Operacje plastyczne uszu Opole i okolice

Synonimy: chirurgia plastyczna uszu, operacja uszu, plastyka uszu, otoplastyka więcej »

Filtruj wyniki

Operacje plastyczne uszu Opole - informacje

Operacja plastyczna uszu wiąże się z korektą płatków uszu lub zmianą ich kształtu i wielkości. Zabieg jest szczególnie popularny i często przeprowadzany u dzieci, borykających się z problem odstających uszu. W tym przypadku, najlepszym okresem do przeprowadzenia tego typu operacji jest wiek powyżej 6 roku życia, kiedy zakończony jest już wzrost małżowiny usznej. Zabieg jest jedna z krótszych procedur chirurgii plastycznej i trwa około 1,5 godziny.

Operacje plastyczne uszu w Opolu - kto ma je w swojej ofercie

Odstające uszy bądź odwinięte płatki uszne koryguje lek. med. Krzysztof Czopkiewicz, specjalista II stopnia z chirurgii plastycznej i specjalista chirurgii dziecięcej, który takie zabiegi przeprowadza u dzieci i u dorosłych, zwykle w znieczuleniu miesjcowym. Kwalifikacje w zakresie plastyki uszu potwierdza certyfikat The International Symposium „Aesthetic and Reconstructive Otoplasty”, (2004). Konsultant wojewódzki ds. chirurgii plastycznej województwa opolskiego, swoją prywatną praktykę prowadzi od 1998 r. w ramach Gabinetu Chirurgii Plastycznej Chirplast, realizując pełny zakres zabiegów chirurgii estetycznej twarzy, w tym operacje plastyczne w obrębie nosa i powiek. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej.

Niespełna 2 godziny od Opola, we Wrocławiu, operacje plastyczne uszu oferuje Specjalistyczny Gabinet Chirurgii Plastycznej Medic Beauty. Zakres świadczeń obejmuje korekcję deformacji wrodzonych małżowin usznych zarówno u dorosłych, jak i u dzieci. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym i nie wymaga hospitalizacji. Oferowane przez placówkę operacje plastyczne w zakresie twarzy obejmują ponadto korekcję oczu i nosa oraz facelifting. Dodatkową ofertą jest pełen zakres korekcji wad wrodzonych i zmian pourazowych.

Operacje plastyczne uszu są częścią oferty zabiegów chirurgii plastycznej twarzy, jakie realizuje wrocławska Przychodnia Chirurgia Plastyczna H. Knakiewicz. Modelowanie chrząstki i uformowanie jej szwami wewnętrznymi jest zabiegiem, wykonywanym w znieczuleniu miejscowym, a nacięcie skóry prowadzone jest z tyłu, za małżowiną uszną, ukrywając w ten sposób bliznę. Po odpowiednim nacięciu chrząstki, modeluje się ją wchłanialnymi szwami wewnętrznymi i zamyka skórę. Tu również kompleksowa oferta zabiegów w obrębie twarzy obejmuje korekcję nosa, oczu i ust.  

Ile kosztuje otoplastyka w Opolu i w USA?

Jak podaje Westlake Dermatology®, ceny związane z korekcją uszu w USA kształtują się na poziomie 4 200 $ (15 960 zł). Tymczasem w Opolu za zabieg korekcji uszu pacjenci zapłacić muszą 2 000 zł w przypadku operacji jednostronnej bądź 3 500 zł za dwoje uszu.

Operacje plastyczne uszu - ceny w Opolu na tle innych miast

 • Warszawa od 600 zł do 14 000 zł
 • Kraków od 1 000 zł do 6 000 zł
 • Łódź od 400 zł do 5 000 zł
 • Wrocław od 600 zł do 4 500 zł
 • Poznań od 1 000 zł do 5 000 zł
 • Szczecin od 1 200 zł do 5 000 zł
 • Katowice od 750 zł do 6 000 zł
 • Częstochowa od 800 zł do 4 000 zł
 • Gdańsk od 3 150 zł do 6 825 zł
 • Bydgoszcz od 900 zł do 4 674 zł
 • Rzeszów od 500 zł do 14 000 zł
 • Białystok od 1 200 zł do 5 000 zł
Pokaż więcej »

Usługa operacje plastyczne uszu w Opolu jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego.

Dodaj komentarz

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska