Filtruj wyniki

Operacje przepukliny brzusznej Szczecin - informacje

Najczęściej spotykanym rodzajem przepukliny brzusznej jest przepuklina pachwinowa. Wśród objawów przepukliny brzusznej wymienia się szczególnie ból brzucha oraz uwypuklenie, które zazwyczaj pojawia się w okolicy nadbrzusza, pachwiny lub pępka (guzek powiększa się w trakcie kaszlu). Jedynym skutecznym sposobem leczenia przepuklin brzusznych jest zabieg chirurgiczny. W celu pełnego zamknięcia ubytku procedura często przeprowadzana jest przy użyciu specjalnej siatki syntetycznej. W zależności od wielkości przepukliny przeprowadza się go w znieczuleniu miejscowym, przewodowym lub ogólnym. Po zabiegu przez około 3 miesiące należy unikać wysiłku fizycznego (w szczególności podnoszenia ciężkich przedmiotów).

Operacje przepukliny brzusznej w Szczecinie

W Szczecinie przepukliny brzuszne operuje dr n. med. Maciej Józefowicz, specjalista chirurg ogólny. Doświadczenie zdobywał jako ordynator Oddziału Chirurgii Ogólnej w 109 Szpitalu Wojskowym SP ZOZ z Przychodnią w Szczecinie. Jest członkiem Towarzystwa Chirurgów Polskich oraz autorem referatu pt. „Przegląd technik chirurgicznego leczenia olbrzymich przepuklin jamy brzusznej”, który wygłosił w trakcie XX Konferencji Naukowo-Szkoleniowej Chirurgów Wojska Polskiego w Juracie. Operacje przepuklin brzusznych przeprowadza sposobem otwartym, z użyciem lub bez materiałów sztucznych (siatki). Wykonuje leczenie operacyjne przepuklin pachwinowych oraz pępkowych. Jego oferta obejmuje także zaopatrzenie przepukliny w bliźnie pooperacyjnej. 

Operacje przepukliny brzusznej wykonywane są również w Spółdzielni Pracy Lekarzy Specjalistów Medicus. W placówce świadczona jest szeroka gama zabiegów chirurgii ogólnej. Operacje przepuklin przeprowadzane są w trybie jednego dnia. Operowane są w niej przepukliny pachwinowe oraz mosznowe (operacje ze wszczepem syntetycznej siatki). Oferta ośrodka obejmuje również leczenie operacyjne przepukliny pępkowej przy użyciu siatki.

W swojej ofercie leczenie operacyjne przepuklin brzusznych ma także Klinika Chirurgii Plastycznej Artplastica. Operacje przeprowadzane są metodą tradycyjną, czyli otwartą z zastosowaniem lub bez siatki syntetycznej. Materiały sztuczne stosowane są szczególnie w przypadku leczenia przepuklin o dużych rozmiarach. W przypadku niewielkiej przepukliny istnieje możliwość wykonania operacji w znieczuleniu miejscowym, co umożliwia powrót pacjenta do domu jeszcze tego samego dnia. W Klinice szukać pomocy mogą osoby zmagające się z przepukliną pachwinową (jednostronną i obustronną) oraz przepukliną pępkową.

Cena leczenia chirurgicznego przepuklin brzusznych w Szczecinie i w Manchesterze

W Szczecinie za operację przepukliny pachwinowej obustronnej zapłacić trzeba około 5 000 złotych, podczas gdy w The Christie Clinic w Manchesterze cena takiego zabiegu wynosi 2 880 funtów brytyjskich, czyli ponad 16 000 złotych

Operacje przepukliny brzusznej - ceny w Szczecinie na tle innych miast

  • Szczecin od 5 000 zł do 6 000 zł
  • Wrocław od 3 000 zł do 6 500 zł
  • Łódź od 2 400 zł do 6 000 zł
  • Kraków od 3 000 zł do 5 500 zł
  • Tychy od 2 500 zł do 3 100 zł
  • Gdańsk od 5 150 zł
  • Lublin od 4 000 zł
  • Lubin od 3 800 zł do 5 100 zł
  • Poznań od 5 000 zł
  • Warszawa od 4 200 zł
Pokaż więcej »

Usługa operacje przepukliny brzusznej w Szczecinie jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego.

Pacjenci szukali zabiegu operacje przepukliny brzusznej w pobliżu Szczecina, w miejscowościach: Goleniów oraz Stargard Szczeciński.

Dodaj komentarz

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska