana jest specjalna siatka wzmacniająca, zapobiegająca przepuklinom nawrotowym. Po zabiegu chirurgicznym należy stosować się do zaleceń lekarza.

Operacje w poznańskich klinikach

Klinika Grunwaldzka z Poznania oferuje leczenie operacyjne przepuklin pachwinowych. Chirurg dr Artur Dobosz, autor artykułu w czasopiśmie Nowiny Lekarskie, pt. "Rzadki, naczyniowopochodny mięsak – haemangiopericytoma", zajmuje się chirurgią przepuklin pooperacyjnych po wycięciu pęcherzyka żółciowego lub resekcji jelit.

Operacje przepuklin udowych,  rozwijających się w kanale udowym najczęściej u kobiet, oferuje Klinika Promienista, która trzykrotnie znalazła się na pierwszym miejscu w rankingach szpitali prywatnych według tygodnika Wprost. Pracuje tu chirurg dr n. med. Piotr Meisnerowski, który jako pierwszy w Polsce w 1995 roku usunął pęcherzyk żółciowy metodą laparoskopową w całkowitym odwróceniu trzew. Jego współpracownikiem jest chirurg  dr Jacek Hołderny, który pracuje również na oddziale chirurgicznym Szpitala Powiatowego w Szamotułach.

W klinice medycznej Chirurgia Poznańska można zoperować przepuklinę pępkową z wszczepieniem siatki chirurgicznej, tzw. metoda Lichtensteina. Chirurg ogólny dr Rafał Czerniga przeprowadza tu zabiegi chirurgiczne tkanek miękkich, np. wycięcie tłuszczaka. Jego współpracownik chirurg dr n. med. Błażej Ciesielczyk, posiadający dodatkową specjalizację z ortopedii i traumatologii, wykonuje operacje usunięcia zespoleń wewnętrznych, które stosuje się w przypadku leczenia operacyjnego złamań kości do czasu uzyskania ich zrostu.

W Poznaniu znajduje się placówka, której główną specjalnością są operacje i leczenie przepuklin - jest to Centrum Leczenia Przepuklin Euro Hernia, Chirurg dr Andrzej Ratajczak, członek rady naukowej Polskiego Klubu Przepuklinowego, leczy chirurgicznie przepukliny pępkowe w ramach chirurgii jednego dnia. W Euro Hernia są wykonywanie również operacje przepukliny mosznowej i nawrotowej.

Mało inwazyjne operacje przepuklin powstałych z otrzewnej ściennej przeprowadza Ośrodek Chirurgii Małoinwazyjnej Endomedical. W poradni przepuklin pracuje chirurg dr Andrzej Ratajczak. Drugim operatorem jest chirurg prof. Stanisław Dąbrowiecki, współautor artykułu w czasopiśmie Medycyna Rodzinna, pt. "Przepukliny brzuszne – co lekarz rodzinny wiedzieć powinien". Dr Dąbrowiecki leczy przepukliny kresy białej czyli rozejście się mięśni prostych brzucha.

Operacja przepukliny pachwinowej obustronnej jest możliwa w poznańskim szpitalu Med Polonia, który został laureatem godła "Centrum Medyczne 2013 roku". Zabiegi chirurgiczne są tu wykonywane zarówno metodą klasycznego cięcia, jak i laparoskopową. W placówce pracuje chirurg dr Jacek Olejniczak, który jest także proktologiem. Lekarz zajmuje się nie tylko przepuklinami, ale również operacjami laparoskopowymi wyrostka robaczkowego i zabiegami usunięcia żylaków kończyn dolnych. 

Wielospecjalistyczny Szpital Miejski im. Józefa Strusia w Poznaniu oferuje leczenie operacyjne przepuklin w linii podśrodkowej brzucha w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia. Szpitalny oddział chirurgii ogólnej, laparoskopowej i endokrynologicznej przyjmuje pacjentów na operacje przepukliny rozworu przełykowego oraz leczenie chirurgiczne jelit, w przypadku których jest stosowana tzw. staplerowa technika szycia.

Cena zabiegu leczenia przepukliny w Poznaniu i w Wielkiej Brytanii

Gabinet zabiegowy w MedPolonia Gabinet zabiegowy w MedPolonia

Leczenie operacyjne przepuklin w Wielkiej Brytanii to koszt od 8000 zł do 15 000 zł i jest on zależny od rodzaju oraz umiejscowienia przepukliny. Zoperować przepuklinę brzuszną lub pachwinową można w angielskiej klinice Boston Medical Center, ale cena zabiegu jest wyższa niż w Polsce. Poznańskie kliniki obsługują turystów medycznych z wielu krajów Europy, a chirurdzy znają języki obce w stopniu komunikatywnym, dzięki czemu niezależnie od kraju pochodzenia, pacjent może nawiązać nić porozumienia z lekarzem. Poznań to miasto, które warto zobaczyć, np. Palmiarnia i Stare Miasto czy bogaty historycznie Ostrów Tumski.

George Kasotakis
George Kasotakisw angielskiej placówce Boston Medical Center

Boston Medical Center (BMC) is a 496-bed academic medical center located in Boston’s historic South End. The hospital is the primary teaching affiliate for Boston University School of Medicine.

BMC provides a full range of pediatric and adult care services, from primary to family medicine to advanced specialty care. It is the largest and busiest provider of trauma and emergency services in New England. Emphasizing community-based care, BMC is committed to providing consistently excellent and accessible health services to all—and is the largest safety-net hospital in New England.

- See more at: http://www.bmc.org/about.htm#sthash.rfQPltAZ.dpuf

 

Operacje i leczenie przepuklin - ceny w Poznaniu na tle innych miast

 • Poznań od 2 900 zł do 5 000 zł
 • Wrocław od 300 zł do 7 200 zł
 • Warszawa od 2 800 zł do 9 900 zł
 • Łódź od 2 000 zł do 6 800 zł
 • Szczecin od 3 000 zł do 12 000 zł
 • Kraków od 2 500 zł do 5 800 zł
 • Częstochowa od 2 000 zł do 4 500 zł
 • Tychy od 200 zł do 5 000 zł
 • Katowice od 2 600 zł do 10 100 zł
 • Gdańsk od 3 490 zł do 6 830 zł
 • Bydgoszcz od 2 700 zł do 8 500 zł
 • Lublin od 4 000 zł
Pokaż więcej »

Usługa operacje i leczenie przepuklin w Poznaniu jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego i proktologa.

Pacjenci szukali zabiegu operacje i leczenie przepuklin w pobliżu Poznania, w miejscowościach: Luboń.

Dodaj komentarz

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska