Filtruj wyniki

Inne kliniki, które mogą być dla Ciebie interesujące

Operacje przepukliny brzusznej Wrocław - informacje

Kadra w EuroMediCare Szpital Specjalistyczny z Przychodnią Kadra w EuroMediCare Szpital Specjalistyczny z Przychodnią

Przepuklina brzuszna to jedna z dwóch przepuklin (obok pachwinowej) niebezpieczna dla życia człowieka. Może pojawić się poprzez osłabienie mięśni, które jest związane z: otyłością, słabym odżywianiem się, paleniem papierosów czy nadwyrężaniem się. Najlepiej jest więc jej zapobiegać. Kiedy już jednak się pojawi niezwłocznie udać się lekarza i poddać koniecznej operacji.

Na przepuklinę brzuszną konieczna operacja

W Ars Medica - Wrocławskim Centrum Zdrowia z zakresu chirurgii ogólnej i endokrynologicznej przeprowadzane są m.in. operacje przepukliny brzusznej, a także pachwinowej z użyciem siatki polipropylenowej. Ponadto wykonywanych jest tutaj także szereg innych zabiegów  chirurgicznych, np. operacje tarczycy, operacje usztywnienia stawów palców czy chirurgia nawrotów zespołu cieśni nadgarstka. Jednym z kadry medycznej jest tutaj prof. dr hab. n. med. Jerzy Jabłecki, specjalista chirurgii ogólnej I stopnia od 1981 roku oraz II stopnia od 1986 roku, który doświadczenie swoje zdobywał na Oddziale Chirurgii Ogólnej Szpitala im. św. Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy.

W 4. Wojskowym Szpitalu Klinicznym na Oddziale Chirurgii Ogólnej pacjent może poddać się m.in. leczeniu przepuklin brzusznych metodą laparoskopii, a także leczeniu operacyjnym przepuklin pachwinowych z użyciem siatek. Ponadto lekarze wykonują tutaj szereg innych operacji, tj. laparoskopowe usunięcie pęcherzyka żółciowego przez jedną ranę operacyjną (SILS) czy laparoskopowe leczenie nowotworów jelita grubego. Do kadry medycznej należy tutaj m.in. dr n. med. Lech Pawłowski, specjalista chirurgii ogólnej II stopnia od 1990 roku, który tytuł doktora nauk medycznych uzyskał w roku 1999. 

W Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym im. Jana Mikulicza-Radeckiego we Wrocławiu działa Oddział Chirurgii Małoinwazyjnej i Proktologicznej, gdzie przepukliny brzuszne leczone są chirurgicznie metodami beznapięciowymi. Ponadto lekarze przeprowadzają także operacje przepuklin pachwinowych i pępkowych, a także operacje tarczycy, guzów jelita grubego czy żylaków podudzi. Pacjentów operuje m.in. prof. dr hab. n. med. Jerzy Rudnicki, specjalista chirurgii ogólnej (I stopnia od 1981 roku oraz II stopnia od 1985 roku), który tytuł doktora nauk medycznych uzyskał w roku 1986, natomiast doktorem habilitowanym został w 2000 roku. 

Specjalistyczna Przychodnia Lekarska Polimed posiada poradnię chirurgii ogólnej, w której pacjent w czasie konsultacji i odpowiedniego badania brzucha może zostać zakwalifikowany do operacji przepukliny brzusznej. Zajmuje się tym tutaj dr Paweł Piekarz, specjalista chirurgii ogólnej od 2006 roku, który zabiegi i operacje z zakresu chirurgii ogólnej wykonuje w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu. Lekarze ten przeprowadza także operacje laparoskopowe (np. przepukliny pachwinowej) oraz zabiegi endoskopowe przewodu pokarmowego. 

We Wrocławiu znajduje się także Szpital Specjalistyczny z Przychodnią EuroMediCare, gdzie na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endoskopowej przeprowadzane są m.in. operacje przepuklin z wszczepieniem siatek - nie tylko przepuklina brzuszna, ale także pępkowa czy kresy białej. Ponadto lekarze podejmują się tutaj operacji laparoskopowych np. pęcherzyka żółciowego oraz operacji proktologicznych np. żylaków odbytu. Pacjentów leczy m.in. dr Marek Skoczylas, specjalista chirurgii ogólnej I stopnia od 1992 roku oraz II stopnia od 1996 roku, który posiada bogate doświadczenie w swojej dziedzinie zdobyte na oddziałach chirurgii ogólnej Okręgowego Szpitala Kolejowego we Wrocławiu (lata 1990-1998) oraz 4. Wojskowego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu (lata 1998-2002).

Szpital Wielospecjalistyczny Orthos w Komorowicach (11 km od Wrocławia) posiada Poradnię Chirurgii Ogólnej, w której pacjent może zostać zakwalifikowany m.in. do operacji przepukliny brzusznej metodą laparoskopową oraz operacji z siatką na otwarto metodą sublay i onlay. Ponadto do zabiegów chirurgicznych leczących inne przepukliny tj. pachwinowe  (laparoskopia - operacje metodą TEP i TAPP czy metodą Lichtensteina z siatkami polipropylenowymi oraz adhesics). Jednym z lekarzy jest dr n. med. Andrzej Pozowski, specjalista chirurgii ortopedycznej, chirurgii urazowo-ortopedycznej oraz rehabilitacji medycznej, który doświadczenie medyczne zdobywał w Katedrze Fizjoterapii Wydziału Nauk o Zdrowiu Akademii Medycznej we Wrocławiu. 

Ile kosztuje operacja przepukliny brzusznej we Wrocławiu a ile za granicą?

Gabinet zabiegowy w Euromed Gabinet zabiegowy w Euromed

We Wrocławiu za chirurgiczny zabieg przepukliny brzusznej pacjent zapłaci od 3 tys. zł, za tą samą usługę medyczną w Chorwacji trzeba wydać 7 tys. zł (w Poliklinika Mešter w Zadarze). 

Operacje przepukliny brzusznej - ceny we Wrocławiu na tle innych miast

  • Wrocław od 3 000 zł do 6 500 zł
  • Łódź od 2 400 zł do 6 000 zł
  • Kraków od 3 000 zł do 5 500 zł
  • Częstochowa od 2 500 zł do 4 000 zł
  • Tychy od 2 500 zł
  • Warszawa od 4 200 zł
  • Lublin od 4 000 zł
  • Lubin od 3 800 zł do 5 100 zł
  • Gdańsk od 5 150 zł
  • Bydgoszcz od 4 200 zł do 7 000 zł
Pokaż więcej »

Usługa operacje przepukliny brzusznej we Wrocławiu jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego i proktologa.

Pacjenci szukali zabiegu operacje przepukliny brzusznej w pobliżu Wrocławia, w miejscowościach: Brzeg.

Autor:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska