Operacje plastyczne uszu Warszawa

chirurgia plastyczna uszu, operacja uszu, plastyka uszu, otoplastyka więcej »

Inne kliniki, które mogą być dla Ciebie interesujące

Operacje plastyczne uszu Warszawa - informacje

Gabinet zabiegowy w Revival Clinic Gabinet zabiegowy w Revival Clinic

Zbyt duże lub odstające uszy są dla wielu ludzi źródłem kompleksów, zwłaszcza dziś, gdy dobra prezencja ma ogromne znaczenie. Z tego powodu osoby zdecydowane poprawić swój wygląd coraz częściej poddają się operacji plastycznej uszu (otoplastyce). W przypadku podjęcia takiej decyzji pacjent przechodzi konsultację u chirurga plastyka, który ocenia jego warunki anatomiczne, w tym m.in. grubość chrząstki usznej, od której zależy efekt końcowy zabiegu, i wyjaśnia zainteresowanemu etapy procedury. Celem operacji jest uzyskanie efektu przylegania uszu do czaszki bądź zmniejszenie ich rozmiaru.

Operacja trwa od 20 do 40 minut. U dzieci wykonuje się ją w krótkim znieczuleniu dożylnym, zaś u dorosłych i młodzieży – w miejscowym. Podczas zabiegu chirurg wycina nadmiar skóry zza ucha, a następnie nacina bądź usuwa chrząstkę. Kolejnym etapem operacji jest zszycie brzegów rany i chrząstki, a także założenie na przednią powierzchnię ucha specjalnej konstrukcji (na chrząstkę). Linia szwów przebiega w bruździe między tylną powierzchnią ucha a skórą głowy, dzięki czemu blizna jest praktycznie niewidoczna. Po operacji zakłada się na głowę pacjenta opatrunek opaskowy.

Po zabiegu korekcji uszu wykonywanym w znieczuleniu miejscowym można wrócić do domu w tym samym dniu, natomiast po operacji w narkozie zostaje się dobę w klinice. W okresie rekonwalescencji pojawia się obrzęk i zasinienie okolicy uszu, które powinny ustąpić w ciągu 7-14 dni. Dolegliwości bólowe utrzymują się kilka dni. Po zabiegu przez parę dni należy nosić specjalną opaskę (całą dobę), następnie przez 2 tygodnie zakłada się ją tylko na noc. Powrót do aktywności zawodowej jest możliwy już następnego dnia, z kolei do aktywności fizycznej pacjent wraca po ok. 2-3 tygodniach.

Plastyka uszu - najlepsi chirurdzy plastyczni w Warszawie

Osoby pragnące skorygować kształt małżowin usznych powinny wziąć pod uwagę ofertę klinik w Warszawie. Zabiegi przeprowadzają w nich specjaliści chirurgii plastycznej z wiedzą zdobywaną podczas staży i praktyk w renomowanych zagranicznych ośrodkach. Przykładem może być dr Monika Jachna-Grzesiak z Centrum Chirurgii Plastycznej dr Grzesiak. Specjalistka jest chirurgiem plastycznym II stopnia, a przeprowadzaniem operacji z zakresu chirurgii plastycznej zajmuje się od 20 lat. Należy do Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej oraz Amerykańskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej i Estetycznej – została jego członkiem jako pierwsza w Polsce.

Kolejną stołeczną placówką, w której pacjenci mogą pozbyć się kompleksu odstających lub zbyt dużych małżowin usznych, jest Klinika Chirurgii Plastycznej dr A. Sankowskiego. Właściciel ośrodka, dr n. med. Andrzej Sankowski, jest Członkiem-założycielem Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej i Rekonstrukcyjnej oraz nowatorem wielu technik zabiegowych. Chirurgią plastyczną w klinice zajmuje się również dr n. med. Wojciech Witkowski, chirurg z ponad 30-letnim stażem zawodowym, a także naukowiec i badacz technik gojenia ran. Podczas zabiegów wymagających znieczulenia ogólnego z chirurgami współpracuje dr Maciej Bartnicki, anestezjolog.

Prekursorem wielu metod w dziedzinie chirurgii rekonstrukcyjnej i plastycznej w Polsce jest również dr n. med. Tadeusz Witwicki (Gabinet Chirurgii Plastycznej Tadeusz Witwicki). To specjalista z zakresu chirurgii plastycznej z ponad 20-letnim stażem klinicznym. Obejmuje stanowisko Ordynatora Oddziału Chirurgii Plastycznej w Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWiA w Warszawie. Koryguje odbiegające od normy estetycznej odstawanie małżowin usznych, prócz tego pomaga osobom zmagającym się z bliznami, zbędną tkanką tłuszczową i zmarszczkami uszu.

Korekcja uszu w stolicy Polski

Warszawska Klinika La Perla jest ośrodkiem, w którym pacjenci mogą przejść operację plastyczną wrodzonych wad małżowiny usznej, a także mogą skorygować uszy odstające bądź o nierównym kształcie. Kalina Ben Sira, założycielka i prezes placówki, stworzyła markę cieszącą się dobrą renomą i skupiającą uznanych lekarzy. Sama prowadzi zajęcia ze słuchaczami podyplomowych studiów medycyny estetycznej w Warszawskiej Akademii Medycznej oraz udziela wywiadów – wypowiadała się m.in. w programie „Pytanie na śniadanie” i „7 życzeń”, a także „Kawa czy herbata” i „Dzień Dobry TVN”.

Operacje plastyczne uszu oferuje pacjentom również Klinika SFERA. Placówka posiada dwa ośrodki chirurgii plastycznej w stolicy: w Warszawie - Rembertowie oraz w centrum, przy Alejach Jerozolimskich. Do zespołu medycznego ośrodka należą doświadczeni specjaliści chirurgii plastycznej: dr Maria Kociszewska oraz dr Janusz Obrocki, oboje będący członkami Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej Rekonstrukcyjnej i Estetycznej.

Jeszcze jedną placówką zajmującą się korekcją uszu jest Dr Urszula Brumer Medycyna Urody. Ośrodkiem kieruje lekarz medycyny estetycznej Urszula Brumer, należąca do Sekcji Medycyny Estetycznej Polskiego Towarzystwa Lekarskiego. Jest posiadaczką licznych dyplomów i certyfikatów potwierdzających jej wiedzę i umiejętności. Operacje plastyczne w jej placówce wykonuje m.in. lek. med. Zbigniew Plewa, specjalista chirurgii ogólnej oraz chirurg estetyczny, a także lek. med. Zbigniew Surowiec, specjalista chirurgii dziecięcej.

Korekcja kształtu uszu w Warszawie

Gabinet zabiegowy w Klinika La Perla Warszawa ul. Łowicka Gabinet zabiegowy w Klinika La Perla Warszawa ul. Łowicka

Operacje plastyczne uszu cieszą się dużym powodzeniem pacjentów klinik chirurgii plastycznej. Nie brak rodziców, którzy na takie zabiegi wysyłają swoje dzieci, by oszczędzić im przykrości związanych z dokuczaniem rówieśników, nie brak również dorosłych pragnących uporać się z wieloletnim kompleksem. Stołeczne placówki szczycą się znakomitą jakością usług, nowoczesnym wyposażeniem sal operacyjnych oraz kadrą medyczną złożoną ze światowej sławy chirurgów. Ich renoma przyciąga pacjentów z kraju i zagranicy. Pacjentów z Niemiec, Wysp Brytyjskich czy Szwecji kuszą również ceny. Przykładowo, w Centrum Chirurgii Plastycznej dr Grzesiak pacjenci mogą skorygować odstające uszy w cenie 3 tys. zł, zaś zmniejszyć małżowiny uszne – za 2 tys. zł. Operacja wykonana w Wielkiej Brytanii kosztuje ok. £1,100-£2,800, czyli ok. 5,4-13,9 tys. zł. (takie stawki podaje serwis cosmeticsurgerycare.co.uk). W tej cenie cudzoziemcy mogą w Warszawie nie tylko skorygować uszy, ale i wypocząć, zwiedzając zabytki Krakowskiego Przedmieścia czy Starówki.

Operacje plastyczne uszu - ceny w Warszawie na tle innych miast

 • Warszawa od 600 zł do 7 000 zł
 • Kraków od 1 000 zł do 6 000 zł
 • Łódź od 500 zł do 5 000 zł
 • Wrocław od 600 zł do 4 500 zł
 • Poznań od 1 000 zł do 5 000 zł
 • Częstochowa od 800 zł do 4 000 zł
 • Szczecin od 1 200 zł do 5 000 zł
 • Katowice od 750 zł do 6 000 zł
 • Gdańsk od 3 150 zł do 6 825 zł
 • Lubin od 3 600 zł
 • Białystok od 1 200 zł do 5 000 zł
 • Gdynia od 3 600 zł
Operacje plastyczne uszu cena »

Usługa operacje plastyczne uszu w Warszawie jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego, lekarza medycyny estetycznej i chirurga plastycznego.

Pacjenci szukali zabiegu operacje plastyczne uszu w pobliżu Warszawy, w miejscowościach: Zielonka, Otwock, Grodzisk Mazowiecki oraz Mińsk Mazowiecki.

Autor: