Operacje przepukliny pachwinowej Kraków

Synonimy: przepuklina pachwinowa

Filtruj wyniki

Inne kliniki, które mogą być dla Ciebie interesujące

Wieliczkaul. Brata Alojzego Kosiby 5

Gabinety Lekarskie VITARS

ocena 4.7 / 5 (3 opinie) - zobacz opinie »zobacz »
 • Operacja przepukliny pachwinowej jednostronnej od 3 000 zł
 • Operacja przepukliny pachwinowej jednostronnej z użyciem si... od 3 000 zł
 • Operacja przepukliny pachwinowej obustronnejzadzwoń
 • Operacja przepukliny pachwinowej obustronnej z użyciem siatk...zadzwoń
 • Konsultacja chirurgiczna (przedzabiegowa)  od 100 zł

Operacje przepukliny pachwinowej Kraków - informacje

Gabinet zabiegowy w Szpital na Klinach Gabinet zabiegowy w Szpital na Klinach

Przepukliny pachwinowe to najczęstsze przepukliny, które wymagają leczenia operacyjnego. Współcześnie chirurgia ogólna wykorzystuje w ich leczeniu techniki beznapięciowe, w których lekarze stosują wszczepy syntetyczne (siatki). Metoda ta została po raz pierwszy zastosowana w Los Angeles przez Lichtensteina (w 1987 roku). Siatki takie dopasowywane są indywidualnie do kształtu i wielkości wrót przepuklinowych danego pacjenta. Mogą być wchłanialne bądź niewchłanialne, a operacja przepukliny pachwinowej może być wykonywana metodą klasyczną lub małoinwazyjną metodą laparoskopową w zależności od wyboru lekarza oraz indywidualnego przypadku przepukliny u pacjenta.

Operacje przepukliny pachwinowej w krakowskich ośrodkach chirurgii ogólnej

Na leczenie przepukliny pachwinowej na terenie Krakowa można udać się do I Katedry Chirurgii Ogólnej i Kliniki Chirurgii Ogólnej, Onkologicznej i Gastroenterologicznej CM UJ, mieszczącej się w Szpitalu Specjalistycznym im. Rydygiera w Krakowie. Przepukliny (nie tylko pachwinowe ale także brzuszne czy rozworu przełykowego) operowane są tutaj w sposób klasyczny oraz laparoskopowy z wykorzystaniem technik beznapięciowych (siatek syntetycznych). Klinika ta jest organizatorem szkoleń dla lekarzy, np. w 2006 roku odbyło się tutaj szkolenie chirurgów (pod patronatem Europejskiego Towarzystwa Chirurgów) na temat chirurgii przepuklin pachwinowych i innych.

Lekarzem, zajmującym się zabiegami chirurgicznymi na przepuklinie pachwinowej, jest lek. med. Roman Kuśnierczyk, chirurg ogólny (specjalizacja I stopnia w 1992 i II stopnia w 1996 roku), do którego szczególnych zainteresowań zawodowych należy chirurgia przepuklin pachwinowych i udowych. W ich leczeniu wykorzystuje metody beznapięciowe z użyciem siatek, klasyczne (niskonapięciowe) oraz beznapięciowe bez użycia siatek. Jest współautorem wielu publikacji medycznych o tematyce przepuklin, np. artykułu "Operacja przepukliny pachwinowej sposobem Shouldice" (który ukazał się w "Polskim Przeglądzie Chirurgicznym" w 1998 roku) i publikacji "Modyfikacja własna operacji Halsteda w leczeniu przepuklin pachwinowych" ("Polski Przegląd Chirurgiczny", 1998 rok).

Operacje przepukliny pachwinowej oferowane są także przez lek. med. Artura Pasternaka, specjalistę chirurgii ogólnej od 2014 roku. Doświadczenie zdobywał w I Katedrze Chirurgii Ogólnej i Klinice Chirurgii Ogólnej, Onkologicznej i Gastroenterologicznej Szpitala Specjalistycznego im. Rydygiera w Krakowie. Brał także udział w wielu konferencjach z zakresu chirurgii, czego przykładem mogą być Krakowskie Dni Przepuklinowe 2015 - wykład "Współczesne metody leczenia przepuklin pachwinowych".

Jaka jest cena operacji przepukliny pachwinowej w Krakowie, a jaka w Wielkiej Brytanii?

Sala operacyjna w Szpital św. Rafała Sala operacyjna w Szpital św. Rafała

3 500 zł  trzeba zapłacić za chirurgiczne leczenie przepukliny pachwinowej w krakowskich ośrodkach medycznych, natomiast 2 200 funtów (12 320 zł) kosztuje taka sama operacja w Wielkiej Brytanii w Euxton Hall Hospital.

Operacje przepukliny pachwinowej - ceny w Krakowie na tle innych miast

 • Kraków od 3 000 zł do 5 800 zł
 • Wrocław od 2 700 zł do 7 200 zł
 • Łódź od 2 000 zł do 6 000 zł
 • Warszawa od 3 200 zł do 9 900 zł
 • Poznań od 3 300 zł do 4 000 zł
 • Szczecin od 3 500 zł do 6 000 zł
 • Katowice od 2 600 zł do 10 100 zł
 • Częstochowa od 2 000 zł do 4 500 zł
 • Gdańsk od 3 490 zł do 6 200 zł
 • Tychy od 3 000 zł
 • Lublin od 4 500 zł
 • Lubin od 2 700 zł do 5 300 zł
Pokaż więcej »

Usługa operacje przepukliny pachwinowej w Krakowie jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego i proktologa.

Autor:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska