Filtruj wyniki

Inne kliniki, które mogą być dla Ciebie interesujące

Operacje przepukliny brzusznej Katowice - informacje

Gabinet zabiegowy w Medicus Estetic Gabinet zabiegowy w Medicus Estetic

Najczęstszą przyczyną bólu w pachwinie i niedrożności jelit jest przepuklina. Osłabiona powięź ściany jamy brzusznej może przyczyniać się do powstawania przepukliny udowej, pachwinowej bądź pępkowej i jedynym sposobem jej usunięcia jest operacja, która eliminuje zagrożenie związane z uwięźnięciem przepukliny. W grupie ryzyka znajdują się osoby, których praca wymaga podnoszenia ciężarów, osoby otyłe oraz kobiety w ciąży. Przepukliny brzuszne lokalizują się pod wpływem ciśnienia wewnątrzbrzusznego w obszarach o naturalnie słabszej odporności, do jakich należy pępek czy miejsca połączeń mięśni. One też stanowią wrota przepuklin, w których uwypukla się otrzewna. Zabiegi operacyjnego leczenia przepuklin wykonuje specjalista chirurgii ogólnej.

Chirurgiczne odprowadzenie worka przepuklinowego do jamy otrzewnej w Katowicach

Operacje przepukliny brzusznej w Katowicach przeprowadzają lekarze Kliniki 2000. Chirurgiczne usunięcie przepukliny brzusznej polega na zagłębieniu zawartości worka przepuklinowego lub jego otwarciu, a następnie odcięciu nadmiaru i zszyciu. Zabiegi wykonywane są metodą tradycyjną bądź przy użyciu siatki syntetycznej.

Przepukliny brzuszne są wskazaniem do chirurgicznego leczenia w Atena Clinic w Łaziskach Górnych. Procedura wykonywana jest w ramach Chirurgii, klasycznie poprzez nacięcie skóry i wzmocnienia przepukliny zszyciem powłok z użyciem siatki polipropylenowej (lub bez), która dodatkowo wzmacnia osłabiony obszar. Struktury tkanek zszywane są warstwowo, pozostawiając je do wygojenia. Istotnym etapem leczenia jest postępowanie pooperacyjne, które wyłącza pacjenta na okres 3 miesięcy ze wszystkich czynności wymagających wysiłku fizycznego.

Beznapięciowe techniki likwidowania przepuklin pachwinowych i brzusznych oferuje Klinika Chirurgii Mazan, a zabiegi realizowane są laparoskopowo. Nowoczesna metoda przeprowadzania operacji, wykorzystuje narzędzia optyczne m. in. wideokamerę i podłączony do niej światłowód, który wprowadza się do jamy brzusznej przez kilka niewielkich nacięć bez konieczności wykonywania zabiegów otwartych. Monitoring procedury eliminuje urazowość, zmniejsza ból oraz ryzyko ewentualnych powikłań. 

Ceny leczenia przepuklin w Katowicach i w Wielkiej Brytanii

Sala operacyjna w Silesia Med Sala operacyjna w Silesia Med

Większa skuteczność laparoskopowej metody i jej mniejsza inwazyjność wiąże się z wyższymi kosztami. Jak podaje dziennik The BMJ (The British Medical Journal), na podstawie wykorzystania zasobów w centrach testowych, leczenie tą metodą jest średnio o 335 £ (1 909 zł) wyższe od techniki otwartej, której średnia cena w ramach NHS wynosi 1 500 £ (8 550 zł). W katowickich placówkach medycznych operacyjne leczenie przepukliny brzusznej to wydatek rzędu 2 500 zł.

Operacje przepukliny brzusznej - ceny w Katowicach na tle innych miast

  • Katowice od 5 950 zł
  • Wrocław od 3 000 zł do 6 500 zł
  • Łódź od 2 400 zł do 6 000 zł
  • Kraków od 3 000 zł do 6 300 zł
  • Częstochowa od 2 500 zł do 4 000 zł
  • Tychy od 2 500 zł do 3 100 zł
  • Lublin od 4 000 zł
  • Lubin od 3 800 zł do 5 100 zł
  • Poznań od 5 000 zł
  • Warszawa od 4 200 zł
Pokaż więcej »

Usługa operacje przepukliny brzusznej w Katowicach jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego i proktologa.

Pacjenci szukali zabiegu operacje przepukliny brzusznej w pobliżu Katowic, w miejscowościach: Sosnowiec, Ruda Śląska, Bytom, Dąbrowa Górnicza, Zabrze, Jaworzno, Gliwice, Rybnik oraz Jastrzębie-Zdrój.

Dodaj komentarz

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska