Operacja przepukliny brzusznej Częstochowa

Operacja przepukliny to jedyna skuteczna metoda walki z tym schorzeniem. Zabieg ten jest przeprowadzany w wielu placówkach w całej Polsce, w tym także w Częstochowie. Poniżej znajdziesz listę 3 tutejszych klinik, które posiadają operację przepukliny w swoich ofertach. Zapoznaj się z wizytówkami lekarzy i porównaj ceny zabiegów, by wybrać najlepszą dla siebie placówkę.

Częstochowa, ul. Kilińskiego 166

Centrum Medyczne Alfamedica Silesia North

4,7 / 5  (1343 opinii)  rozwiń
 • Operacja przepukliny brzusznej laparoskopowo z użyciem siatk... 4000 zł
 • Operacja przepukliny pooperacyjnej jamy brzusznej od 2500 zł
 • Operacja przepukliny nawrotowej jamy brzusznej III stopnia od 2300 zł
 • Operacja przepukliny nawrotowej jamy brzusznej I stopnia od 2300 zł
 • Konsultacja chirurgiczna (przedzabiegowa)  120 zł

Leczenie przepukliny brzusznej w Częstochowie - informacje

Przepuklina brzuszna (łac. hernia) powstaje gdy na skutek wzrostu ciśnienia w jamie brzusznej (w wyniku wysiłku fizycznego, kaszlu czy śmiechu) jej zawartość zostaje wypchnięta poza anatomiczne granice. Widocznym objawem przepukliny jest wypukłość tworząca się na powierzchni brzucha. Operacja, którą przeprowadza chirurg, to jedyna metoda pozwalające na wyleczenie tej przypadłości.

Sprzęt medyczny w Centrum Medyczne Alfamedica Silesia North Sprzęt medyczny w Centrum Medyczne Alfamedica Silesia North

Gdzie na operację przepukliny brzusznej w Częstochowie?

Centrum Medyczne Alfamedica Silesia North oferuje swoim pacjentom ponad 10 różnych wariantów zabiegowych z zakresu usuwania przepukliny brzusznej. Zaliczamy do nich m.in.:

 • operację przepukliny kresy białej klasycznie
 • operację przepukliny pooperacyjnej jamy brzusznej
 • operację przepukliny pachwinowej jednostronnej laparoskopowo z użyciem siatki

W placówce można poddać się także operacji przepukliny pachwinowej jednostronnej metodą Lichtensteina. Technika ta polega na usunięciu przepukliny i umieszczeniu płasko ułożonej siatki na tylnej ścianie kanału pachwinowego. Wiąże się to z niskim ryzykiem nawrotu schorzenia.

Leczenie operacyjne przepukliny brzusznej

Zabiegi z użyciem siatki przeprowadzają także specjaliści w Centrum Medyczne Suliga. W operacjach przepukliny specjalizuje się tu lek. Ryszard Suliga - chirurg ogólny i plastyczny. Jego bogatą wiedzę potwierdzają liczne certyfikaty oraz publikacje wydane w prestiżowych czasopismach medycznych - zarówno krajowych, jak i zagranicznych. SURGICA Pawełczak oferuje swoim pacjentom m.in. plastykę przepukliny pępkowej. W zależności od stanu chorego, zabiegi są tu przeprowadzane jedno- lub obustronnie. Warto wiedzieć, że przed każdą operacją konieczna jest wcześniejsza konsultacja ze specjalistą.

Pozostałe częstochowskie placówki

Sprzęt medyczny w Centrum Medyczne Alfamedica Silesia North Sprzęt medyczny w Centrum Medyczne Alfamedica Silesia North

Na oddziale chirurgii ogólnej szpitala prywatnego Medyk-Centrum operacje przepukliny brzusznej są wykonywane z wykorzystaniem siatki, stosowanej w charakterze protezy odtwarzającej ciągłość powłok brzusznych. Operacje przepuklin pachwinowych i udowych przeprowadzane są jednostronnie lub dwustronnie w jednym zabiegu. W Medyk-Centrum można zoperować również przepukliny pępkowe, w kresie białej i w bliźnie pooperacyjnej, na pomoc mogą liczyć także pacjenci z przepuklinami nawrotowymi.

W Centrum Medycznym św. Łukasza operacje przepukliny przeprowadzane są metodą PHS, która stosowana jest do leczenia różnych rodzajów przepuklin. Podczas zabiegu do przywrócenia ciągłości powłok brzusznych wykorzystane są dwie okrągłe siatki polipropylenowe, połączone łącznikiem. To podwójne zabezpieczenie pozwala na umocowanie we właściwej pozycji anatomicznej zawartości jamy brzusznej i zabezpieczenie kanału, przez który się przedostała na zewnątrz. Metoda łączy funkcję leczniczą i profilaktyczną, stosowana jest w leczeniu przepuklin pachwinowych i udowych.

Ile kosztuje operacja przepukliny w Częstochowie?

Osoby, które chciałyby poddać się operacji przepukliny w Częstochowie, muszą być gotowe na wydatek rzędu 3200 zł. Ostateczna cena zabiegu jest uzależniona m.in. od lokalizacji i rozległości schorzenia.

Operacje przepukliny brzusznej - ceny w Częstochowie na tle innych miast

 • Częstochowa od 2300 zł do 4000 zł
 • Wrocław od 3500 zł do 7000 zł
 • Kraków od 3500 zł do 5500 zł
 • Łódź od 2400 zł do 6600 zł
 • Warszawa od 4000 zł do 6600 zł
 • Szczecin od 3800 zł do 6000 zł
 • Tychy od 2500 zł
 • Białystok od 4600 zł
 • Bydgoszcz od 4000 zł do 7800 zł
 • Gdańsk od 5150 zł
 • Zielona Góra od 2500 zł do 3200 zł
Operacje przepukliny brzusznej cena »

Usługa operacje przepukliny brzusznej w Częstochowie jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego.

Pacjenci szukali zabiegu operacje przepukliny brzusznej w pobliżu Częstochowy, w miejscowościach: Lubliniec oraz Radomsko.