Operacje przepukliny kresy białej

Synonimy: operacja przepukliny linii białej, operacja rozstępu kresy białej nadbrzusza,

Filtruj wyniki
Gdańskul. Wileńska 44

Swissmed Centrum Zdrowia S.A.

ocena 4.6 / 5 (77 opinii) - zobacz opinie »zobacz »
"Wszystko dobrze zorganizowane od przyjęcia do szpitala przez przygotowanie do zabiegu. Personel medyczny miły, uprzejmy i pomocny wszystko wyjaśnia, kadra lekarska też wspaniała, jako pacjentka zostałam o wszystkim poinformowana przez co czułam się spokojnie i w pełni mogłam zaufać lekarzom oraz bez obaw powierzyć im swoje zdrowie. Po zabiegu świetna opieka, super warunki w sali szpitalnej. Jestem w 100% zadowolona i wdzięczna lekarzom jak i całemu personelowi swissmed." 
Wczytaj więcej wyników

Operacje przepukliny kresy białej - informacje

Sala operacyjna w Szpital Medicus Bonus Środa Wielkopolska Sala operacyjna w Szpital Medicus Bonus Środa Wielkopolska

Przepuklina kresy białej, czyli rozstęp mięśni prostych brzucha to schorzenie występujące najczęściej u mężczyzn z nadwagą. U kobiet może pojawić się w okresie ciąży. Przepuklina ta objawia się poprzez podłużne uwypuklenie powłok w linii środkowej brzucha, w czasie napinania brzucha i w pozycji stojącej oraz jest przyczyną dolegliwości bólowych przy napinaniu powłok brzusznych.

Wyleczyć przepuklinę kresy białej operacyjnie

Szpital Wielospecjalistyczny im. Stanley Dudricka w Skawinie posiada Oddział Chirurgiczny, na którym leczone są operacyjnie różnego rodzaju przepukliny. Pacjent może poddać się tutaj zabiegowi chirurgicznemu nie tylko przepukliny kresy białej, ale także przepukliny pępkowej, pachwinowej lub pooperacyjnej. Jednym z chirurgów operujących pacjentów jest dr n. med. Tomasz Cegielny, specjalista chirurgii ogólnej od 2009 roku, który swoje doświadczenie z tej dziedziny zdobywał w III Katedrze i Klinice Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum w Krakowie oraz na stażach zagranicznych np. w Leuven University Hospital w Belgii.

W Zespole Lekarzy Specjalistów Medica w Siedlcach z zakresu Chirurgii Jednego Dnia na Oddziale Chirurgicznym można poddać się różnorodnym operacjom z zakresu brzucha m.in. przepukliny kresu białej. Lekarze wyleczą tutaj także przepukliny innego typu tj. pachwinową, udową, okołopępkową i brzuszną. Jednym z kadry lekarzy jest tutaj dr n. med. Tomasz Zwierowicz, specjalista chirurgii ogólnej II stopnia oraz chirurgii onkologicznej II stopnia, posiadający doktorat z zakresu chirurgii ogólnej, który swoje doświadczenie zdobywał w Klinice Chirurgii Ogólnej, Onkologicznej i Naczyniowej Szpitala Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie, jako zastępca ordynatora oraz ordynator.

Szpital Wojewódzki w Opolu na Oddziale Chirurgii Ogólnej wykonuje m.in. operacje z zakresu jamy brzusznej. Wśród nich można wymienić operacje przepuklin brzusznych z wykorzystaniem siatek, tj. kresy białej a także pachwinowe, pępkowe, i pooperacyjne. Ponadto pacjent może poddać się tutaj operacjom wątroby i dróg żółciowych, operacjom śledziony oraz operacjom jelita cienkiego i grubego. Jednym ze specjalistów jest tutaj dr n. med. Grzegorz Bielaczyc, chirurg ogólny (specjalizacja I stopnia od 1998 roku) oraz chirurg onkologiczny (specjalizacja II stopnia od 2001 roku), który tytuł doktora nauk medycznych uzyskał w roku 2005. Lekarz ten doświadczenie z zakresu swoich dziedzin zdobywał pracując także w Pleszewskim Centrum Medycznym w Pleszewie.

Scanmed - Szpital Św. Rafała w Krakowie na Oddziale Chirurgii Ogólnej wykonuje zabiegi operacje różnego typu. Można tu wymienić operacje przepukliny w kresie białej na dwa sposoby: z użyciem standardowej siatki oraz bez użycia siatki. Ponadto wykonywane są tutaj także zabiegi przepukliny pachwinowej jednostronnej, przepukliny mosznowej lub wargowej. Pacjentów operuje tutaj np. dr Wiesław Piątkowski, specjalista chirurgii ogólnej II stopnia od 1997 roku. Swoje umiejętności nabywał, pracując na oddziałach chirurgicznych w takich ośrodkach medycznych jak: Centrum Medyczne Ujastek, Centrum Chirurgiczne Nowa Huta oraz PZOZ Nowa Huta.

W Gabinecie Asmed w Szczecinie pacjent może umówić się na konieczny zabieg chirurgiczny w przypadku wykrycia u niego przepukliny kresy białej. Operacja wykonywana jest tutaj z użyciem siatki (w przypadku większych przepuklin) oraz bez wykorzystania siatek. Chirurg podejmie się tutaj także leczenia innych przepuklin metodą Bassiniego i Lichtensteina (siatka polipropylenowa). Pacjentów operuje dr n. med. Jerzy Lubikowski, specjalista chirurgii ogólnej (I i II stopnia) i transplantologii klinicznej, doświadczenie z tych dziedzin zdobywał w Oddziale Chirurgii Ogólnej i Transplantacyjnej Szpitala Wojewódzkiego w Szczecinie oraz za granicą w Henry Ford Hospital, w Detroit w USA.

Szpital Zakonu Bonifratrów Św. Jana Grandego w Krakowie oferuje z zakresu zabiegów chirurgii ogólnej zabiegi operacyjne klasyczne przepukliny kresy białej z siatką oraz bez siatki. Ponadto operacje przepuklin metodą Lichtensteina oraz laparoskopową (operacje naprawcze przepuklin pachwinowej i pępkowej). Pacjentów leczy m.in. dr n. med. Jerzy Friediger, specjalista chirurgii ogólnej I stopnia od 1977 roku oraz II stopnia od 1985 roku.

Ile kosztuje operacja przepukliny kresy białej w polskich szpitalach a ile w zagranicznych?

Gabinet zabiegowy w KCM Clinic Gabinet zabiegowy w KCM Clinic

Za chirurgiczny zabieg leczący przepuklinę kresy białej pacjent w Polsce zapłaci ok. 2 tys. zł (np. w Szpitalu w Siedlcach), natomiast w Anglii w Spire Cheshire Hospital jest to kwota £2305.

Operacje przepukliny kresy białej - ceny w różnych miastach

  • Warszawa od 2 800 zł do 4 200 zł
  • Kraków od 4 500 zł do 4 700 zł
  • Częstochowa od 2 000 zł do 3 000 zł
  • Tychy od 2 800 zł do 3 100 zł
  • Katowice od 3 650 zł do 5 200 zł
  • Gdańsk od 3 780 zł do 4 060 zł
  • Wrocław od 3 000 zł do 3 500 zł
  • Bydgoszcz od 3 300 zł do 4 200 zł
  • Toruń od 3 000 zł do 5 000 zł
  • Łódź od 2 800 zł
Pokaż więcej »

Usługa operacje przepukliny kresy białej jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego i proktologa.

Dodaj komentarz

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska