Filtruj wyniki

Inne kliniki, które mogą być dla Ciebie interesujące

Operacje przepukliny brzusznej Toruń - informacje

Gabinet zabiegowy w Stadmedica Centrum Medyczne Gabinet zabiegowy w Stadmedica Centrum Medyczne

Przepuklina brzuszna (łac. hernia abdominalis) jest schorzeniem, w trakcie którego dochodzi do nieprawidłowego przemieszania się narządów jamy brzusznej poza ich naturalne położenie. Najczęściej przepukliny brzuszne występują w miejscach o naturalnie osłabionej wytrzymałości (pępek, kanał udowy lub pachwinowy). Wśród ich głównych objawów wymienia się szczególnie ból brzucha oraz uwypuklenie, które zazwyczaj pojawia się w okolicy nadbrzusza, pachwiny lub pępka (guzek powiększa się w trakcie kaszlu). Każda przepuklina brzuszna stanowi wskazanie do leczenia operacyjnego (nie istnieją metody leczenia zachowawczego).

Zabieg zaopatrzenia przepukliny brzusznej w Toruniu

W Toruniu na zaopatrzenie przepukliny brzusznej udać się można do Specjalistycznego Szpitala Matopat. W placówce świadczona jest cała gama usług z zakresu chirurgii ogólnej: poddać się tuj można także operacji przepukliny pępkowej lub kresy białej. Operacje przepuklin przeprowadza się techniką klasyczną lub laparoskopową (z użyciem siatki, której rodzaj i wielkość wybierany jest przez chirurga na podstawie oceny wielkości ubytku powłok stanowiącego wrota przepukliny). W klinice pacjenci poddać się mogą również usunięciu przepukliny nawrotowej (również z użyciem siatki).

W Bydgoszczy, która znajduje się około 46 kilometrów od Torunia, operacje przepukliny brzusznej przeprowadzane są w Centrum Medycznym Gizińscy, gdzie udać się można na zaopatrzenie przepukliny kresy białej (z wszczepem siatki), pępkowej (z wszczepem siatki lub bez) oraz przepukliny pachwinowej (z wszczepem siatki lub bez). Wykonać w niej można także operację przepukliny mosznowej, przepukliny nawrotowej lub pooperacyjnej w obrębie jamy brzusznej oraz operację przepukliny udowej jednostronnej z wszczepem siatki. Oferta Centrum obejmuje ponadto laparoskopową operację przepukliny brzusznej lub pachwinowej.

Leczeniem chirurgicznym przepuklin brzusznych w Osielsku, który znajduje się około 45 kilometrów od Torunia, zajmuje się dr n. med. Michał Molski, specjalista chirurg ogólny i naczyniowy oraz flebolog. Doświadczenie zawodowe zdobywał w Szpitalu Uniwersyteckim im. dr Antoniego Jurasza w Bydgoszczy. Staż naukowy ukończył w Cleveland Clinic w Ohio w USA. Specjalizuje się m.in. w operacjach przepuklin: zaopatruje przepukliny pępkowe (z wszczepem siatki lub bez), pooperacyjne lub nawrotowe. Udać się do niego można również na operację przepukliny pachwinowej (metodą beznapięciową Lichtensteina z wczepem siatki lub z wszczepem Parietene ProGrip.

Cena leczenia operacyjnego przepukliny brzusznej w Toruniu i w Alicante

Gabinet zabiegowy w Stadmedica Centrum Medyczne Gabinet zabiegowy w Stadmedica Centrum Medyczne

W Toruniu za zaopatrzenie przepukliny pępkowej z użyciem siatki zapłacić trzeba około 3 000 złotych, natomiast w Hospital Internacional Medimar w Alicante (w Hiszpanii) cena takiej procedury wynosi 2 144 euro, czyli około 9 000 złotych.

Operacje przepukliny brzusznej - ceny w Toruniu na tle innych miast

 • Toruń od 4 000 zł do 5 000 zł
 • Wrocław od 3 000 zł do 6 500 zł
 • Łódź od 2 400 zł do 6 000 zł
 • Kraków od 3 000 zł do 5 500 zł
 • Częstochowa od 2 500 zł do 4 000 zł
 • Tychy od 2 500 zł do 3 100 zł
 • Bydgoszcz od 4 200 zł do 7 000 zł
 • Szczecin od 5 000 zł do 6 000 zł
 • Zielona Góra od 2 500 zł do 3 200 zł
 • Gdańsk od 5 150 zł
 • Lublin od 4 000 zł
 • Lubin od 3 800 zł do 5 100 zł
Pokaż więcej »

Usługa operacje przepukliny brzusznej w Toruniu jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego i proktologa.

Pacjenci szukali zabiegu operacje przepukliny brzusznej w pobliżu Torunia, w miejscowościach: Ciechocinek oraz Inowrocław.

Dodaj komentarz

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska