Operacje i leczenie przepuklin Toruń

Synonimy: przepuklina leczenie, operacja przepukliny

Filtruj wyniki

Inne kliniki, które mogą być dla Ciebie interesujące

Bydgoszczul. Bydgoskiego Batalionu Obrony Narodowej 10a

Szpital Świętego Łukasza

ocena 4.5 / 5 (44 opinie) - zobacz opinie »zobacz »
 • Operacja przepukliny pachwinowej jednostronnej od 2 900 zł
 • Operacja przepukliny pachwinowej jednostronnej z użyciem si... od 3 300 zł
 • Operacja przepukliny pępkowej z użyciem siatki od 3 300 zł
 • Operacja przepukliny mosznowej jednostronnej od 3 700 zł
 • Konsultacja chirurgiczna (przedzabiegowa)  200 zł
Bydgoszczul. Nakielska 327

Stadmedica Centrum Medyczne

ocena 4.6 / 5 (46 opinii) - zobacz opinie »zobacz »
 • Operacja przepukliny pachwinowej jednostronnej 3 000 zł
 • Operacja przepukliny pachwinowej jednostronnej z użyciem si... 3 200 zł
 • Operacja przepukliny pachwinowej jednostronnej laparoskopowo... 5 000 zł
 • Operacja przepukliny pachwinowej obustronnej laparoskopowo z... 8 000 zł
 • Konsultacja chirurgiczna (przedzabiegowa)  150 zł

Operacje i leczenie przepuklin Toruń - informacje

Lek. med. Jacek Szyperski Lek. med. Jacek Szyperski

Przepuklina najczęściej objawia się w pępku, w pachwinie lub w kresie białej w nadbrzuszu jako guzek lub obrzmienie, które zazwyczaj znika po niewielkim nacisku. Poprzedzają ją czynności wysiłkowe w postaci kaszlu, kichnięcia czy parcia na mocz lub stolec. Wykluczając przepukliny wrodzone u wcześniaków, czynnikami sprzyjającymi ich powstawaniu jest otyłość, ciąża oraz zaparcia. Każdy przypadek pojawienia się przepukliny wymaga kontaktu z lekarzem.

Sposób na przepuklinę

Jak podkreślają specjaliści PCC Winczakiewicz – Borkiewicz, leczenie przepuklin jest zasadniczo tylko operacyjne. W swojej klinice, do naprawy przepukliny wykorzystują własne tkanki pacjenta (dzieci i kobiety) oraz wzmacniają ubytki przepuklinowe „siatką” klasycznie, operacjami Lichtensteina, Rutkowa oraz PHS (technika beznapięciowa, stosowana głównie u mężczyzn). Inną metodą jest hernioplastyka sposobem Shouldice'a – złoty standard wśród operacji bez użycia siatki. Prywatne Centrum Chirurgii istnieje od 1992 r. i większość zabiegów realizuje w ramach Chirurgii Jednego Dnia. Po rozbudowie, w 2014 r. wyodrębniło się kilka samodzielnych jednostek, w tym Prywatne Centrum Przepuklin.

Nowoczesne techniki chirurgii laparoskopowej w operacjach przepuklin pachwinowych stosowane są w Szpitalu Specjalistycznym Matopat NZOZ. Innymi sposobami ich leczenia są operacje beznapięciowe z użyciem siatek i bez oraz plastyka przepuklin brzusznych. Ceny obejmują zabieg operacyjny, standardowy czas pobytu w ramach procedury oraz badania diagnostyczne wykonane podczas pobytu w szpitalu. Konsultacje, kwalifikacje oraz operację przeprowadzają specjaliści chirurgii ogólnej, m.in.: dr n. med. Jacek Piątkowski oraz dr. n. med. Grzegorz Jarczyk.

Techniki beznapięciowe z użyciem siatki przepuklinowej oraz naprawę przepukliny pachwinowej i brzusznej metodą laparoskopową stosuje w swojej prywatnej praktyce, specjalista chirurgii ogólnej, dr n. med. Marek Załucki. Wśród licznych certyfikatów, posiada m.in. Certyfikat potwierdzający uczestnictwo w konferencji szkoleniowej: „Hernioplastyka laparoskopowa przepuklin pachwinowych”. Członek Sekcji Wideochirurgii TChP oraz Polskiego Towarzystwa Lekarskiego, swój Gabinet posiada na ul. Kołłątaja 10a. W zakresie usług realizuje zabiegi Chirurgii Jednego Dnia.

W tym samym trybie przeprowadzane są operacje przepuklin na Oddziale Konsultacyjno-Zabiegowym Lecznic Citomed. W zakresie chirurgii ogólnej i naczyniowej, wykonują je m.in.: specjalista chirurgii ogólnej, dr Piotr Hubert oraz chirurg, dr Janusz Józefowicz. Do zabiegów kwalifikuje chirurg ogólny, dr n. med. Aleksander Łuszczycki. Usługi są świadczone prywatnie oraz w ramach umowy z NFZ. Lecznice, które oferują specjalistyczne leczenie oraz diagnostykę wraz z Jednodniowym Szpitalem, posiadają Certyfikat PN-EN ISO 9001:2009 oraz wyróżnienie Diamenty Forbesa 2010.

Konsultacje z zakresu chirurgii ogólnej oraz kwalifikacje do laparoskopowych operacji przepuklin brzusznych oraz beznapięciowych operacji przepuklin pachwinowych prowadzi, w zakresie prywatnej praktyki, specjalista II stopnia z chirurgii ogólnej, lek. med. Cezary Hałat. Członek m.in. Polskiego Towarzystwa Chirurgicznego, specjalizuje się w chirurgii plastycznej i medycynie estetycznej. Od 2004 r. jest Ordynatorem Oddziału Chirurgicznego Szpitala Powiatowego w Chełmży.

Niedaleko Torunia, w Osielsku, w Szpitalu Eskulap, operacyjne wzmocnienie i rekonstrukcję słabszej części ściany brzucha przeprowadza się metodami beznapięciowymi, m.in. klasycznie – operacją Lichtensteina oraz laparoskopowo – stosując siatki  Parietene ProGrip, które nie wymagają przyszywania. Zabiegi wykonywane są w znieczuleniu miejscowym i trwają ok. 40 minut. Cennikiem objęte są również operacje przepukliny metodą napięciową bez wszczepu. Wizyty kontrolne po zabiegu są bezpłatne. 

Hernia – koszt leczenia w Toruniu i w Sydney (AU)

Lek. med. Jacek Szyperski Lek. med. Jacek Szyperski

Cena prywatnej usługi w Toruniu jest niemal dwu-, a nawet trzykrotnie niższa niż w publicznych placówkach NSW Hospitals, zlokalizowanych w północnej części miasta, gdzie za naprawę przepukliny zapłacimy 5200 $ (15340 zł). 

Operacje i leczenie przepuklin - ceny w Toruniu na tle innych miast

 • Toruń od 4 000 zł do 5 000 zł
 • Wrocław od 2 500 zł do 7 200 zł
 • Łódź od 2 000 zł do 6 800 zł
 • Warszawa od 2 800 zł do 9 900 zł
 • Szczecin od 3 000 zł do 12 000 zł
 • Kraków od 2 500 zł do 5 800 zł
 • Poznań od 2 900 zł do 5 000 zł
 • Katowice od 2 600 zł do 10 100 zł
 • Częstochowa od 2 000 zł do 4 500 zł
 • Tychy od 200 zł do 5 000 zł
 • Gdańsk od 3 490 zł do 6 830 zł
 • Bydgoszcz od 2 700 zł do 8 500 zł
Pokaż więcej »

Usługa operacje i leczenie przepuklin w Toruniu jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego i proktologa.

Pacjenci szukali zabiegu operacje i leczenie przepuklin w pobliżu Torunia, w miejscowościach: Ciechocinek oraz Inowrocław.

Autor:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska