Filtruj wyniki

Inne kliniki, które mogą być dla Ciebie interesujące

Operacje przepukliny brzusznej Kraków - informacje

Sala operacyjna w Szpital św. Rafała Sala operacyjna w Szpital św. Rafała

Na przepuklinę brzuszną mogą zachorować osoby otyłe, osoby wykonujące ciężką fizyczną pracę, śpiewacy operowi a także kobiety w ciąży, mężczyźni z przerostem prostaty czy osoby, które chorują na schorzenia z objawami intensywnych napadów kaszlu. Wtedy narządy, znajdujące się w jamie brzusznej wychodzą poza jej granice i tworzą przepuklinę.

Brzuch bez przepukliny

Na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Małoinwazyjnej Szpitala Zakonu Bonifratrów Św. Jana Grandego przeprowadzane są operacje przepuklin nowoczesną techniką beznapięciową z wszyciem siatki z tworzywa sztucznego. W taki sposób operuje się tutaj nie tylko przepukliny brzuszne, ale także inne trudne przepukliny, tj. pooperacyjne i okołostomijne, jak również pachwinowe i udowe. Pacjentów leczy m.in.  prof. nadzw. dr hab. med. Antoni Cienciała, specjalista chirurgii ogólnej II stopnia od 1978 roku, który tytuł doktora habilitowanego nauk medycznych uzyskał w 1992 roku. Swoją wiedzę przekazuje, uczącym się lekarzom, będąc m.in. wykładowcą na Krakowskiej Akademii im. A. F. Modrzewskiego w Katedrze Chirurgii.

Oddział Chirurgii Ogólnej należy również do struktur Szpitala im. L. Rydygiera, w którym lekarze zajmują się m.in. chirurgią przepuklin brzusznych z wszczepianiem siatek PHS - (najnowsza metoda - prolen hernia system). Ponadto przeprowadzają inne zabiegi na jamie brzusznej, tj. chirurgia wątroby i dróg żółciowych, chirurgia trzustki  oraz chirurgia okrężnicy i odbytnicy. Jednym z kadry medycznej jest tutaj dr n. med. Artur Hartwich, specjalista chirurgii ogólnej (I i II stopnia), medycyny społecznej oraz organizacji ochrony zdrowia. Doktor ten zdobywał swoje doświadczenie z zakresu chirurgii ogólnej, pracując w latach 1977-1988 na Oddziale Chirurgii Ogólnej Szpitala ZOZ w Zakopanem.

W Scanmed Szpitalu Św. Rafała z operacji i zabiegów z chirurgii ogólnej można poddać się np. klasycznemu zabiegowi chirurgicznemu, leczącemu przepuklinę powłoki jamy brzusznej. Zarówno nawrotowej przepukliny jamy brzusznej od I do III stopnia z wszczepieniem siatek syntetycznych, jak i przepukliny jamy brzusznej w bliźnie pooperacyjnej I,II i III stopnia z użyciem siatek. Jednym z lekarzy jest tutaj dr n. med. Roman Kuśnierczyk, specjalista chirurgii ogólnej (II stopnia od 1996 roku), który doświadczenie zdobywał, m.in. na Oddziale Chirurgicznym w Centrum Medycznym Ujastek. W praktyce zawodowej specjalizuje się m.in. w chirurgii przepuklin.

W Szpitalu Specjalistycznym im. S. Żeromskiego działa Oddział Chirurgii Ogólnej, Onkologicznej i Małoinwazyjnej, gdzie metodą operacji laparoskopowych usuwane są przepukliny brzuszne, pachwinowe oraz wykonywane resekcje w zakresie jelita grubego, zabiegi usunięcia pęcherzyka żółciowego czy wyrostka robaczkowego. Pacjentami zajmuje się tutaj m.in. dr Jakub Łomnicki, chirurg ogólny I stopnia od 1990 oraz II stopnia od 1995 roku, który posiada bogate doświadczenie w swojej dziedzinie medycyny zdobyte m.in. na oddziałach chirurgicznych Centermed i Scanmed. Przynależy od 1994 roku do Towarzystwa Chirurgów Polskich.

Specjalistyczne Centrum Diagnostyczno-Zabiegowe Medicina posiada Dział Chirurgii Ogólnej, oferujący swoim pacjentom operacje plastycznej przepuklin z wykorzystaniem wszczepów syntetycznych lub bez nich. Wśród leczonych przepuklin znajdują się tutaj przepukliny brzuszne, a także pachwinowe, udowe i pępkowe. Ponadto lekarze wyleczą także przepukliny pooperacyjne, kresy białej i okołopępkowe. Operacje wykonuje m.in. prof. dr hab. n. med. Andrzej Matyja, specjalista chirurgii ogólnej i onkologicznej, który profesorem został mianowany w roku 2012. Przekazuje swoją bogatą wiedzę innym lekarzom, pracując na Oddziale Klinicznym Chirurgii Ogólnej, Onkologicznej i Gastroenterologicznej Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.

Do Kliniki Akmed - Chirurgia Głowy i Szyi, Chirurgia Plastyczna i Ortopedia można przyjechać na leczenie operacyjne przepukliny brzusznej. Ponadto wykonywana jest tutaj także laparoskopowa operacja przepukliny pachwinowej. Pacjentami zajmuje się tutaj dr Jacek Topa, specjalista chirurgii ogólnej I stopnia od 1997 roku oraz II stopnia od 2005 roku, który swoje umiejętności praktyczne i bogatą wiedzę zdobywał, pracując jako starszy asystent na Oddziale Chirurgii Ogólnej Szpitala Zakonu Bonifratrów im. Jana Grandego w Krakowie.

Cena operacji przepukliny brzusznej w Krakowie i za granicą

Sala operacyjna w Szpital św. Rafała Sala operacyjna w Szpital św. Rafała

4,6 tys. zł to kwota jaką zapłaci pacjent w krakowskich ośrodkach za zabieg chirurgiczny przepukliny brzusznej. £3,112 - taką sumę wyda w Spire Wellesley Hospital w Anglii.

 

Operacje przepukliny brzusznej - ceny w Krakowie na tle innych miast

  • Kraków od 3 000 zł do 5 500 zł
  • Wrocław od 3 000 zł do 6 500 zł
  • Łódź od 2 400 zł do 6 000 zł
  • Częstochowa od 2 500 zł do 4 000 zł
  • Tychy od 2 500 zł
  • Lublin od 4 000 zł
  • Lubin od 3 800 zł do 5 100 zł
  • Gdańsk od 5 150 zł
  • Bydgoszcz od 4 200 zł do 7 000 zł
  • Poznań od 5 000 zł
Pokaż więcej »

Usługa operacje przepukliny brzusznej w Krakowie jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego i proktologa.

Pacjenci szukali zabiegu operacje przepukliny brzusznej w pobliżu Krakowa, w miejscowościach: Wieliczka.

Autor:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska