Filtruj wyniki
Gdańskul. Wileńska 44

Swissmed Centrum Zdrowia S.A.

ocena 4.6 / 5 (77 opinii) - zobacz opinie »zobacz »
"Wszystko dobrze zorganizowane od przyjęcia do szpitala przez przygotowanie do zabiegu. Personel medyczny miły, uprzejmy i pomocny wszystko wyjaśnia, kadra lekarska też wspaniała, jako pacjentka zostałam o wszystkim poinformowana przez co czułam się spokojnie i w pełni mogłam zaufać lekarzom oraz bez obaw powierzyć im swoje zdrowie. Po zabiegu świetna opieka, super warunki w sali szpitalnej. Jestem w 100% zadowolona i wdzięczna lekarzom jak i całemu personelowi swissmed." 
Wczytaj więcej wyników

Operacje przepukliny brzusznej - informacje

Gabinet zabiegowy w CDT MEDICUS Gabinet zabiegowy w CDT MEDICUS

Przepuklina brzuszna zwykle powstaje w miejscach obniżonej oporności tam, gdzie mięśnie łączą się ze sobą, z kośćmi, a także tam, gdzie przechodzą duże naczynia krwionośne lub nerwy. Może pojawić się m.in. w kanale pachwinowym u mężczyzn, w kanale udowym u kobiet, w pępku i w okolicach  blizn pooperacyjnych na brzuchu. Nieleczona przepuklina nigdy samoistnie nie ustępuje. Z uwagi na groźbę powikłań, stanowi niebezpieczne schorzenie, które bez interwencji chirurgicznej może doprowadzić do martwicy jelita z wyciekiem treści jelitowej i zapalenia otrzewnej, w efekcie prowadząc do śmierci.

Chirurgia ogólna – przepukliny brzuszne

Nieprawidłowe uwypuklenie błony otrzewnej poza anatomiczne granice jamy brzusznej leczą specjaliści Kliniki Promienistej w Poznaniu, gdzie przepukliny brzuszne są jednym z trzech leczonych tutaj rodzajów przepuklin obok pachwinowej i udowej. Jak wyjaśniają specjaliści, zabieg polega na oddzieleniu worka przepuklinowego od otaczających tkanek i podwiązaniu go, a następnie wzmocnieniu powłok brzucha za pośrednictwem siatki z tworzyw sztucznych. Zespół medyczny Chirurgii tworzy m.in.  dr hab. n. med. Dawid Murawa, specjalista chirurg.

Wzrost ciśnienia w jamie brzusznej podczas kaszlu, śmiechu czy przy parciu na stolec może doprowadzić do wzrostu ciśnienia wewnątrzbrzusznego i  w miejscach osłabienia ścian brzucha spowodować przerwanie  powłok oraz utworzenie się przepukliny. Laparoskopowym leczeniem przepuklin brzusznych z zastosowaniem siatki zajmują się specjaliści Centrum Medycznego Gizińscy w Bydgoszczy, a zespół medyczny tworzy m. in. dr n. med. Paweł Wierzchowski, specjalista chirurgii ogólnej. Zabiegi przeprowadzanie są w trybie jednodniowym, w ramach NFZ lub odpłatnie.    

Przemieszczenie zawartości jamy brzusznej przez naturalne lub nabyte otwory w powłokach brzusznych, a dokładniej w pachwinie jest przyczyną powstawania przepuklin pachwinowych, w leczeniu których specjalizuje się dr n. med. Maciej Garbień, certyfikowany w zakresie technik operacji laparoskopowych. Współpracując od 2014 r. z Prywatną Polikliniką Na Grobli we Wrocławiu przeprowadza także zabiegi operacyjne przepuklin brzusznych i pępkowych metodami laparoskopowymi oraz klasycznymi. 

W działaniach zabiegowych m.in. chirurgii ogólnej i naczyniowej, jak również chirurgii onkologicznej czy chirurgii plastycznej specjalizuje się Wrocławskie Centrum Zdrowia Ars Medica, gdzie realizowane są nowoczesne metody leczenia przepuklin. Jak podkreślają specjaliści, większość z nich dotyczy jamy brzusznej, czyli nieprawidłowego uwypuklenia błony otrzewnej, najczęściej wraz z pętlami jelit. W swojej praktyce placówka stosuje nowy typ operacji przepukliny brzusznej, ubytek w powięzi uzupełniając siatkami z tworzyw sztucznych i zamykając wrota przepuklinowe bez napięcia. 

W chirurgii laparoskopowej oraz leczeniu przepuklin specjalizuje się również Oddział Chirurgii Ogólnej i Małoinwazyjnej Szpitala Zakonu Bonifratrów Św. Jana Grandego w Krakowie, gdzie rocznie wykonywanych jest około 400 operacji przepuklin. Zabiegi przeprowadzane są wyłączenie techniką beznapięciową z wszyciem syntetycznej siatki, zgodnie ze standardami nowoczesnej chirurgii. Oddział współpracuje m.in. z Pracownią Endoskopii, Pracownią USG oraz Tomografii Komputerowej, a procedury wykonywane są w ramach umowy z NFZ. Ordynatorem Oddziału jest prof. nadzw. dr hab. med. Antoni Cienciała.

W ramach Chirurgii Ogólnej Szpitala Żagiel Med w Lublinie, realizowane jest leczenie zabiegowe wraz z hospitalizacją, a oferta obejmuje m.in. wszelkiego rodzaju przepukliny brzuszne, w tym przepukliny pachwinowe leczone laparoskopowo. Zabiegi wykonuje dr n. med. Wiesław Pesta, specjalista chirurg ogólny, certyfikowany w chirurgii laparoskopowej w Polsce i Europie, który na terenie kraju, m.in. w Szpitalu Uniwersyteckim UWM w Olsztynie prowadzi ośrodki referencyjne nauczania procedur laparoskopowych. 

Leczenie przepukliny w Polsce i w Londynie – różnica cen

Sprzęt medyczny w CDT MEDICUS Sprzęt medyczny w CDT MEDICUS

410 £ (2,296 zł) zapłacimy za operację naprawczą przepukliny w The Gilmore Groin & Hernia Clinic i jest to podstawowa kwota, z jaką się spotkamy w większości angielskich klinik. W zależności od stosowanych technik i przypadku, jest to cena zbliżona do oferty krajowej.   

Operacje przepukliny brzusznej - ceny w różnych miastach

 • Wrocław od 3 000 zł do 6 500 zł
 • Łódź od 2 400 zł do 6 000 zł
 • Kraków od 3 000 zł do 5 500 zł
 • Częstochowa od 2 500 zł do 4 000 zł
 • Tychy od 2 500 zł do 3 100 zł
 • Bydgoszcz od 4 200 zł do 7 000 zł
 • Szczecin od 5 000 zł do 6 000 zł
 • Zielona Góra od 2 500 zł do 3 200 zł
 • Toruń od 4 000 zł do 5 000 zł
 • Gdańsk od 5 150 zł
 • Lublin od 4 000 zł
 • Lubin od 3 800 zł do 5 100 zł
Pokaż więcej »

Usługa operacje przepukliny brzusznej jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego i proktologa.

Dodaj komentarz

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska