Filtruj wyniki

Operacje przepukliny brzusznej Zielona Góra - informacje

Pracowania endoskopii - Aldemed Centrum Medyczne Pracowania endoskopii - Aldemed Centrum Medyczne

Przepuklina (łac. hernia) to stan chorobowy, który polega na przemieszczeniu się tkanek bądź narządów - w przypadku przepukliny brzusznej przesuwają się one poza granicę jamy brzusznej. Wyróżnia się kilka jej rodzajów, w tym pachwinową, pępowinową czy udową, występuje także przepuklina w kresie białej oraz pooperacyjna. Przyczyną powstania tej dolegliwości jest osłabienie mięśni brzucha i zbyt duże ciśnienie w okolicy jamy brzusznej, np. na skutek dużego wysiłku fizycznego. Pierwszymi objawami schorzenia są lekki ból oraz uczucie napięcia w okolicy pachwiny. Małe uwypuklenia mogą pojawiać się podczas kaszlu albo śmiechu i samoczynnie „wchłaniać się”. Z czasem jednak ulegają powiększeniu i wtedy należy rozpocząć leczenie. Polega ono na przeprowadzeniu operacji metodą laparoskopową bądź tradycyjną, z zastosowaniem materiałów sztucznych lub bez nich.

Gdzie w Zielonej Górze można udać się na operację przepukliny brzusznej?

Centrum Medyczne Aldemed oferuje swoim pacjentom leczenie różnych odmian przepukliny brzusznej: przeprowadzane są tu operacje przepukliny pachwinowej, pępkowej oraz kresy białej. Podczas zabiegów lekarze wykorzystują metodę Lichtensteina (z zastosowaniem siatki), która polega na umieszczeniu przepukliny w jamie otrzewnej i nałożeniu siatki w celu zmniejszenia prawdopodobieństwa nawrotu dolegliwości. W Aldemed wykorzystywane są zarówno siatki, wykonane z polipropylenu (niewchłanialne), jak i częściowo wchłanialne.

Zabiegowi plastyki przepukliny można poddać się także w Specjalistycznym Centrum Medycznym Urolog Sp. Leczenie przepuklin, w tym zmian w obrębie jamy brzusznej, odbywa się tu w ramach Jednodniowego Oddziału Chirurgii. W celu zdiagnozowania schorzenia wykorzystywany jest aparat ultrasonograficzny firmy BK Medical Pro Focus, dzięki któremu uzyskiwany jest obraz o wysokiej rozdzielczości i pozbawiony widocznych szumów.

Operacje przepukliny brzusznej w Raculi (ok. 5 km od Zielonej Góry) przeprowadza chirurg ogólny lek. med. Krzysztof Lubecki, który posiada specjalizację I i II stopnia w tej dziedzinie medycyny. Plastykę przepukliny wykonuje z wykorzystaniem metody Desardy czy Lichtensteina oraz siatek firmy Prolene, Vipro i innych. Oprócz usuwania przepuklin pachwinowych czy pępkowych, zajmuje się również leczeniem przepuklin udowych.

Operacje przepukliny brzusznej - ceny w Zielonej Górze i w Kolorado

Gabinet zabiegowy w Aldemed Centrum Medyczne Gabinet zabiegowy w Aldemed Centrum Medyczne

W zależności od rodzaju przepukliny brzusznej oraz metody, jaką wykonywany jest zabieg, ceny jej operacyjnego leczenia w Zielonej Górze wahają się w graniach 2 500 zł - 3 500 zł. Dla porównania, w Harvard Park Surgery Center w Denver (USA) za plastykę przepukliny należy zapłacić od 1 400 $ do 5 200 $ (ok. 5 600 zł - 20 700 zł).

Operacje przepukliny brzusznej - ceny w Zielonej Górze na tle innych miast

 • Zielona Góra od 2 500 zł do 3 200 zł
 • Wrocław od 2 900 zł do 6 500 zł
 • Łódź od 2 400 zł do 6 000 zł
 • Częstochowa od 2 500 zł do 4 000 zł
 • Szczecin od 6 000 zł do 7 000 zł
 • Katowice od 5 950 zł
 • Tychy od 2 500 zł do 3 100 zł
 • Kraków od 3 500 zł do 5 500 zł
 • Lublin od 3 500 zł
 • Lubin od 3 800 zł do 5 100 zł
 • Gdańsk od 4 900 zł
Pokaż więcej »
Pacjenci szukali zabiegu operacje przepukliny brzusznej także w miastach pobliżu Zielonej Góry, takich jak: Głogów.

Dodaj komentarz

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2018 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2018 Tourmedica.pl Sp. z o.o.