Operacje i leczenie przepuklin Zielona Góra

Synonimy: przepuklina leczenie, operacja przepukliny

Filtruj wyniki

Operacje i leczenie przepuklin Zielona Góra - informacje

Sprzęt medyczny w Aldemed Centrum Medyczne Sprzęt medyczny w Aldemed Centrum Medyczne

Przepuklina to twór w organizmie człowieka, powstały na skutek przemieszczenia się narządów wewnętrznych poza ich naturalne położenie przez osłabione powłoki. Przepuklina składa się z kilku elementów: wrót przepukliny (szczelina, przez którą przechodzi jej zawartość), kanału przepukliny (drogi, która podąża przepuklina), worka przepuklinowego (część błony, która przedostaje się przez wrota) oraz z zawartości worka (czyli części narządu wewnętrznego, np. jelita cienkiego). W zależności od rodzaju przepukliny, metody chirurgicznego leczenia różnią się między sobą.

Gdzie można poddać się operacji przepukliny w Zielonej Górze

Lekarzem, zajmującym się leczeniem przepuklin, jest lek. med. Andrzej Donabidowicz, chirurg ogólny (specjalizacja I stopnia w 1981 i II stopnia od 1984 roku) oraz chirurg onkologiczny (specjalizacja II stopnia w 1995 roku), przyjmujący pacjentów na terenie Zielonej Góry. Swoje doświadczenie z zakresu chirurgii przepuklin i innego rodzaju operacji zdobywał na Klinicznym Oddziale Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej Wojewódzkiego Szpitala Klinicznego w Zielonej Górze oraz w Lubuskim Centrum Gastroenterologii i Hepatologii Zdrojowa Clinic w Zielonej Górze. Oprócz operacji przepuklin różnego typu przeprowadza także zabiegi chirurgiczne na pęcherzyku żółciowym i drogach żółciowych a także na śledzionie.

Operacje i leczenie przepuklin oferowane są także przez szpital Centrum Medycznego Alde Med. Operowana jest tutaj przepuklina pachwinowa, pępkowa oraz przepuklina kresy białej. Ponadto, wśród innych zabiegów chirurgicznych, pacjent może poddać się tutaj również: wycięciu tarczycy, wycięciu szczeliny odbytu, usunięciu pęcherzyka żółciowego oraz radykalnej operacji żylaków kończyn dolnych czy wycięciu kaletki wyrostka łokciowego. Przed takimi zabiegami pacjent poddawany jest dokładnej diagnostyce w Poradni Chirurgii Ogólnej.

Na chirurgiczne leczenie przepukliny można udać się również do Wojewódzkiego Szpitala Klinicznego im. Karola Marcinkowskiego. Operacje takie przeprowadzane są tutaj na Klinicznym Oddziale Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej, gdzie oferowane jest operowanie przepuklin w nowoczesny sposób - drogą laparoskopową oraz z wykorzystaniem siatek syntetycznych. W taki sposób lekarze zaopatrują przepukliny brzuszne, pachwinowe, kresy białej oraz rozworu przełykowego. Dodatkowo zajmują się chirurgią przewodu pokarmowego, dróg żółciowych i trzustki oraz wykonują laparoskopowe operacje jelita grubego czy leczą nowotwory przełyku.

Ile kosztuje operacja przepukliny w Zielonej Górze, a ile w Londynie?

Sala operacyjna w Aldemed Centrum Medyczne Sala operacyjna w Aldemed Centrum Medyczne

2 700 zł trzeba zapłacić za leczenie operacyjne przepukliny pachwinowej w zielonogórskich oddziałach chirurgicznych, natomiast w Wielkiej Brytanii jest to suma równa 2 600 funtów (12 700 zł) w BMI The London Independent Hospital.

Operacje i leczenie przepuklin - ceny w Zielonej Górze na tle innych miast

 • Zielona Góra od 2 500 zł do 3 200 zł
 • Wrocław od 300 zł do 7 200 zł
 • Warszawa od 2 800 zł do 9 900 zł
 • Łódź od 2 000 zł do 6 800 zł
 • Poznań od 2 900 zł do 5 000 zł
 • Szczecin od 3 000 zł do 12 000 zł
 • Kraków od 2 500 zł do 5 800 zł
 • Częstochowa od 2 000 zł do 4 500 zł
 • Tychy od 200 zł do 5 000 zł
 • Katowice od 2 600 zł do 10 100 zł
 • Gdańsk od 3 490 zł do 6 830 zł
 • Bydgoszcz od 2 700 zł do 8 500 zł
 • Lublin od 4 000 zł
Pokaż więcej »

Usługa operacje i leczenie przepuklin w Zielonej Górze jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego.

Pacjenci szukali zabiegu operacje i leczenie przepuklin w pobliżu Zielonej Góry, w miejscowościach: Głogów.

Dodaj komentarz

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska