Operacja przepukliny brzusznej Wrocław

Chcesz poddać się operacji przepukliny brzusznej we Wrocławiu, ale nie wiesz którą placówkę wybrać? Pomożemy Ci w podjęciu decyzji! Poniżej znajdziesz listę 10 klinik, w których można usunąć przepuklinę pachwinową, pępkową, mosznową czy udową. Zapoznaj się z cenami zabiegów i profilami lekarzy, aby wybrać najbardziej odpowiadającą Ci placówkę. Z nami wygodnie zapiszesz się na konsultację ze specjalistą!

Inne kliniki, które mogą być dla Ciebie interesujące

Leczenie przepukliny brzusznej we Wrocławiu - informacje

Przepuklina brzuszna to przypadłość, która musi zostać jak najszybciej usunięta - nieleczona miesiącami może doprowadzić do rozwoju groźnych dla życia pacjenta powikłań. Do rozwoju dolegliwości dochodzi poprzez osłabienie mięśni, które jest związane z otyłością, nadwyrężaniem się, problemami z prostatą czy ciążą. Jedyną skuteczną metodą usunięcia przepukliny jest operacja. Można przeprowadzić ją klasycznie lub laparoskopowo.

Sala operacyjna w Chiroplastica Sala operacyjna w Chiroplastica

Gdzie we Wrocławiu usunąć przepuklinę brzuszną?

Jedną z wrocławskich placówek oferujących swoim pacjentom operację przepukliny brzusznej jest Centrum Medyczne Bieniek. W placówce można usunąć przepuklinę pachwinową, pępkową, udową oraz mosznową. Tutejsi specjaliści stosują metody beznapięciowe, co oznacza że do zszycia powstałego podczas zabiegu nacięcia używają specjalnych syntetycznych siatek. Z takiej samej techniki korzysta prof. nadzw. dr hab. n. med. Jacek Śmigielski, który operuje w Centrum Medycznym Euromed. Chirurg ten przeprowadza także operację przepukliny pachwinowej jednostronnej laparoskopowo. Pacjentów przyjmuje także w gabinecie prywatnych położonym na terenie Łodzi.

Operacyjne leczenie przepukliny brzusznej

We Wrocławiu znajduje się także Szpital Specjalistyczny z Przychodnią EuroMediCare, gdzie na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endoskopowej przeprowadzane są m.in. operacje przepuklin z wszczepieniem siatek. Oprócz przepuklin brzusznych tutejsi specjaliści usuwają także przepuklinę rozworu przełykowego. Zabieg ten przeprowadzają z fundoplikacją sposobem Nissena.

Na liście wrocławskich klinik, które posiadają w swoich ofertach operacje przepuklin brzusznych, znajdują się także:

 • Centrum Medyczne Rajska
 • Laser JP
 • multiMEDIKA

Pozostałe wrocławskie placówki

Sala operacyjna w Centrum Medyczne Rajska Sala operacyjna w Centrum Medyczne Rajska

W Ars Medica - Wrocławskim Centrum Zdrowia przeprowadzane są m.in. operacje przepukliny pachwinowej z użyciem siatki polipropylenowej. W 4. Wojskowym Szpitalu Klinicznym na Oddziale Chirurgii Ogólnej pacjent może poddać się m.in. leczeniu przepuklin brzusznych metodą laparoskopii, a także leczeniu operacyjnym przepuklin pachwinowych z użyciem siatek.

W Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym im. Jana Mikulicza-Radeckiego we Wrocławiu działa Oddział Chirurgii Małoinwazyjnej i Proktologicznej, gdzie przepukliny brzuszne leczone są chirurgicznie metodami beznapięciowymi. Specjalistyczna Przychodnia Lekarska Polimed posiada poradnię chirurgii ogólnej, w której pacjent w czasie konsultacji i odpowiedniego badania brzucha może zostać zakwalifikowany do operacji przepukliny brzusznej.

Szpital Wielospecjalistyczny Orthos w Komorowicach (11 km od Wrocławia) posiada Poradnię Chirurgii Ogólnej, w której pacjent może zostać zakwalifikowany m.in. do operacji przepukliny brzusznej metodą laparoskopową oraz operacji z siatką na otwarto metodą sublay i onlay. Ponadto do zabiegów chirurgicznych leczących inne przepukliny tj. pachwinowe  (laparoskopia - operacje metodą TEP i TAPP czy metodą Lichtensteina.

Ile kosztuje operacja przepukliny we Wrocławiu?

Cena operacji przepukliny jest uzależniona od rozległości zmian, formy znieczulenia czy długości pobytu w klinice. We Wrocławiu jest to koszt rzędu około 4500 zł, przy czym najdroższe są zabiegi laparoskopowe.

Operacje przepukliny brzusznej - ceny we Wrocławiu na tle innych miast

 • Wrocław od 3500 zł do 7000 zł
 • Kraków od 550 zł do 5500 zł
 • Warszawa od 4000 zł do 6600 zł
 • Łódź od 2400 zł do 6600 zł
 • Częstochowa od 2300 zł do 4000 zł
 • Szczecin od 3800 zł do 6000 zł
 • Tychy od 2500 zł
 • Zielona Góra od 2500 zł do 3200 zł
 • Poznań od 5000 zł
 • Toruń od 4000 zł do 5000 zł
 • Katowice od 5500 zł
 • Gdynia od 4500 zł
Operacje przepukliny brzusznej cena »

Usługa operacje przepukliny brzusznej we Wrocławiu jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego i proktologa.

Pacjenci szukali zabiegu operacje przepukliny brzusznej w pobliżu Wrocławia, w miejscowościach: Oława oraz Brzeg.