Operacja przepukliny brzusznej Kraków

Mieszkasz w Krakowie i szukasz sprawdzonej placówki, w której można usunąć przepuklinę? Koniecznie zapoznaj się z poniższą listą 5 klinik, które oferują swoim pacjentom operacje przepukliny. Na naszym portalu porównasz ceny poszczególnych zabiegów i zapoznasz się z profilami lekarzy, dzięki czemu wybierzesz najlepszą dla siebie placówkę. Nie zwlekaj i umów się na konsultację ze specjalistą jeszcze dziś!

Leczenie przepukliny brzusznej w Krakowie - informacje

Na przepuklinę brzuszną mogą zachorować osoby otyłe, wykonujące ciężką fizyczną pracę, a także kobiety w ciąży, mężczyźni z przerostem prostaty czy pacjenci, którzy cierpią z powodu schorzeń przebiegających z intensywnymi napadami kaszlu. W takich sytuacjach dochodzi do zwiększenia ciśnienie wewnątrzbrzusznego. Wówczas narządy znajdujące się w jamie brzusznej wychodzą poza jej granice i tworzą przepuklinę.

Gabinet zabiegowy w Ortopedicum Gabinet zabiegowy w Ortopedicum

Gdzie na operację przepukliny w Krakowie?

Chcąc poddać się operacji przepukliny w Krakowie, warto zajrzeć na przykład do Szpitala św. Rafała. Placówka ta oferuje aż 20 rodzajów tego zabiegu, w tym m.in. operację przepukliny pachwinowej jednostronnej laparoskopowo z użyciem siatki, operację przepukliny pępkowej klasycznie czy operację przepukliny nawrotowej jamy brzusznej III stopnia. Bardzo dobrymi opiniami pacjentów cieszy się również Szpital Dworska. Różne rodzaje przepukliny usuwa tu lek. Dariusz Cichostępski, posiadający specjalizację w dziedzinie chirurgii ogólnej i chirurgii naczyniowej.

Leczenie operacyjne przepukliny brzusznej

Szpital na Klinach oferuje swoim pacjentom 14 różnych operacji przepukliny. Tutejsi specjaliści przeprowadzają m.in. operacje przepukliny kresy białej z użyciem siatki, operacje przepukliny mosznowej jednostronnej czy operacje przepukliny pachwinowej jednostronnej laparoskopowo z użyciem siatki. 

Inne placówki, do których warto wybrać się na zabieg to:

 • Specjalistyczne Centrum Medyczne Chirurgii Małoinwazyjnej
 • Ortopedicum
 • Allmedica (Mszana Dolna)

Pozostałe kliniki w Krakowie

Na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Małoinwazyjnej Szpitala Zakonu Bonifratrów Św. Jana Grandego przeprowadzane są operacje przepuklin nowoczesną techniką beznapięciową z wszyciem siatki z tworzywa sztucznego. W taki sposób operuje się tutaj nie tylko przepukliny brzuszne, ale także inne trudne przepukliny, tj. pooperacyjne i okołostomijne, jak również pachwinowe i udowe. Pacjentów leczy m.in.  prof. nadzw. dr hab. med. Antoni Cienciała, specjalista chirurgii ogólnej II stopnia od 1978 roku, który tytuł doktora habilitowanego nauk medycznych uzyskał w 1992 roku. Swoją wiedzę przekazuje, uczącym się lekarzom, będąc m.in. wykładowcą na Krakowskiej Akademii im. A. F. Modrzewskiego w Katedrze Chirurgii.

Oddział Chirurgii Ogólnej należy również do struktur Szpitala im. L. Rydygiera, w którym lekarze zajmują się m.in. chirurgią przepuklin brzusznych z wszczepianiem siatek PHS - (najnowsza metoda - prolen hernia system). Ponadto przeprowadzają inne zabiegi na jamie brzusznej, tj. chirurgia wątroby i dróg żółciowych, chirurgia trzustki  oraz chirurgia okrężnicy i odbytnicy. Jednym z kadry medycznej jest tutaj dr n. med. Artur Hartwich, specjalista chirurgii ogólnej (I i II stopnia), medycyny społecznej oraz organizacji ochrony zdrowia. Doktor ten zdobywał swoje doświadczenie z zakresu chirurgii ogólnej, pracując w latach 1977-1988 na Oddziale Chirurgii Ogólnej Szpitala ZOZ w Zakopanem.

Gdzie jeszcze na zabieg?

Gabinet zabiegowy w Szpital na Klinach Gabinet zabiegowy w Szpital na Klinach

W Szpitalu Specjalistycznym im. S. Żeromskiego działa Oddział Chirurgii Ogólnej, Onkologicznej i Małoinwazyjnej, gdzie metodą operacji laparoskopowych usuwane są przepukliny brzuszne, pachwinowe oraz wykonywane resekcje w zakresie jelita grubego, zabiegi usunięcia pęcherzyka żółciowego czy wyrostka robaczkowego. Pacjentami zajmuje się tutaj m.in. dr Jakub Łomnicki, chirurg ogólny I stopnia od 1990 oraz II stopnia od 1995 roku, który posiada bogate doświadczenie w swojej dziedzinie medycyny zdobyte m.in. na oddziałach chirurgicznych Centermed i Scanmed. Przynależy od 1994 roku do Towarzystwa Chirurgów Polskich.

Specjalistyczne Centrum Diagnostyczno-Zabiegowe Medicina posiada Dział Chirurgii Ogólnej, oferujący swoim pacjentom operacje plastycznej przepuklin z wykorzystaniem wszczepów syntetycznych lub bez nich. Wśród leczonych przepuklin znajdują się tutaj przepukliny brzuszne, a także pachwinowe, udowe i pępkowe. Ponadto lekarze wyleczą także przepukliny pooperacyjne, kresy białej i okołopępkowe. Operacje wykonuje m.in. prof. dr hab. n. med. Andrzej Matyja, specjalista chirurgii ogólnej i onkologicznej, który profesorem został mianowany w roku 2012. Przekazuje swoją bogatą wiedzę innym lekarzom, pracując na Oddziale Klinicznym Chirurgii Ogólnej, Onkologicznej i Gastroenterologicznej Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.

Ile kosztuje operacja przepukliny brzusznej w Krakowie?

Cena operacji przepukliny zależy m.in. od jej wielkości oraz lokalizacji. Nie bez znaczenia jest również wybrana metoda zabiegowa. Ceny w stolicy Małopolski zaczynają się od 3600 zł. Średnia cena za zabieg to około 4100 zł.

Operacje przepukliny brzusznej - ceny w Krakowie na tle innych miast

 • Kraków od 3 500 zł do 5 500 zł
 • Wrocław od 3 500 zł do 7 000 zł
 • Łódź od 2 400 zł do 6 000 zł
 • Warszawa od 4 000 zł do 6 600 zł
 • Szczecin od 3 800 zł do 6 000 zł
 • Częstochowa od 2 300 zł do 4 000 zł
 • Katowice od 5 500 zł
 • Tychy od 2 500 zł
 • Lublin od 4 000 zł
 • Lubin od 3 100 zł do 5 100 zł
 • Poznań od 5 000 zł
 • Białystok od 4 600 zł
Operacje przepukliny brzusznej cena »

Usługa operacje przepukliny brzusznej w Krakowie jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego i proktologa.

Pacjenci szukali zabiegu operacje przepukliny brzusznej w pobliżu Krakowa, w miejscowościach: Wieliczka.