Filtruj wyniki

Operacje przepukliny brzusznej Częstochowa - informacje

Pokój opatrunkowy Centrum Medyczne Suliga Pokój opatrunkowy Centrum Medyczne Suliga

U zdrowego człowieka pętle jelita oraz organy wewnętrzne brzucha są utrzymywane przez mięśnie, rozcięgna i więzadła, czyli powłoki brzuszne. Przepuklina brzuszna (łac. hernia) powstaje gdy na skutek wzrostu ciśnienia w jamie brzusznej, w wyniku wysiłku fizycznego, kaszlu, śmiechu czy parcia podczas czynności fizjologicznych, zawartość jamy brzusznej zostaje wypchnięta (przez tzw. wrota przepukliny – otwór w powłokach) poza jej anatomiczne granice. Widocznym objawem przepukliny jest wypukłość, tworząca się na powierzchni brzucha. Ze względu na miejsce występowania wyróżnić można przepukliny pachwinowe, pępkowe i udowe, a także mosznowe, w kresie białej i w bliźnie pooperacyjnej. Operacja, którą przeprowadza chirurg, to jedyna metoda pozwalające na wyleczenie przepukliny.

Częstochowskie placówki medyczne – gdzie można wykonać operację przepukliny brzusznej?

W Centrum Medycznym św. Łukasza operacje przepukliny przeprowadzane są metodą PHS, która stosowana jest do leczenia różnych rodzajów przepuklin. Podczas zabiegu do przywrócenia ciągłości powłok brzusznych wykorzystane są dwie okrągłe siatki polipropylenowe, połączone łącznikiem. To podwójne zabezpieczenie pozwala na umocowanie we właściwej pozycji anatomicznej zawartości jamy brzusznej i zabezpieczenie kanału, przez który się przedostała na zewnątrz. Metoda łączy funkcję leczniczą i profilaktyczną, stosowana jest w leczeniu przepuklin pachwinowych i udowych.

Lek. med. Wiesław Pawełczak wykonuje operacje wszystkich rodzajów przepuklin brzusznych. To specjalista chirurgii ogólnej I i II stopnia oraz medycyny ogólnej II stopnia, który zawód lekarza wykonuje od 1981 roku. Jako jeden z pierwszych w województwie częstochowskim wprowadził technikę laparoskopową w małoinwazyjnych zabiegach chirurgicznych, z powodzeniem stosowaną również w operacjach przepuklin. Operacja wykonana przy użyciu laparoskopu pozwala pacjentowi na szybszy powrót do codziennej sprawności.

Na oddziale chirurgii ogólnej szpitala prywatnego Medyk-Centrum operacje przepukliny brzusznej są wykonywane z wykorzystaniem siatki, stosowanej w charakterze protezy odtwarzającej ciągłość powłok brzusznych. Operacje przepuklin pachwinowych i udowych przeprowadzane są jednostronnie lub dwustronnie w jednym zabiegu. W Medyk-Centrum można zoperować również przepukliny pępkowe, w kresie białej i w bliźnie pooperacyjnej, na pomoc mogą liczyć także pacjenci z przepuklinami nawrotowymi.

Jaka jest cena operacji przepukliny brzusznej w Częstochowie, a jaka w Belgradzie?

Kadra w Centrum Medyczne Alfamedica Silesia North Kadra w Centrum Medyczne Alfamedica Silesia North

W częstochowskich ośrodkach cena operacji przepukliny brzusznej jest uzależniona od techniki wykonania oraz (jeżeli lekarz zdecyduje o konieczności zastosowania protezy) od rodzaju siatki, odtwarzającej ciągłość powłok brzusznych, jednak zamyka się w granicach 1 800 – 4 500 zł. W Belgradzie można zoperować przepuklinę brzuszną w szpitalu Belmedic General Hospital, a cena operacji wynosi od 160 000 dinarów (ok 5 700 zł).

Operacje przepukliny brzusznej - ceny w Częstochowie na tle innych miast

  • Częstochowa od 2 500 zł do 4 000 zł
  • Wrocław od 3 000 zł do 6 500 zł
  • Łódź od 2 400 zł do 6 000 zł
  • Kraków od 3 000 zł do 5 500 zł
  • Tychy od 2 500 zł
  • Warszawa od 4 200 zł
  • Lublin od 4 000 zł
  • Lubin od 3 800 zł do 5 100 zł
  • Gdańsk od 5 150 zł
  • Bydgoszcz od 4 200 zł do 7 000 zł
Pokaż więcej »

Usługa operacje przepukliny brzusznej w Częstochowie jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego.

Pacjenci szukali zabiegu operacje przepukliny brzusznej w pobliżu Częstochowy, w miejscowościach: Lubliniec oraz Radomsko.

Autor: