Operacje pęcherzyka żółciowego

Synonimy: usunięcie pęcherzyka żółciowego, cholecystektomia

Filtruj wyniki
Wczytaj więcej wyników

Operacje pęcherzyka żółciowego - informacje

Kadra w KCM Clinic Kadra w KCM Clinic

Operacja wycięcia pęcherzyka żółciowego (cholecystektomia) jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów chirurgicznych. Może być przeprowadzona metodą klasyczną, a także laparoskopową. Podczas klasycznej operacji chirurg wykonuje nacięcia w górnej części brzucha, podwiązuje naczynia i przewody pęcherzykowe, a następnie usuwa pęcherzyk. Natomiast laparoskopowa cholecystektomia polega na wykonaniu kilku niewielkich nacięć brzucha (ok.1,5 cm) w celu wprowadzenia laparoskopu i mikronarzędzi, którymi wycina się pęcherzyk żółciowy. Zabiegi wykonuje się w znieczuleniu, zaproponowanym przez anestezjologa.

Chirurgia pęcherzyka żółciowego w Polsce

Operację usunięcia pęcherzyka żółciowego w Opolu może przeprowadzić dr n. med.Grzegorz Krasowski, chirurg ogólny i onkologiczny. Jest absolwentem AM we Wrocławiu, a doświadczenie zawodowe zdobywał pracując na Oddziale Chirurgii Ogólnej Szpitala Wojewódzkiego w Opolu oraz na stanowisku ordynatora Oddziału Chirurgii Ogólnej w Krapkowickim Centrum Zdrowia. Umiejętności zawodowe doskonali podczas zjazdów i szkoleń naukowych, takich jak „Zaawansowane techniki laparoskopowe w chirurgii kolorektalnej i endokrynologicznej”, „Ultrasonografia dla chirurgów”. Specjalizuje się w laparoskopowych operacjach usunięcia pęcherzyka żółciowego, śledziony i wyrostka robaczkowego, a także nadnerczy i guzowatych zmian w jamie brzusznej.

W Koninie na operację pęcherzyka żółciowego można się umówić do lek. med. Przemysława Nowickiego, chirurga, specjalisty medycyny estetycznej. Specjalizuje się w przeprowadzaniu operacji techniką laparoskopową, a kwalifikacje zawodowe podnosi, uczestnicząc w szkoleniach specjalizacyjnych, m.in. „Szkolenie w zakresie laparoskopii zabiegowej”, „Lap Colorectal Surgery-Step II”. Wykonuje także zabiegi z zakresu chirurgii gastroenterologicznej (np. pęcherzyk żółciowy, jelita, drogi żółciowe), chirurgii onkologicznej (np. nowotwory przewodu pokarmowego) oraz chirurgii tarczycy i chirurgii przypadków nagłych.

Operacje pęcherzyka żółciowego znajdują się również w ofercie Ośrodka Chirurgii Ogólnej, Bariatrycznej i Onkologicznej Pro-Medica w Ełku. Specjaliści Pro-Mediki jako pierwsi w kraju zastosowali dostęp operacyjny przez naturalne otwory ciała do likwidacji wyciętych tkanek. Placówka specjalizuje się w przeprowadzaniu operacji w technice wideoskopowej nie tylko w zakresie usuwania pęcherzyka żółciowego (z możliwą rewizją dróg żółciowych) czy wyrostka robaczkowego, ale też w leczeniu operacyjnym jelita grubego, odbytnicy i żołądka. Placówka dysponuje Laboratorium Analitycznym, Laboratorium Mikrobiologicznym oraz Pracownią Endoskopową, dzięki czemu wszystkie badania niezbędne przed zabiegiem można wykonać na miejscu.

Operacja woreczka żółciowego - cena zabiegu w Polsce i za granicą

Sala operacyjna w Silesia Med Sala operacyjna w Silesia Med

Laparoskopowa operacja usunięcia pęcherzyka żółciowego w William W.Backus Hospital w Norwich, w Stanach Zjednoczonych, kosztuje 5 700 $ (około 21 600 zł), natomiast w Warszawie za taki sam zabieg trzeba zapłacić 7 300 zł.

Operacje pęcherzyka żółciowego - ceny w różnych miastach

 • Kraków od 3 000 zł do 6 000 zł
 • Wrocław od 3 500 zł do 5 600 zł
 • Łódź od 3 500 zł do 3 800 zł
 • Częstochowa od 3 900 zł
 • Katowice od 3 800 zł do 5 750 zł
 • Bydgoszcz od 3 600 zł do 3 750 zł
 • Poznań od 3 800 zł do 4 200 zł
 • Białystok od 3 100 zł
 • Toruń od 4 500 zł
 • Warszawa od 4 100 zł
 • Zielona Góra od 3 400 zł do 3 900 zł
Pokaż więcej »

Usługa operacje pęcherzyka żółciowego jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego i proktologa.

Dodaj komentarz

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska