Operacje plastyczne uszu Łódź

chirurgia plastyczna uszu, operacja uszu, plastyka uszu, otoplastyka więcej »

Operacje plastyczne uszu Łódź - informacje

Kadra w Medical Margaret Spa Kadra w Medical Margaret Spa

Otoplastyka, która jest zabiegiem czysto estetycznym, ma na celu poprawienie wyglądu poprzez ułożenie chrząstek małżowin usznych bądź wymodelowania niewykształconych jej elementów w taki sposób, by uzyskać efekt naturalnie przylegających uszu.

Poprawa wyglądu – korekcja małżowin usznych w Łodzi

Odtworzenie małżowiny usznej bądź zmniejszenie jej kąta ustawienia w stosunku do czaszki, to główny cel operacji jaką wykonamy w Specjalistycznych Gabinetach Lekarskich Dermed. Zabieg u dzieci poniżej 10 lat przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym, u osób powyżej 10 r. ż. natomiast - w znieczuleniu miejscowym, a cięcia skórne wykonywane są na tylnej powierzchni ucha w celu odpowiedniego wymodelowania chrząstki i mocowania we właściwym położeniu. Zabiegi wykonuje dr n. med. Dorota Żukowska, specjalista II stopnia w zakresie chirurgii plastycznej.

Analogiczną procedurę realizują lekarze Kliniki Chirurgii Plastycznej Este l’arte, jaka polega na zbliżeniu odstających małżowin usznych do głowy w znieczuleniu miejscowym z cięć skórnych biegnących na tylnej powierzchni małżowiny tak, iż późniejsza blizna jest praktycznie niewidoczna. Postępowanie pooperacyjne wymaga noszenia na uszach elastycznej opaski przez okres 4 tygodni. Zespół lekarski stanowi m. in. dr n. med. Ryszard Bratoś, specjalista w zakresie chirurgii ogólnej, specjalista II stopnia w zakresie chirurgii plastycznej estetycznej i rekonstrukcyjnej.

„Położenie” odstających małżowin usznych należy do odpłatnych zabiegów jakie wykonują specjaliści Kliniki Chirurgii Plastycznej wchodzącej w skład Katedry Chirurgii Wydziału Lekarskiego UM. Zabiegi refundowane przez NFZ obejmują wady wrodzone twarzy, w tym niedorozwój małżowin usznych oraz innych części twarzy. Wszystkie świadczenia realizowane są w Szpitalu Klinicznym nr 1 im. N. Barlickiego w Łodzi. Kierownikiem Oddziału Klinicznego Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej z Odcinkiem dla Dzieci jest dr hab. n. med. prof. UM w Łodzi Bogusław Antoszewski, specjalista z chirurgii ogólnej i chirurgii plastycznej.

Chirurgią plastyczną naukowo i praktycznie, w zakresie prywatnej praktyki zajmuje się związana z zespołem Kliniki Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej na stanowisku adiunkta i starszego wykładowcy – dr n. med. Małgorzata Kot, specjalista chirurgii plastycznej, która prowadzi Gabinet Medycyny Estetycznej Nefretete. Operacje korekcyjne odstających małżowin usznych jakie oferuje w zakresie usług, jej zdaniem najlepiej wykonywać po 14 r. ż. ze względu na większą dojrzałość psychiczną dziecka i w związany z tym mniejszy stres okołooperacyjny.

Powód, z jakiego pacjenci decydują się na zabieg otoplastyki jest najczęściej spowodowany zniekształceniem, bądź nieprawidłowym wyglądem małżowin. Ponieważ wada często pojawia się u dzieci, zwykle to one są pacjentami Szpitala Prywatnego Pulsmed, a operacje wykonywane są już u ośmiolatków, u których małżowiny są w pełni wykształcone i ingerencja nie przeszkadza dalszemu rozwojowi. Zabieg poprzedzają konsultacje, jakie świadczy dr n. med. Paweł Pisera, chirurg plastyczny oraz specjalista chirurgii ogólnej, lek. med. Zbigniew Kowalczyk.

Zastępca ordynatora Oddziału Klinicznego Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym Nr 1 im. Norberta Barlickiego w Łodzi, specjalista chirurgii plastycznej, dr n. med. Paweł Pisera związany jest również z Medical Margaret Spa. To kolejny ośrodek, gdzie możemy zdecydować się na wykonanie korekcji odstających małżowin usznych w Łodzi. Placówka swoją działalność prowadzi od 2000 r. i w ramach chirurgii plastycznej świadczy szeroki zakres usług w obrębie twarzy i ciała.   

Otoplastyka w Europie – porównanie cen

Gabinet zabiegowy w Medical Margaret Spa Gabinet zabiegowy w Medical Margaret Spa

Zgodnie z zestawieniem serwisu Surgeryprice.co.uk, najdroższy zabieg korekcji uszu oferują kliniki brytyjskie, których średnia cena wynosi 3,800 € (15,960 zł), podczas gdy w Kownie, ten sam zabieg kosztuje 700 € (2,940 zł) i nieco więcej w Polsce, gdzie średnio musimy zapłacić 800-1000 € (3,360-4,200 zł). W Skandynawii cena za otoplastykę wynosi 1600-1900 € (6,720-7,980 zł) i nieco mniej w Belgii – 1,100 € (4,620 zł).

 

Operacje plastyczne uszu - ceny w Łodzi na tle innych miast

 • Łódź od 500 zł do 5 000 zł
 • Warszawa od 600 zł do 14 000 zł
 • Kraków od 1 000 zł do 5 500 zł
 • Wrocław od 600 zł do 8 000 zł
 • Poznań od 1 200 zł do 5 000 zł
 • Częstochowa od 800 zł do 4 000 zł
 • Szczecin od 1 200 zł do 5 000 zł
 • Gdańsk od 800 zł do 6 825 zł
 • Katowice od 984 zł do 6 000 zł
 • Białystok od 1 200 zł do 5 000 zł
 • Gdynia od 1 900 zł do 3 500 zł
 • Tychy od 4 000 zł do 4 500 zł
Operacje plastyczne uszu cena »

Usługa operacje plastyczne uszu w Łodzi jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego, lekarza medycyny estetycznej i chirurga plastycznego.

Pacjenci szukali zabiegu operacje plastyczne uszu w pobliżu Łodzi, w miejscowościach: Konstantynów Łódzki, Pabianice, Łask, Piotrków Trybunalski, Bełchatów oraz Tomaszów Mazowiecki.