Operacje i leczenie przepuklin Szczecin

Synonimy: przepuklina leczenie, operacja przepukliny

Filtruj wyniki
Pacjenci z Szczecina wybierają także placówki z Kamienia Pomorskiego (62 km od centrum Szczecina)

Operacje i leczenie przepuklin Szczecin - informacje

dr Andrzej Różański - dermatolog dr Andrzej Różański - dermatolog

Być może już niedługo, stosowane dotychczas w leczeniu przepuklin siatki, zastąpi elastyczny implant, który z czasem by się wchłaniał. Ten pomysł naukowców z Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego i Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie, za swoją innowacyjność i potencjał komercjalizacji uczynił z nich laureatów złotego medalu na Międzynarodowej Wystawie Wynalazków w Genewie 2013.

Jak sobie poradzić z przepukliną?

Nieleczona przepuklina nie znika. Będzie się powiększała i nasilała dolegliwości. Najskuteczniejszą metodą jej leczenia jest operacja, a wykonują ją specjaliści Chirurgii Ogólnej Endoterapia Ambulatorium Szczecin, należącej do grupy NZOZ Olympus Endoterapia. Najczęściej stosowaną przez nich metodą jest wszycie odpowiedniego implantu – siatki zamykającej wrota przepukliny brzusznej i pachwinowej. Placówka posiada m.in. Certyfikat Akredytacyjny Ministerstwa Zdrowia, potwierdzający spełnienia standardów akredytacyjnych dla lecznictwa szpitalnego w zakresie Endoterapia Szpitale.

Leczenie operacyjne przepukliny brzusznej we wszystkich jej odmianach: pachwinowej, mosznowej, udowej, pępkowej, przepukliny w kresie białej oraz przepuklin pooperacyjnych, stosuje dr n. med. Jerzy Lubikowski, specjalista chirurg, transplantolog. Konsultacje chirurgiczne oraz zabiegi przeprowadza w zakresie prywatnej praktyki gabinetów Asmed i Kolmed. Specjalizuje się w proktologii, chorobach żył a ponadto, w operacjach klasycznych i laparoskopowych przepuklin pachwinowych, czemu poświęcił pracę doktorską. 

Trzy metody leczenia realizuje Spółdzielnia Pracy Lekarzy Specjalistów Medicus: operacje tradycyjne, z wykorzystaniem do rekonstrukcji ubytku własnych tkanek pacjenta metodą Shouldice’a, Bassiniego i Kirschnera, operacje z plastyką beznapięciową, z użyciem niewchłanialnej siatki polipropylenowej np. Lichtensteina oraz operacje laparoskopowe. Pełne zaplecze diagnostyczne i operacyjne umożliwiają kwalifikacje do zabiegu oraz późniejszą hospitalizację. Spółdzielnia pod zarządem lek med. Stanisława Nowaka istnieje od 1977 r. i świadczy usługi medyczne dla pacjentów m.in. Medicover, LuxMed oraz Allianz.

Szczecińska Klinika Dzienna kontynuuje ideę Kliniki Zdrowych Nóg, a tym samym wspiera medyczny rodowód 150-letniej tradycji rodzinnej dr n. med. Bogusława Kompfa, specjalisty chirurgii ortopedycznej i flebologa. W zakresie chirurgii, operację naprawczą przepuklin zrealizujemy w Klinice metodą beznapięciową – z użyciem siatek, a zabieg wykonuje specjalista chirurgii ogólnej i onkologicznej, flebolog – dr n. med. Mirosław Halczak. Konsultacje, badania i zabiegi są refundowane w ramach umowy z Allianz oraz Medica Polska

Plastykę przepukliny m.in. pachwinowej, nawrotowej czy obustronnej wykonuje w zakresie prywatnej praktyki specjalista chirurgii ogólnej, dr n. med. Marek Łokaj, certyfikowany w zakresie chirurgicznego leczenia przepukliny metodą laparoskopową. Od 2010 r.  współpracuje z Kliniką Chirurgii Plastycznej, Endokrynologicznej i Ogólnej w Policach, a ponadto świadczenia prywatne oferuje w ramach prywatnego gabinetu Asymed oraz we współpracy z dr Arturem Śliwińskim w ramach prywatnego centrum medycznego AMC Art Medical Center.

Dr n. med. Maciej Romanowski, który jest specjalistą chirurgii ogólnej i transplantologii klinicznej gabinetów medycznych Sonomed, leczeniem przepuklin zajmuje się w zakresie Chirurgii Ogólnej i Chorób Żył – jednej z wielu specjalizacji ośrodka, który swoją działalność rozpoczął w 2000 r. Dr Romanowski specjalizuje się ponadto w USG żył, flebologii oraz proktologii. Placówka oferuje nowoczesną diagnostykę oraz leczenie z szerokim wachlarzem możliwości terapeutycznych, łącząc konsultacje medyczne z badaniem USG przez jednego lekarza. 

Koszt operacji przepukliny w Szczecinie i w Wielkiej Brytanii

dr Katarzyna Ostrowska - Clark z ekipą MEDIMEL dr Katarzyna Ostrowska - Clark z ekipą MEDIMEL

Najniższa cena zabiegu, jaką oferuje BMI Bath Clinic 1800 £ (9360 zł) jest niemal dwukrotnie wyższa niż ceny operacji przepuklin w Szczecinie. Najwyższą ofertę posiada jednak Spire Cambridge Lea Hospital – jedna z najlepszych placówek w zakresie prywatnej opieki UK – gdzie zapłacimy 3518 £ (18293 zł), a cena uwzględnia konsultacje – 200 £ (1040 zł) oraz badania diagnostyczne – 372 £ (1934 zł). 

Operacje i leczenie przepuklin - ceny w Szczecinie na tle innych miast

 • Szczecin od 3 000 zł do 12 000 zł
 • Wrocław od 2 700 zł do 7 200 zł
 • Łódź od 2 000 zł do 6 800 zł
 • Warszawa od 2 800 zł do 6 600 zł
 • Poznań od 2 900 zł do 5 000 zł
 • Katowice od 2 600 zł do 10 100 zł
 • Częstochowa od 2 000 zł do 4 500 zł
 • Kraków od 3 000 zł do 6 300 zł
 • Tychy od 200 zł do 5 000 zł
 • Gdańsk od 3 490 zł do 6 830 zł
 • Bydgoszcz od 2 700 zł do 8 500 zł
 • Białystok od 4 300 zł
Pokaż więcej »
Pacjenci szukali zabiegu operacje i leczenie przepuklin w pobliżu Szczecina, w miejscowościach: Goleniów oraz Stargard Szczeciński.

Dodaj komentarz

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska