Operacje plastyczne nosa Bielsko-Biała

Synonimy: zabiegi korekcji nosa, operacyjna korekta wyglądu nosa, rhinoplastyka, korekta nosa więcej »

Filtruj wyniki

Inne kliniki, które mogą być dla Ciebie interesujące

Operacje plastyczne nosa Bielsko-Biała - informacje

Gabinet zabiegowy w Dr Sirek MedCosmetic Klinika Chirurgii Plastycznej Gabinet zabiegowy w Dr Sirek MedCosmetic Klinika Chirurgii Plastycznej

Nos jest charakterystycznym punktem naszego wyglądu, na jakim najczęściej skupia się uwaga innych osób. Jego kształt najczęściej jest uwarunkowany genetycznie, może jednak zmienić się w wyniku urazu lub procesu starzenia. Jego korekta wynika więc z powodów tak estetycznych, jak i nierzadko funkcjonalnych w części zewnętrznej oraz wewnętrznej, osiągając lepsze proporcje, odpowiedni kąt pomiędzy nosem a górną wargą, szerokość  oraz profil grzbietu nosa.

Rhinoplastyka – zabieg korekcji nosa

Jednym z bardziej renomowanych ośrodków na Śląsku jest Prywatna Klinika Chirurgii Plastycznej MedCosmetic, gdzie korekcja nosa obejmuje kilka procedur, by wymienić: plastykę w części kostnej i chrzęstnej, plastykę w części chrzęstnej oraz plastykę nosa siodełkowatego z przeszczepem kostnym z biodra lub z przeszczepem silikonowym. Cena zabiegu obejmuje operację, znieczulenie oraz materiały (implant silikonowy, opatrunki), a także  2 doby pobytu w klinice. Właścicielem kliniki jest dr n. med. Janusz Sirek, specjalista z zakresu chirurgii plastycznej.

Usunięcie zmian i deformacji powstałych w wyniku urazów to najczęstszy powód remodelingu nosa. Dr n. med. Janusz Sirek związany jest również z Oddziałem Chirurgii Plastycznej Szpitala Chirurgii Małoinwazyjnej i Rekonstrukcyjnej CMR, gdzie wraz z zespołem wykonuje operacje nosa często połączone z zabiegiem plastyki przegrody nosowej. Wszystkie procedury z zakresu chirurgii plastycznej są przeprowadzane odpłatnie bądź w ramach refundacji NFZ. Skrzywienie przegrody nosa i grzbietu nosa, jak również korekcję przerostu małżowin nosowych wykonamy także w ramach Oddziału Otolaryngologicznego. 

Operację nosa wykonamy również w Szpitalu pod Bukami, gdzie na Oddziale Chirurgii Plastycznej przyjmuje lek. med. Arkadiusz Kuna, specjalista chirurgii plastycznej. Zabieg może być połączony z korekcją skrzywionej przegrody poprawiającą drożność. Wykonywany w znieczuleniu ogólnym, trwa około godziny i polega na zmianie wielkości oraz kształtu szkieletu nosa poprzez jego redukcję lub powiększenie, zwykle przeprowadzone w ramach przeszczepu kości lub chrząstki. Dotychczas na Oddziale wykonano łącznie 6500 udanych zabiegów plastycznych i rekonstrukcyjnych.

Rynoplastykę – korektę wyglądu nosa zewnętrznego wykonują specjaliści Oddziału Otolaryngologii Szpitala św. Łukasza, realizując w ramach oferty również operacje plastyczne małżowiny nosowej środkowej oraz podśluzówkową konchoplastykę, a także septoplastykę – korektę przegrody nosa. Zabiegi wykonuje lek. med. Martin Brzuchanski, który specjalizuje się we wszystkich zabiegach z chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej. Placówka, jako wielospecjalistyczny ośrodek medyczny swoja działalność prowadzi od 2000 r.

Chirurgią plastyczną oraz chirurgią estetyczną zajmuje się również lek. med. Bożena Jaklik, specjalista chirurg plastyk, związana z Oddziałem Chirurgii Plastycznej w Zabrzu, od 1996 r. właścicielka prywatnej, specjalistycznej praktyki lekarskiej, jaką realizuje w oddalonych o godzinę od Bielska- Białej Katowicach. Operacje nosa wykonuje z przyczyn estetycznych oraz z powodu wad wrodzonych a także nabytych, a oferta obejmuje korekcje nosa w części chrzęstnej, korekcje nosa w części chrzęstnej i kostnej oraz operacja nosa z przeszczepem kości. Dr Jaklik jest członkiem Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej

Dwie metody operacji nosa – zamknięta z cięciem wewnętrznym (blizny są widoczne) oraz metodę otwartą z cięciem w kształcie litery W, z ledwo widoczną blizną, stosuje w swojej praktyce lek. med. Anna Olender, specjalista chirurgii plastycznej. Procedury zwykle polegają na usunięciu i wymodelowaniu chrząstek skrzydłowych oraz czubka nosa i o ile to konieczne – usunięciu także garba wraz ze zmniejszeniem części kostnej. Lek. med. Olender swoje usługi świadczy w Prywatnym Szpitalu Chirurgii Plastycznej 116 km od Bielska-Białej w Żarkach Letnisko.

Remodeling nosa w Bielsku-Białej i w Londynie – porównanie cen

Kadra w Euroklinika Kadra w Euroklinika

Korekcja nosa w Spire Bushey Hospital kosztuje 4,265 £ (23,884 zł). To wartość ponad dwóch zabiegów wykonanych na Śląsku.

Operacje plastyczne nosa - ceny w Bielsku-Białej na tle innych miast

 • Bielsko-Biała od 3 300 zł do 8 000 zł
 • Warszawa od 4 000 zł do 29 000 zł
 • Wrocław od 1 500 zł do 12 000 zł
 • Kraków od 4 500 zł do 15 000 zł
 • Katowice od 4 920 zł do 13 000 zł
 • Łódź od 3 000 zł do 13 000 zł
 • Poznań od 4 000 zł do 12 000 zł
 • Szczecin od 3 650 zł do 13 000 zł
 • Gdańsk od 6 000 zł do 16 800 zł
 • Bydgoszcz od 2 700 zł do 9 225 zł
 • Częstochowa od 2 500 zł do 8 000 zł
 • Lubin od 5 000 zł do 12 000 zł
Pokaż więcej »

Usługa operacje plastyczne nosa w Bielsku-Białej jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego, lekarza medycyny estetycznej i chirurga plastycznego.

Pacjenci szukali zabiegu operacje plastyczne nosa w pobliżu Bielska-Białej, w miejscowościach: Cieszyn, Tychy, Jastrzębie-Zdrój oraz Jaworzno.

Autor:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska