Operacje przepukliny brzusznej Warszawa - informacje

Przepuklina brzuszna to przemieszczenie się wnętrzności jamy brzusznej przez szczelinę, która powstaje w wyniku osłabienia i pęknięcia tkanki łącznej tworzącej mięśnie brzucha. Dzieje się tak na skutek wzrostu ciśnienia w jamie brzusznej, które przy wysiłku fizycznym wpływa negatywnie na osłabione tkanki. Przepuklina może powstać poprzez przemieszczenie się fragmentu jelita cienkiego, grubego, pęcherza moczowego, żołądka a nawet śledziony. O słabej wytrzymałości powłok brzusznych, prowadzących do powstania przepukliny, decyduje często palenie papierosów, złe nawyki żywieniowe a także wrodzone nieprawidłowości w syntezie włókien kolagenowych (te ostatnie często występują u osób starszych).

Gdzie można wyleczyć przepuklinę brzuszną operacyjnie w warszawskich szpitalach

Różne rodzaje przepuklin brzusznych na terenie Warszawy operuje dr n. med. Mariusz Gregorczyk, chirurg ogólny (specjalizacja w 2011 roku), który przynależy do Europejskiego Towarzystwa Przepuklinowego (EHS - The European Hernia Society). Z małoinwazyjnymi sposobami leczenia przepuklin brzusznych zapoznawał się on na zagranicznych kursach i szkoleniach, np. metod laparoskopowych i wideoskopowych uczył się w ośrodkach medycznych w Londynie i w Monachium. Ponadto niezbędną wiedzę i umiejętności z operacji przepuklin brzusznych zdobył także podczas pracy w Oddziale Klinicznym Chirurgii Ogólnej, Przewodu Pokarmowego i Onkologicznej Szpitala im. Profesora Orłowskiego w Warszawie.

Operacje przepukliny brzusznej przeprowadzane są także na Oddziale Chirurgii Ogólnej Szpitala Medicover. Operujący tu lekarze wykorzystują do takich zabiegów chirurgię małoinwazyjną - laparoskopową, i w taki sposób leczona jest tu nie tylko przepuklina pępkowa czy przepuklina w bliźnie pooperacyjnej, ale także wyrostek robaczkowy, pęcherzyk żółciowy czy przeprowadzane jest częściowe wycięcie tarczycy.

Zabiegami chirurgicznymi, leczącymi przepukliny brzuszne, zajmuje się także warszawski chirurg dr n. med. Tomasz Koziarski, specjalista chirurgii ogólnej I stopnia od 1989 roku, który przyznaje, iż przepukliny brzuszne należą do kręgu jego zainteresowań chirurgicznych. Na ich temat opublikował kilka artykułów naukowych, m.in. pracę naukową "Własne wyniki laparoskopowych operacji przepuklin pachwinowych" (opublikowana w czasopiśmie "Lekarz Wojskowy"). Doświadczenie także z zakresu operacji przepuklin brzusznych zdobywał w Klinice Chirurgii Ogólnej, Onkologicznej, Metabolicznej i Torakochirurgii Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie.

Zabieg operacyjny przepukliny brzusznej - cena w Warszawie i w Northampton (Wielka Brytania)

Na operację leczącą przepuklinę brzuszną trzeba w warszawskich szpitalach wydać 5 000 zł, w Wielkiej Brytanii jest to kwota 2 100 funtów (12 600 zł) za zabieg w BMI Three Shires Hospital, który znajduje się w Northampton.

Operacje przepukliny brzusznej - ceny w Warszawie na tle innych miast

 • Warszawa od 4 200 zł
 • Wrocław od 3 000 zł do 6 500 zł
 • Łódź od 2 400 zł do 6 000 zł
 • Kraków od 3 000 zł do 5 500 zł
 • Tychy od 2 500 zł
 • Zielona Góra od 2 500 zł do 3 200 zł
 • Katowice od 5 950 zł
 • Toruń od 4 000 zł do 5 000 zł
 • Szczecin od 5 000 zł do 6 000 zł
 • Lublin od 4 000 zł
 • Lubin od 3 800 zł do 5 100 zł
Operacje przepukliny brzusznej cena »

Usługa operacje przepukliny brzusznej w Warszawie jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego i proktologa.

Pacjenci szukali zabiegu operacje przepukliny brzusznej w pobliżu Warszawy, w miejscowościach: Zielonka, Piaseczno, Józefów, Otwock, Grodzisk Mazowiecki oraz Mińsk Mazowiecki.

Autor: