Operacja i leczenie przepukliny Poznań

Musisz poddać się operacji przepukliny i planujesz poddać się temu zabiegowi w Poznaniu? Jesteś w dobrym miejscu! Poniżej znajdziesz listę 4 tutejszych klinik z bogatymi ofertami z zakresu chirurgii ogólnej. Dzięki nam porównasz ceny usług medycznych, poznasz opinie pacjentów o placówkach, a także wygodnie zapiszesz się na zabieg!

Inne kliniki, które mogą być dla Ciebie interesujące

Leczenie przepukliny operacyjnie w Poznaniu - informacje

Przepukliny mogą pojawiać się w różnych rejonach ciała. Najczęściej spotyka się przepukliny brzuszne (w tym pępkowe i kresy białej), pachwinowe oraz udowe. Dość często związane są one z otyłością, przebytą operacją, a czasem pojawiają się po ciąży w postaci rozstępu mięśni prostych brzucha. Przy niektórych rodzajach przepuklin podczas zabiegu operacyjnego wszczepiana jest specjalna siatka wzmacniająca, zapobiegająca nawrotom dolegliwości.

Sala operacyjna w Mandala Clinic Sala operacyjna w Mandala Clinic

Gdzie na operację przepukliny w Poznaniu?

Niezwykle szeroką ofertę w zakresie operacji przepukliny posiadają Gabinety Lekarskie Grochowska 9. W placówce można poddać się m.in.:

 • operacji przepukliny udowej jednostronnej z użyciem siatki
 • operacji przepukliny pępkowej z użyciem siatki
 • operacji przepukliny pooperacyjnej jamy brzusznej

Tutejsi specjaliści wykonują także operacje przepukliny nawrotowej jamy brzusznej I, II oraz III stopnia. Operacji przepukliny pachwinowej, pępkowej lub mosznowej z użyciem siatki można się poddać również w poznańskim szpitalu Med Polonia. Z kolei Mandala Clinic oferuje m.in. operację przepukliny brzusznej.

Leczenie przepukliny w Wielkopolsce

Sala operacyjna w MedPolonia Sala operacyjna w MedPolonia

Operacje przepuklin udowych, rozwijających się w kanale udowym najczęściej u kobiet, oferuje Klinika Promienista, która trzykrotnie znalazła się na pierwszym miejscu w rankingach szpitali prywatnych według tygodnika Wprost. Pracuje tu chirurg dr n. med. Piotr Meisnerowski, który jako pierwszy w Polsce usunął pęcherzyk żółciowy metodą laparoskopową w całkowitym odwróceniu trzew. Jego współpracownikiem jest chirurg  dr Jacek Hołderny, który pracuje również na oddziale chirurgicznym Szpitala Powiatowego w Szamotułach.

W klinice medycznej Chirurgia Poznańska można zoperować przepuklinę pępkową z wszczepieniem siatki chirurgicznej, tak zwaną metodą Lichtensteina. Z kolei Wielospecjalistyczny Szpital Miejski im. Józefa Strusia w Poznaniu oferuje leczenie operacyjne przepuklin w linii podśrodkowej brzucha w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia. Szpitalny oddział chirurgii ogólnej, laparoskopowej i endokrynologicznej przyjmuje pacjentów na operacje przepukliny rozworu przełykowego oraz leczenie chirurgiczne jelit, w przypadku których jest stosowana tzw. staplerowa technika szycia.

Ile kosztuje operacja przepukliny w Poznaniu?

Ceny operacji przepuklin w stolicy Wielkopolski zaczynają się od 2900 zł za operację przepukliny pępkowej z użyciem siatki, kończą zaś na około 5000 zł za operację przepukliny pachwinowej obustronnej.

Operacje i leczenie przepuklin - ceny w Poznaniu na tle innych miast

 • Poznań od 2 900 zł do 5 000 zł
 • Wrocław od 2 500 zł do 15 000 zł
 • Warszawa od 2 000 zł do 11 900 zł
 • Łódź od 2 000 zł do 6 800 zł
 • Kraków od 2 500 zł do 5 800 zł
 • Częstochowa od 2 200 zł do 4 500 zł
 • Tychy od 2 000 zł do 2 500 zł
 • Szczecin od 3 000 zł do 6 000 zł
 • Katowice od 3 150 zł do 10 100 zł
 • Gorzów Wlkp. od 3 000 zł
 • Gdynia od 2 500 zł do 4 500 zł
Operacje i leczenie przepuklin cena »

Usługa operacje i leczenie przepuklin w Poznaniu jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego i proktologa.

Pacjenci szukali zabiegu operacje i leczenie przepuklin w pobliżu Poznania, w miejscowościach: Luboń.