Operacje przepukliny pachwinowej Wrocław

Synonimy: przepuklina pachwinowa

Filtruj wyniki
Wrocławul. Pilczycka 144-148

EuroMediCare Szpital Specjalistyczny z Przychodnią

ocena 4.7 / 5 (30 opinii) - zobacz opinie »zobacz »
"Nowy szpital,szybka obsługa w recepcji,oraz przed czasowa diagnostyka lekarza,ktory potrafił pomóc." 

Inne kliniki, które mogą być dla Ciebie interesujące

Komorowiceul. Wrocławska 2a

Orthos Szpital Wielospecjalistyczny

ocena 4.6 / 5 (15 opinii) - zobacz opinie »zobacz »
"Merytoryczność personelu i miła obsługa" 

Operacje przepukliny pachwinowej Wrocław - informacje

Sala operacyjna w Centrum Medyczne Rajska Sala operacyjna w Centrum Medyczne Rajska

Osłabienie wewnętrznej warstwy mięśni brzucha jest podstawową przyczyną powstawania przepukliny. Ciśnienie wewnątrz jamy brzusznej napiera na okolicę, gdzie mięśnie jamy brzusznej są słabsze, powodując powstanie worka przepuklinowego. Wskutek nieprawidłowego przemieszczania się narządów, mogą dostać się do niego pętle jelita lub inny narząd jamy brzusznej. Przepuklina może prowadzić do groźnych powikłań. W sytuacji uwięźnięcia, może być przyczyną martwicy jelit, dlatego wymaga zabiegu operacyjnego.

Hernia inguinalis – przepuklina pachwinowa. Nowoczesne metody leczenia.

Jak informują lekarze Dolnośląskiego Centrum Medycznego Dolmed, w Polsce przeprowadza się ok. 50 tysięcy operacji przepuklin pachwinowych rocznie. Technika, jaką stosują na Oddziale Chirurgii Ogólnej to metoda Lichtensteina – „złoty standard” leczenia, a polega na nacięciu skóry w okolicy pachwiny i wzmocnieniu osłabionej ściany kanału pachwinowego przez wszczepienie siatki. Zabieg, prowadzony przez specjalistę chirurgii ogólnej, dr n. med. Macieja Garbienia, wykonywany jest w warunkach sali operacyjnej, w trybie ambulatoryjnym.

W zakresie chirurgii ogólnej i naczyniowej, leczenie operacyjne przepuklin pachwinowych wykonuje Klinika Multimedica, jaka od 1996 r. realizuje usługi w trybie jednego dnia. Oprócz przepuklin pachwinowych, leczone są także brzuszne, a zabiegi w technice videoskopii wykonuje dr n. med. Henryk Lisiak, specjalista chirurgii ogólnej i naczyniowej, cartyfikowany w zakresie laparoskopii, Zastępca Ordynatora Oddziału Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej. Świadczenia objęte są refundacją w ramach kontaktu z NFZ.

Przepuklina nigdy nie ulega samoistnemu wyleczeniu czy zmniejszeniu, dlatego jedyną skuteczną metodą jej usunięcia jest operacja. Zabiegi z użyciem siatek wykonują specjaliści Kliniki Chirurgicznej na Oddziale Chirurgii Ogólnej 4. Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SP ZOZ, której kierownikiem jest prof. dr hab. n. med. Dariusz Janczak. Klinika ponadto specjalizuje się w zabiegach onkologicznych, naczyniowych oraz endoskopii zabiegowej. Do operacji przepukliny kwalifikuje rejestracja oraz wizyta w Przychodni Polikliniki Specjalistycznej.

Beznapięciowymi naprawami przepuklin z zastosowaniem siatek syntetycznych (polipropylenowych) w zakresie zabiegów Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej, stosuje Wrocławskie Centrum Zdrowia Ars Medica. Wśród zabiegów wykonywane są operacja Lichtesteina, Rutkowa oraz tzw. PHS i są to zabiegi o niewielkim odsetku powikłań. Siatka po pewnym czasie zrasta się z otaczającymi tkankami stwarzając mocna zaporę przed nawrotem schorzenia. Kierownikiem Centrum jest Zbigniew Rybak, specjalista chirurgii ogólnej i naczyniowej, specjalista angiolog.

W Szpitalu EuroMediCare technikami małoinwazyjnymi przeprowadza się skomplikowane operacje z zakresu chirurgii ogólnej, ginekologii i urologii, a jednym z zabiegów jest plastyka przepuklin pachwinowych. Zabieg wykonywany jest laparoskopowo, przy użyciu kamery video i specjalnych, narzędzi. Placówka ponadto realizuje szkolenia w ramach Interdyscyplinarnej Szkoły Laparoskopii EMC, jakie prowadzi m.in. prof. Józef Dzielicki, zaliczany do twórców laparoskopii w Polsce.  Świadczone usługi medyczne realizowane są w ramach kontraktu z NFZ oraz w pełnym zakresie usług komercyjnych.

Jak tłumaczy dr n. med. Maciej Garbień, przewagą metody laparoskopowej nad tradycyjną jest umocowanie siatki od wewnątrz jamy brzusznej, co wzmacnia barierę przed naporem narządów wewnątrz jamy brzusznej i nawrotem przepukliny. Zabieg w znieczuleniu ogólnym przeprowadza w warunkach sali operacyjnej Prywatnej Polikliniki „Na Grobli”, a jego cena nie uwzględnia siatki. Swoje usługi z zakresu diagnostyki USG oraz medycyny estetycznej świadczy także w Oławie, w Gabinecie Lekarskim.  

Chirurgiczne leczenie przepukliny pachwinowej we Wrocławiu i w Oxfordzie - cena zabiegu

Gabinet zabiegowy w Centrum Medyczne T&T Medical Gabinet zabiegowy w Centrum Medyczne T&T Medical

W Oxford Hernia Clinic zlokalizowanym na terenie The Manor Hospital procedury zaczynają się od 1,580 £ (8,848 zł) przy jednostronnej przepuklinie pachwinowej, a cena uwzględnia wszystkie opłaty szpitalne i operacyjne oraz znieczulenie. To co najmniej dwukrotna wartość zabiegu wykonanego w kraju.  

 

 

Operacje przepukliny pachwinowej - ceny we Wrocławiu na tle innych miast

 • Wrocław od 300 zł do 7 200 zł
 • Łódź od 2 000 zł do 6 000 zł
 • Warszawa od 4 000 zł do 9 900 zł
 • Poznań od 3 300 zł do 4 000 zł
 • Szczecin od 3 500 zł do 6 000 zł
 • Kraków od 3 000 zł do 5 800 zł
 • Katowice od 2 600 zł do 10 100 zł
 • Częstochowa od 2 000 zł do 4 500 zł
 • Gdańsk od 3 490 zł do 6 200 zł
 • Tychy od 2 800 zł do 5 000 zł
 • Bydgoszcz od 2 900 zł do 8 000 zł
 • Toruń od 3 000 zł do 5 000 zł
Pokaż więcej »

Usługa operacje przepukliny pachwinowej we Wrocławiu jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego i proktologa.

Pacjenci szukali zabiegu operacje przepukliny pachwinowej w pobliżu Wrocławia, w miejscowościach: Brzeg.

Dodaj komentarz

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska