Operacje plastyczne uszu Kraków

chirurgia plastyczna uszu, operacja uszu, plastyka uszu, otoplastyka więcej »

Operacje plastyczne uszu Kraków - informacje

Gabinet zabiegowy w Klinika La Perla SPA Kraków Gabinet zabiegowy w Klinika La Perla SPA Kraków

Operacje plastyczne uszu pomagają zlikwidować problem odstających uszu, a także poprawić kształt i wielkość małżowin usznych. Zabiegi chirurgiczne uszu to domena lekarzy specjalizujących się w chirurgii plastycznej. W Krakowie wiele klinik chirurgii plastycznej oferuje operacyjną poprawę wyglądu małżowin usznych prawie od ręki. Do zabiegu należy się przygotować, a po nim trzeba stosować się do zaleceń chirurga, aby rany pooperacyjne zagoiły się bez powikłań. Po okresie rekonwalescencji można cieszyć się odmienionym wyglądem uszu, które w końcu przestają być źródłem kompleksów związanych z nadmiernym odstawaniem lub deformacją.

Operacje plastyczne uszu w Krakowie

Prywatny Ośrodek Chirurgii Plastycznej Dr Artur Zawisz specjalizuje się m.in. w takich zabiegach jak operacje plastyczne odstających uszu i chirurgiczny lifting twarzy. Pracuje tu chirurg plastyczny dr Artur Zawisz, który posiada certyfikat uczestnictwa w zagranicznym sympozjum na temat chirurgicznej korekcji nosa "Dallas Rhinoplsty Symposium". Lekarz odbywał staż z chirurgii plastycznej za granicą, a dokładnie w Baltimore.

Operacje plastyczne uszu przeprowadzane są w krakowskim Szpitalu Św. Rafała, który należy do grupy Scanmed. Chirurgią plastyczną twarzy zajmuje się chirurg plastyk dr n. med. Ryszard Jan Mądry, do którego przyjeżdżają pacjenci ze wschodu, ponieważ lekarz posługuje się nie tylko językiem angielskim, ale też rosyjskim, co jest rzadko spotykane. W Szpitalu Św. Rafała chętnie wybieranym zabiegiem jest operacyjna poprawa wyglądu powiek górnych, polecana osobom, które borykają się z problemem ociężałych i obwisłych górnych powiek.

Specjalista chirurgii plastycznej dr Marek Ciesiński, uczestnik konferencji naukowo-szkoleniowej pt. "chirurgia plastyczna piersi i twarzy" oraz  szkolenia z zakresu chirurgii plastycznej z użyciem nici Silhouette, koryguje małżowiny uszne u dorosłych i dzieci. Oprócz otoplastyki, pacjenci często zgłaszają się na korekcję bródki dla poprawy profilu twarzy. Lekarz pracuje w prywatnej klinice chirurgii plastycznej Estetika Nova, zlokalizowanej na cichych obrzeżach Krakowa.

Pacjenci, którzy chcieliby poddać się operacji plastycznej uszu, mogą rozważyć konsultację z chirurgiem plastycznym w klinice Ars-Medica, dysponującej Oddziałem Chirurgii Plastycznej. Zabiegi chirurgiczne przeprowadza tu dr Zofia Halota-Tekieli, która należy do Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej. Lekarz specjalizuje się w szeroko pojętej plastyce twarzy i okolic - plastyka policzków, lifting szyi i chirurgia powiek dolnych. Klinika Ars-Medica znajduje się w dogodnej lokalizacji w samym centrum Krakowa.

Operacje małżowin usznych są wykonywane w krakowskim szpitalu Ujastek, gdzie na oddziale estetyki i chirurgii jednego dnia pracuje chirurg plastyczny dr Halina Berońska-Kulicka. Co ważne, w szpitalu Ujastek jest możliwość ratalnej spłaty należności za operację plastyczną uszu. Dr Berońska-Kulicka stosuje jak najmniej inwazyjne techniki operacyjne, np. bezspojówkowa korekcja powiek. Korekta uszu jest najczęściej przeprowadzana w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu pacjenci nie odczuwają niedogodności związanych z narkozą.

Chirurdzy plastyczni z Instytutu Dermatologii Eco-Lab przeprowadzają operacje zmarszczek twarzy i szyi. Otoplastyką zajmuje się tu chirurg plastyk dr Rafał Pabiańczyk, który kształci przyszłych lekarzy na wydziale lekarskim Uniwersytetu Jagiellońskiego. Pacjenci, którzy chcieliby poprawić wygląd twarzy bez interwencji chirurgicznej, mogą zdecydować się na niechirurgiczną korektę kształtu policzków, brody, a nawet czubka nosa.

Chirurgia plastyczna uszu w Polsce i w Wielkiej Brytanii

Gabinet zabiegowy w Klinika La Perla SPA Kraków Gabinet zabiegowy w Klinika La Perla SPA Kraków

Według cennika angielskiej kliniki Whitethorn Fields MediClinic cena otoplastyki może sięgać prawie 15 tys zł, natomiast w klinice chirurgii plastycznej Skin Oasis  nawet ponad 16 tys zł. Pacjenci z wielkiej Brytanii bardzo często poszukują takich klinik chirurgii plastycznej, w których operacje plastyczne uszu są nieco tańsze. Biorąc pod uwagę aspekt finansowy okazuje się, że przyjazd do polski na otoplastykę jest bardziej opłacalny niż poddanie się zabiegowi w Anglii. Turyści medyczni z Wielkiej Brytanii chętnie decydują się na konsultacje u polskich chirurgów plastycznych. Kliniki oferują pomoc w zapewnieniu noclegu. Zarówno lekarze, jak i personel pomocniczy, posługują się uniwersalnym językiem angielskim. Przy okazji pobytu w Polsce można pozwiedzać zabytki. W Krakowie będą to Sukiennice i Zamek Królewski na Wawelu. Klimat Starego Miasta sprawia, że dobrze poczuje się tu nawet najbardziej zagubiony turysta.

Operacje plastyczne uszu - ceny w Krakowie na tle innych miast

 • Kraków od 1 000 zł do 5 500 zł
 • Warszawa od 600 zł do 14 000 zł
 • Wrocław od 600 zł do 8 000 zł
 • Łódź od 500 zł do 5 000 zł
 • Poznań od 1 000 zł do 5 000 zł
 • Częstochowa od 800 zł do 4 000 zł
 • Szczecin od 4 000 zł do 5 000 zł
 • Katowice od 984 zł do 6 000 zł
 • Gdańsk od 800 zł do 6 825 zł
 • Kielce od 500 zł do 4 200 zł
 • Bydgoszcz od 950 zł do 4 674 zł
 • Rzeszów od 500 zł do 14 000 zł
Operacje plastyczne uszu cena »

Usługa operacje plastyczne uszu w Krakowie jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego, lekarza medycyny estetycznej i chirurga plastycznego.

Pacjenci szukali zabiegu operacje plastyczne uszu w pobliżu Krakowa, w miejscowościach: Wieliczka.