Infolinia: 801 002 125 lub +4822 417 40 00
Telefony są czynne od poniedziałku do piątku w godz. 9:00 - 17:00
Jesteśmy jednym z najnowocześniejszych w kraju ośrodków medycznych skupiających się na tzw. chirurgii jednego dnia. O Państwa bezpieczeństwo i zdrowie zadba zespół wykwalifikowanych i doświadczonych specjalistów, którzy dysponują rozwiniętym technologicznie s… więcej
Piękno i Medycyna Dr Pernak jest nowoczesnym ośrodkiem, w którym pacjenci mogą wybrać jeden z wielu zabiegów upiększających i odmładzających skórę. Podczas terapii wykorzystujemy laser frakcyjny CO2, laser ablacyjny, a także system Palomar StarLux. Wykonujemy… więcej

Inne kliniki, które mogą być dla Ciebie interesujące

W naszej klinice znajdą Państwo najlepszych specjalistów, którzy zadbają o zdrowie i komfort swoich pacjentów. Pomagamy m.in. pozbyć się problemów z nietrzymaniem moczu, chorobami żył i układem krążenia, a także podejmiemy walkę z otyłością oraz pierwszymi oz… więcej
Trwa ładowanie wyników...

Chirurdzy plastyczni wykonujący operacje plastyczne uszu w Gdańsku

Kadra w ORCHID Centrum Zdrowia i Urody

Na zabiegi plastyczne uszu decydują się pacjenci zwykle odczuwający dyskomfort w związku z ich nieprawidłowym ustawieniem (uszy odstające). Zabieg pozwala również na korekcję płatków uszu, a także zmniejszenie ich lub powiększenie, gdy są na przykład zwinięte. U dzieci operację tę wykonuje się w znieczuleniu dożylnym.

Otoplastyka – korekta kształtu chrząstki małżowiny usznej

Zniekształcony lub nieestetyczny kształt małżowin usznych czy też ich odstawanie są wskazaniami do korekcji w Szpitalu Swissmed, a zabiegi poprzedza specjalistyczna konsultacja, jaką świadczy dr n. med. Jerzy Jankau, specjalista chirurgii plastycznej. Procedura jest wykonywana w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym, co decyduje o postępowaniu pooperacyjnym i wpływa na pobyt pacjenta w placówce. Szpital dysponuje nowoczesnym zapleczem operacyjnym, a hospitalizacja odbywa się w komfortowych, jedno lub dwuosobowych pokojach. Operacje plastyczne są tu wykonywane w ramach prywatnych zabiegów chirurgicznych.

Korekcje uszu stanowią także ofertę dr hab. n. med. Alicji Renkielskiej, która w ramach Indywidualnej Specjalistycznej Praktyki Lekarskiej wykonuje operacje dwóch odstających uszu bądź jednego w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym. Cena zabiegu uwzględnia opatrunki oraz wizyty kontrolne, a w przypadku narkozy, także koszt 1 doby pobytu w szpitalu. Specjalista chirurgii plastycznej, członek Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej oraz Konsultant Wojewódzki w dziedzinie chirurgii plastycznej, konsultacje świadczy w budynku Lux Med w Gdańsku-Wrzeszczu.

Jak wyjaśnia dr n. med. Jacek Grudziński, specjalista chirurgii plastycznej i ogólnej, zabieg plastyki odstających uszu można wykonać po 4. roku życia, kiedy ich rozwój jest ukończony w 85%, a najbardziej optymalnym czasem do operacji jest okres m. 5. a 7. rokiem życia. Plastykę odstających uszu, która polega na wytworzeniu brakującego załamka małżowiny usznej oraz takim jej ułożeniu, by stały się bardziej przyległe do głowy, dr Grudziński wykonuje w ramach Kliniki Chirurgii Plastycznej Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Jest członkiem Europejskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej.

Klinika Chirurgii Perfect Medica oferuje zabiegi z zakresu m. in. chirurgii ogólnej, plastycznej i naczyniowej, a większość zabiegów wykonywana jest w trybie ambulatoryjnym. Otoplastyka to jedna z propozycji wykonywanych w obszarze chirurgii twarzy i ma na celu zmianę kształtu uszu, ich zmniejszenie lub rekonstrukcję.  Większość procedur polega na plastyce chrząstki małżowiny usznej i zmianie jej ustawienia, a wykonuje je lek. med. Irena Grobelny, specjalista chirurgii plastycznej, zastępca ordynatora oraz starszy wykładowca w Klinice Chirurgii Plastycznej Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. 

Odstające uszy zoperujemy również w Sopocie, w Sopockiej Fabryce Urody, którą prowadzi dr n. med. Janusz Zdzitowiecki. Po nacięciu skóry na tylnej powierzchni ucha i odsłonięciu chrząstki oraz  jej odpowiednim ukształtowaniu, zostają założone szwy modelujące, a małżowiny uszu przylegają do głowy w sposób trwały, wyglądem zbliżonym do anatomicznego. Procedura wymaga opatrunku, jaki stosuje się w ciągu 2 pierwszych dni po zabiegu w postaci opaski elastycznej, zapewniając odpowiednią pozycję uszu, głównie podczas snu. Oprócz procedur chirurgicznych, placówka specjalizuje się w zabiegach medycyny estetycznej.

Korekcja deformacji małżowiny usznej zwykle wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym i trwa w zależności od stopnia skomplikowania od 1 do 2 godzin, zazwyczaj nie wymagając hospitalizacji. Taką procedurę świadczy również w ramach indywidualnej praktyki – Chirurgia Plastyczna – lek. med. Daria Dobaczewska, specjalista chirurgii ogólnej i chirurgii plastycznej, członek m. in. Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej, certyfikowana w zakresie onkoplastyki piersi. Swoją działalność prowadzi od 2004 r., świadcząc usługi w Gdyni. 

Korekcja uszu w Gdańsku i w Cleveland (USA) – różnica cen 

Gabinet zabiegowy w Piękno i Medycyna Dr Pernak

W Cosmetic & Plastic Surgery Center średni koszt kosmetycznej operacji ucha wynosi około 3000 $ (10,800 zł). To niemal o połowę wyższa cena od gdańskiej oferty. 

Operacje plastyczne uszu - ceny w Gdańsku na tle innych miast

Dodaj komentarz do artykułu pt. "Operacje plastyczne uszu w Gdańsku"

Operacje plastyczne uszu w Gdańsku - kliniki na mapie

Na poniższej mapie prezentujemy kliniki i gabinety spełniające kryteria wyszukania. Mapa ułatwia wybór placówki medycznej o jak najdogodniejszej lokalizacji. Aby poznać szczegóły placówki, kliknij w pinezkę.
Dokładamy starań, aby położenie prezentowanych na mapie klinik i gabinetów było zgodne z rzeczywistością. Za określenie dokładnego położenia placówek medycznych Tourmedica nie ponosi odpowiedzialności.