Filtruj wyniki

Operacje przepukliny pępkowej Częstochowa - informacje

Sprzęt medyczny w Centrum Medyczne Alfamedica Silesia North Sprzęt medyczny w Centrum Medyczne Alfamedica Silesia North

Przepuklina pępkowa to jedna z przepuklin okolicy brzucha, objawiająca się elastycznym guzkiem, uwypuklającym pępek. Częściowo daje się ona przesunąć do środka brzucha pod wpływem dotyku, ale tylko na chwilę. W czasie napinania mięśni brzucha przepuklina staje się bardziej widoczna i daje uczucie pobolewania i dyskomfortu. Choroba ta samoczynnie się nie cofa, a nieleczona może doprowadzić do uwięźnięcia przepukliny, co skutkuje potrzebą natychmiastowej pomocy chirurgicznej.

Usunięcie przepukliny pępkowej w częstochowskich placówkach medycznych

Na chirurgiczne leczenie przepukliny pępkowej można udać się do Centrum Medycznego Jurajska w Częstochowie. Operacje przepuklin nie tylko pępkowych, ale także pachwinowych, przeprowadzane są tutaj metodą tradycyjną. Ponadto z innych zabiegów chirurgicznych pacjent może poddać się tutaj również zabiegowi leczenia stulejki, leczeniu powrózka nasiennego i wodniaka jądra, leczeniu stopy końsko-szpotawej a także usuwaniu migdałków czy usuwaniu zmian skórnych z zakresu znamion, tłuszczaków i blizn (za pomocą lasera lub tradycyjnego wycięcia).

Operacje przepukliny pępkowej oferowane są również przez Oddział Chirurgiczny Ogólny z Pododdziałem Chirurgii Naczyniowej, mieszczący się w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. NMP w Częstochowie. Na oddziale tym lekarze operują również przepukliny innego typu, w tym przepukliny brzuszne, pachwinowe czy rozworu przełykowego, a także wykonują operacje z zakresu usunięcia wyrostka robaczkowego, woreczka żółciowego oraz inne zabiegi na narządach jamy brzusznej. Przed operacją pacjent zostaje w szpitalu tym poddany dokładnej diagnostyce specjalistycznej w Poradni Chirurgicznej. Może do niej udać się także na kontrolne pooperacyjne.

Lekarzem, zajmującym się na terenie Częstochowy zabiegami chirurgicznymi, leczącymi przepuklinę pępkową, jest prof. dr hab. n. med. Paweł Lampe, chirurg ogólny (specjalizacja II stopnia w 1979 roku), posiadający bogate doświadczenie z leczenia przepuklin oraz innych operacji chirurgicznych, zdobyte w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym im. Andrzeja Mielęckiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Należy do Towarzystwa Chirurgów Polskich. Wśród przeprowadzanych przez niego operacji można wymienić nie tylko zabiegi chirurgiczne na przepuklinie pępkowej, ale także zaopatrywanie przepuklin innego typu, np. pachwinowych lub brzusznych, oraz chirurgię gastroenterologiczną (leczenie chirurgiczne żołądka, przełyku, jelit czy wątroby).

Ile kosztuje operacja przepukliny pępkowej w Częstochowie, a ile w Londynie?

Sprzęt medyczny w Centrum Medyczne Alfamedica Silesia North Sprzęt medyczny w Centrum Medyczne Alfamedica Silesia North

Za leczenie przepukliny pępkowej trzeba zapłacić w częstochowskich placówkach medycznych 2 500 zł, natomiast w Wielkiej Brytanii jest to kwota 2 600 funtów (12 700 zł) w BMI The Blackheath Hospital w Londynie.

Operacje przepukliny pępkowej - ceny w Częstochowie na tle innych miast

 • Częstochowa od 2 000 zł do 4 000 zł
 • Wrocław od 2 300 zł do 6 950 zł
 • Warszawa od 2 900 zł do 6 000 zł
 • Poznań od 2 900 zł do 4 000 zł
 • Tychy od 200 zł do 3 100 zł
 • Łódź od 2 500 zł do 5 500 zł
 • Szczecin od 3 000 zł do 5 500 zł
 • Katowice od 2 600 zł do 5 200 zł
 • Kraków od 4 700 zł
 • Bydgoszcz od 2 700 zł do 4 200 zł
 • Gdańsk od 3 500 zł
 • Toruń od 4 000 zł do 5 000 zł
Pokaż więcej »
Pacjenci szukali zabiegu operacje przepukliny pępkowej także w miastach pobliżu Częstochowy, takich jak: Lubliniec lub Radomsko.

Dodaj komentarz

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2019 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2019 Tourmedica.pl Sp. z o.o.