Operacje przepukliny pachwinowej Katowice

Synonimy: przepuklina pachwinowa

Filtruj wyniki
Katowiceul. Brzozowa 54

Klinika Chirurgii Mazan

4,55 / 5  (888 opinii)  rozwiń
 • Operacja przepukliny pachwinowej jednostronnej z użyciem si... od 3 950 zł
 • Operacja przepukliny pachwinowej jednostronnej laparoskopowo... 9 100 zł
 • Operacja przepukliny pachwinowej obustronnej z użyciem siatk... od 5 050 zł
 • Operacja przepukliny pachwinowej obustronnej laparoskopowo z... 10 100 zł
 • Konsultacja chirurgiczna (przedzabiegowa)  190 zł

Inne kliniki, które mogą być dla Ciebie interesujące

Zabrzeul. Zwrotnicza 11 lok. g

Centrum Medycyny Sportowej

ocena 4.6 / 5 (10 opinii) - zobacz opinie »zobacz »

Operacja przebiegła w stu procentach bezproblemowo. Jestem bardzo zadowolony z wykonanego zabiegu- Wojtek (lek. Lech Mucha, operacje przepukliny pachwinowej)

 • Operacja przepukliny pachwinowej jednostronnej 2 000 zł
 • Operacja przepukliny pachwinowej jednostronnej z użyciem si... 2 500 zł
 • Operacja przepukliny pachwinowej jednostronnej laparoskopowo... 4 600 zł
 • Operacja przepukliny pachwinowej obustronnejzadzwoń
 • Konsultacja chirurgiczna (przedzabiegowa)  130 zł
Bielsko-Białaul. Żółkiewskiego 40

Euroklinika

ocena 4.0 / 5 (4 opinie) - zobacz opinie »zobacz »
 • Operacja przepukliny pachwinowej jednostronnej 2 500 zł
 • Operacja przepukliny pachwinowej jednostronnej z użyciem si... 3 000 zł
 • Operacja przepukliny pachwinowej obustronnej 5 000 zł
 • Operacja przepukliny pachwinowej obustronnej z użyciem siatk... 6 000 zł
 • Konsultacja chirurgiczna (przedzabiegowa)  140 zł

Operacje przepukliny pachwinowej Katowice - informacje

Przepuklina to dość częsta przypadłość, która powinna być jak najszybciej zoperowana. Najczęściej spotyka się przepukliny pachwinowe, brzuszne i pępkowe. Mogą dotyczyć również kręgosłupa - przepuklina dyskowa lub jamy klatki piersiowej - przepuklina rozworu przełykowego. Przepuklina pachwinowa dotyczy pachwiny i często tworzy się pod więzadłem pachwinowym. Operacja usunięcia przepukliny w pachwinie może być przeprowadzona klasycznie lub laparoskopowo. Po zabiegu należy przestrzegać zaleceń chirurga.

Katowicka Klinika Chirurgii Mazan posiada w ofercie leczenie chirurgiczne przepuklin z zastosowaniem siatki syntetycznej. Informacje o placówce bardzo często pojawiają się w prasie, np. wywiad w czasopiśmie Newsweek z chirurgiem Zbigniewem Mazanem pt. "Artyści skalpela" z 2013 roku. Operacje przepukliny pachwinowej wykonuje tu chirurg ogólny dr n. med.Grzegorz Kowalski, członek sekcji wideochirurgii Towarzystwa Chirurgów Polskich. Lekarze z Kliniki Chirurgii Mazan przeprowadzają chirurgiczne leczenie chorób przewodu pokarmowego, a także zabieg termoablacji guzów wątroby.

Operacje przepukliny okołopępkowej wykonują specjaliści z Kliniki 2000, działającej w systemie chirurgii jednego dnia. Klinika posiada Certyfikat Systemu Zarządzania Jakością ISO 9001. Operatorem jest tu chirurg dr Dariusz Giełzak, który zajmuje się nie tylko chirurgicznym leczeniem przepuklin, ale również zabiegami usunięcia guzków piersi. W Klinice 200 można poddać się jeszcze laparoskopowemu usunięciu pęcherzyka żółciowego metodą SILS.

Chirurg dr Tomasz Orawczyk z Kliniki Chirurgii Plastycznej dr M. Sierociński proponuje pacjentom laparoskopowe leczenie przepuklin pachwinowych i brzusznych, co jest interwencją o mniejszym stopniu inwazyjności niż w przypadku klasycznych operacji przepuklin. Lekarz jest także chirurgiem naczyniowym, w związku z czym zdobywa wiedzę na specjalistycznych szkoleniach, np. "Termiczna ablacja żył indukowana prądem o częstotliwości radiowych" i przeprowadza tu zabiegi usunięcia żylaków skleroterapią piankową i laseroterapią.

Operacja przepukliny pachwinowej dwustronnej z użyciem siatki jest możliwa w prywatnym Szpiatalu Avimed. Pracuje tu chirurg dr Jacek Bołądź oraz chirurg dr Mariusz Kryj, który w Avimed wykonuje operacje tarczycy i mastektomię u pacjentów z chorobami nowotworowymi. Każdy zabieg w placówce jest poprzedzony konsultacją anestezjologa, który kwalifikuje pacjenta do znieczulenia, a w przypadku operacji przepuklin znieczulenia ogólnego.

Duże możliwości leczenia chirurgicznego posiada Szpital EuroMedic w Katowicach, gdzie chirurdzy przeprowadzają operacje przepukliny pachwinowej klasycznie z siatką, tzw. metoda beznapięciowa oraz rzadziej spotykaną techniką bezsiatkową. Chirurg dr n. med. Eugeniusz Majewski wykonuje zabieg usunięcia przepukliny pooperacyjnej. W Szpitalu EuroMedic można poddać się ECPW z zabiegiem usunięcia złogów oraz oraz zabiegowi rozszerzania przełyku.

Chirurg dr Andrzej Tomczyk wykonuje operacje przepukliny pachwinowej jednostronnej, a także zabieg usunięcia przepukliny powłok brzusznych. Lekarz pracuje Klinice Chirurgii Plastycznej NZOZ Euroklinika. Przedstawiciel Eurokliniki dr Jerzy Wilgus udzielał wywiadu redakcji czasopisma Twój Styl na temat turystyki medycznej pt. "Przyjeżdża do nas cała Europa". W placówce operowana jest także przepuklina jądra miażdżystego przez neurochirurga dr n. med. Mariusza Maliszewskiego, który szkolił się za granicą, m.in. w Niemczech: Bonn, Monachium i Mainz.

Cena zabiegu usunięcia przepukliny w Katowicach i za granicą

Polska jest jednym z tańszych państw Europy, jeśli chodzi o chirurgiczne leczenie przepuklin. Przykładowo w angielskim szpitalu BMI The Alexandra Hospital koszt usunięcia przepukliny zaczyna się od 2685 funtów czyli ponad 14 000 zł. Cena ta jest kilkukrotnie wyższa niż w Polsce. Katowiccy chirurdzy są znani turystom medycznym, ponieważ są fachowcami z ogromną wiedzą, zdobywaną w największych ośrodkach medycznych na świecie.

Pacjenci z Wielkiej Brytanii mają możliwość zoperowania przepukliny pachwinowej w katowickich klinikach. Dzięki temu można nie tylko zaoszczędzić dość sporą sumę pieniędzy, ale również skorzystać z turystycznych atrakcji Katowic. Można tu zwiedzić Muzeum Śląskie, Harcerskie Muzeum Etnograficzne i Muzeum Hansa Klossa (dla fanów znanego serialu "Stawka większa niż życie"). Dla osób, które lubią relaksować się na łonie przyrody, idealnym miejscem będzie Las Murckowski i Ochojec - katowickie rezerwaty przyrody.

 

 

 

 

 

Usługa operacje przepukliny pachwinowej w Katowicach jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego i proktologa.

Pacjenci szukali zabiegu operacje przepukliny pachwinowej w pobliżu Katowic, w miejscowościach: Sosnowiec, Ruda Śląska, Bytom, Dąbrowa Górnicza, Jaworzno, Gliwice, Rybnik oraz Jastrzębie-Zdrój.

Autor: