Operacje plastyczne uszu

chirurgia plastyczna uszu, operacja uszu, plastyka uszu, otoplastyka więcej »

Wczytaj więcej wyników

Operacje plastyczne uszu - informacje

Gabinet zabiegowy w CDT MEDICUS Gabinet zabiegowy w CDT MEDICUS

Z zabiegów operacyjnych przeprowadzanych na małżowinach usznych najbardziej popularna jest chirurgiczna korekcja położenia uszu względem czaszki. Ponadto wykonywane są także zabiegi zmieniające wielkość i kształt uszu lub rekonstruujące małżowinę uszną. Zabiegi można przeprowadzać już u dzieci powyżej 5. roku życia, gdyż w tym wieku wzrost ucha jest już zakończony.

Uszy poprawione

Na zabieg operacyjny korygujący odstające uszy można umówić się do Kliniki Chirurgii Plastycznej dr. Szczyta mieszczącej się w Warszawie. Lekarz poprawi tutaj defekty płatków uszu a także zmniejszy je lub powiększy (w przypadku ich zwinięcia). Dokona także ich rekonstrukcji, gdy ucho uległo zniekształceniu w trakcie rozwoju lub w wyniku urazu (otworzenie ucha od zera). Lekarzem, zajmującym się takimi zabiegami jest m.in. dr Krzysztof Potocki, specjalista chirurgii ogólnej (I stopnia od 1992 roku) oraz chirurgii plastycznej (II stopnia od 1996 roku), który z tej drugiej dziedziny zdobywał doświadczenie w Klinice Chirurgii Plastycznej Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego w Warszawie oraz za granicą w USA, Niemczech czy w Hiszpanii.

W Ośrodku Chirurgii Plastycznej dr. Macieja Kuczyńskiego w Lublinie wśród różnorodnych operacji plastycznych można poddać się korekcji małżowin usznych. Oprócz poprawy odstających uszu, wykonywane są tutaj także zabiegi korekcji: nadmiernie rozwiniętego obrąbka ucha, niedorozwinięcia grobelka, przerosłych płatków uszu czy rozerwanego płatka ucha. Zabiegami takimi i innymi zajmuje się dr Maciej Kuczyński, specjalista chirurgii ogólnej i plastycznej, który w swoich dziedzinach kształcił się w zagranicznych ośrodkach, np. w Danii w Ośrodku Leczenia Oparzeń i Chirurgii Plastycznej Hvidovre w Kopenhadze oraz w Klinice Chirurgii Plastycznej i Rekonstrukcyjnej Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego Rigshospitalet.

W Słubicach mieści się Klinika Chirurgii Plastycznej Barańscy, gdzie z zakresu operacji plastycznych pacjent może poddać się korekcji uszu w przypadku wad wrodzonych małżowin usznych tj. odstawanie, asymetria, zwinięcie a także częściowy niedorozwój lub brak małżowiny oraz wady płatka małżowiny usznej. Ponadto operacje takie wykonywane są tutaj także z powodu zniekształcenia małżowin usznych. Pacjentami zajmuje się tutaj dr Andrzej Barański, specjalista chirurgii plastycznej (II stopnia od 1996 roku) i ogólnej (I stopnia od 1992 roku), który umiejętności praktycznych nabywał w Wojewódzkim Szpitalu Chirurgii Plastycznej w Polanicy Zdroju oraz na Oddziale Chirurgii Plastycznej w Tarnowskich Górach.

Przychodnia Chirurgia Plastyczna H. Knakiewicz znajdująca się we Wrocławiu oferuje z zakresu operacji plastycznych twarzy korekcje odstających małżowin usznych a także korekcje nosa oraz powiek dolnych i górnych. Jedną z personelu jest tutaj dr Monika Knakiewicz, specjalista chirurgii ogólnej, która tytuł doktora nauk medycznych posiada od 2008 roku. Szkoliła się także z zakresu chirurgii plastycznej w zagranicznych ośrodkach we Włoszech, Hiszpanii i Niemczech oraz w latach 2002-2003 była stypendystką na Oddziale Chirurgii Szczękowej, Plastycznej i Rekonstrukcujnej w Niemczech.

W klinice Metamorfosis - Chirurgia Jednego Dnia w Warszawie z zabiegów na twarz pacjent może poddać się operacji modelowania kształtu uszu z powodów deformacji wrodzonej lub urazów. Lekarz zmieni tutaj ich kształt, wielkość lub położenie względem głowy. Jest nim dr Artur Broma, chirurg ogólny i chirurg plastyk, który uczył się plastycznego fachu w Klinice Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Leczenia Oparzeń Centralnego Szpitala Klinicznego WAM w Warszawie, a także na krajowych i zagranicznych kursach i szkoleniach, np. certyfikat ze szkolenia w zakresie chirurgii plastycznej twarzy, które odbył w 2013 roku w Salo (Włochy).

W Katowicach-Ligocie znajduje się Klinika Chirurgii Plastycznej - Euroklinika, w której z szeregu zabiegów plastycznych można wybrać zabieg otoplastyki, czyli operacji plastycznej uszu, korygującej deformacje i defekty małżowiny ucha w wyniku chorób wrodzonych lub poprzez urazy. Lekarz odtwarza także brakujące lub zdeformowane części ucha. Jest nim dr Jerzy Wilgus, specjalista chirurgii ogólnej i plastycznej, który szkolił się w ośrodku chirurgii plastycznej w Polanicy Zdroju oraz pracował na Oddziale Chirurgii Plastycznej w Szpitalu Wojewódzkim w Sosnowcu.

Cena operacji plastycznej uszu w polskich klinikach chirurgii plastycznej oraz w zagranicznych ośrodkach

Gabinet zabiegowy w CDT MEDICUS Gabinet zabiegowy w CDT MEDICUS

Za zabieg plastyczny zmniejszający uszy w Polsce pacjent zapłaci 6-7 tys. zł (np. klinice dr. Szczyta), w Wellness Kliniek w Belgii wyda 1,850 euro.

Operacje plastyczne uszu - ceny w różnych miastach

 • Warszawa od 600 zł do 7 000 zł
 • Kraków od 1 000 zł do 5 500 zł
 • Wrocław od 600 zł do 8 000 zł
 • Łódź od 500 zł do 5 000 zł
 • Poznań od 1 000 zł do 5 000 zł
 • Częstochowa od 800 zł do 4 000 zł
 • Szczecin od 4 000 zł do 5 000 zł
 • Katowice od 984 zł do 6 000 zł
 • Gdańsk od 3 500 zł
 • Kielce od 700 zł do 4 200 zł
 • Bydgoszcz od 950 zł do 4 674 zł
 • Rzeszów od 500 zł do 14 000 zł
Operacje plastyczne uszu cena »

Usługa operacje plastyczne uszu jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego, lekarza medycyny estetycznej i chirurga plastycznego.